Skocz do zawartości

keg zamiast butelek


janik15

Rekomendowane odpowiedzi

Czytam że stosujecie kegi po pepsi zastanawiałem się nad tym, do tej pory zlewałem do butelek ale na motocyklu brakuje miejsca a sakwy maja ograniczone miejsce i pomyślałem o kegu.

Moje pytanie jak to się ma różnica zlewania do kega co należy kupić porucz kega i na co zwrócić uwagę przy zakupie oraz zlewaniu.

Za info dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

W temacie rezygnacji z butelek.

 

Kegując od jakiegoś czasu piwa zauważam, że jednak czasem butelka się przydaje - 1, 2 na jakiś szybki wypad do znajomych, na spotkanie itp. Z drugiej jednak strony rozleniwiony kegowaniem na myśl o butelkowaniu i kapslowaniu robi mi się słabo. Wiem, że niektóre małe browary restuaracyjne rozlewają piwo w trybie ad hoc ze zwykłego kranu na barze, kapslują, etykietują i gotowe. W domowym browarze oczywiście taki keg musi być już nagazowany, pewnie też trochę piany idzie z butelki i część gazu stracimy ale zacząłem się nad tym mocno zastanawiać. Stosujecie taką metodę ?

 

 

Oczywiście butelkowania nie da się całkowicie uniknąć bo mocne piwa wypada poleżakować a i pije się je rzadko jednak akurat większość mojej produkcji to piwa nazwijmy to "sesyjne".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej zastosować nalewak przeciwprądowy, nie będzie problemu z przelaniem nagazowanego piwa z kega. Ja zawsze połowę warki keguję a połowę butelkuję, także nie mam takiego problemu, ale przyznam się, że jest to uciążliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ten nalewak od Wiktora ale obsługa wydaje mi strasznie upierdliwa, tzn. żeby w jedną osobę to obsłużyć, kolega kupił i sobie nie chwali. Poza tym ginie zasada ad hoc bo trzeba wyjmować jakieś ustrojstwo, podłączyć, umyć i bóg wie co jeszcze :)

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nalewarkę od Wiktora zakupiłem dość dawno i bardzo sobie chwalę. Piwa głównie keguję, ale jak chcę to rozleję sobie w kilka butelek, lub całą warkę. Zaletą tego rozwiązania jest piwo w butelce bez osadu drożdżowego i odpowiednio nagazowane (bez ryzyka granatów). Obsługa jest jednoosobowa i niekłopotliwa, a mycie sprzętu jest łatwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za lenistwo, ale moglibyście dać link do tego nalewaka od Wiktora

Myślę o kupieniu czegoś takiego.

Z bezpośrednim przelaniem z KEGa do butelek PET, szczególnie mocno schłodzonego, nie ma duzych problemów (do szybkiego spożycia).

W teren polecałbym Mini Keg. Tu na forum czytałem wiele negatywnych opinii na temat trwałości Mini-Kegów, ale jeżeli beczółka za 30zł wytrzymuje średnio 3 lata to moim zdaniem się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.