Jump to content
Sign in to follow this  
dziadek

Poznajmy się

Recommended Posts

Jak mówi tytuł trzeba się poznać,a większość nowych pisze tak:witam jestem ten a ten chcę warz/ż/yć piwo itd.Bez podania miejscowości,wieku,zamiłowań/nie koniecznie/.Wstydzicie się tego?Stanowimy rodzinę piwowarów,spotykamy się,wymieniamy poglądy i doświadczenia.Dlatego na anonimowe posty nie reaguje.:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

No nie wiem, czy powinienem zabierać głos... bo sam za dużo nie napisałem o sobie. Gdziekolwiek w internecie unikam jak mogę podawania danych osobistych, adresowych i tego typu spraw. Co innego jak rozmawiam osobiście... Internet to studnia bez dna dla wiedzy i pożytecznych rzeczy, ale i niestety tych gorszych też. Różne są sposoby na dobranie się do kogoś jak się o nim gromadzi informacje. Osobiście dziwię, się osobom które podają wręcz wszystko - łącznie z numerem buta :D.

Dany użytkownik po jakości wypowiedzi na forum świadczy o sobie. Jest sporo takich użytkowników, którzy nie podając większych szczegółów osobistych są przykładami super kolegów... ale ja tu młody stażem jestem.. :)

Edited by henry

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jakoś podaję nazwę miasta gdzie mieszkam i na jakim to globie jest. :D Dla przypomnienia jest to (tu nie tylko podkreślę) Górny Śląska, a bardziej szczegółowo na ŚLĄSKU.

Uwarzyłem już dwieście warek, więc witam wszystkich, szczególnie Dziadka. Mam ok. 32 lata (chyba) wielki brzuch, żonę, dwoje dzieci, koreańską dziwkę i swój browar, którym żyję tam gdzie jestem. I cieszę się, że nie jestem osamotniony w tym co kocham.

Share this post


Link to post
Share on other sites

henry.Jeżeli podajesz ze mieszkasz np.w Rzeszowie ,ur 18.04.00 i lubisz kobiety, to nie zdradzasz swoich danych ale przybliżasz nam Siebie do dyskusji na forum.To wszystko.Przynajmniej wiem że nie dyskutuje z człowiekiem anonimowym.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziadku. Jeśli chodzi o ustawę o ochronie danych osobowych danymi osobowymi jest nawet psełdo występujące na danym forum. Dodasz jeszcze parę innych danych i masz komplet.

Tylko ja nie mam nic do ukrycia, więc mi jedno. Ale ostrożności nigdy nie za wiele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No więc jestem Mateusz, Hanys prawie w 100% ( mama z okolic Nowego Sącza). Urodziłem się w Rybniku, gdzie też mieszkam. Mam 23 lat, przez następne kilkanaście miesięcy będę jeszcze kawalerem. W tym tygodniu minął mi rok na tym forum. Nie udzielam się na innych forach, tu mi dobrze i chcę mieć wszystkie swoje zapiski w jednym miejscu. Piwo warzę od kwietnia 2009 roku, z dniem dzisiejszym mam 14 warek. Nie warzę dużo, spożycia też nie mam wielkiego. Jeszcze kilka warek i nastąpi wiosenno-letnio-jesienna przerwa :beer: Swoją przygodę z napojami alkoholowymi domowej roboty rozpocząłem od winka. Na swoim koncie mam kilkanaście rożnych, nie znam dokładnie tej liczby. W tym momencie wino zeszło na drugi plan, piwo jest priorytetem. Co do moich zainteresowań to musiałbym długo opowiadać a to chyba nie jest forum o takich rzeczach :) Lubię spotykać się z rybnickimi piwowarami. Pierwszą osobą, którą spotkałem był Jacek (Ignac99). To on najwięcej mi wyjaśnił na początku mojej piwnej przygody. Szkoda, że tak mało okazji jest do wspólnych spotkań z Jackiem. Następną osobą był Krzysiek (Apolloks). Z Krzyśkiem często się spotykamy, wymieniamy poglądy, rozmawiamy o piwie, wspomagamy się gęstwami. Ostatnio spotkałem się z Andrzejem (Porter). Kiedyś Jacek mi pomógł, w swoich pierwszych krokach, teraz przyszła na mnie pora. Taka mała z nas mała ekipa. Mam nadzieję, że w lecie uda się zrobić większe spotkanie w Rybniku. Cały Śląsk mile widziany :) To chyba wszystko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No spotkanie było by mile widziane :beer: W końcu trzeba by się poznać z innymi piwowarami z okolicy. Co do mnie, mam prawie 24 lata, ur. w Bytomiu ale mieszkam w Rybniku od zawsze.Pracuję w branży drogowej, obecnie już mózgiem nie mięśniami :), choć mam 4 lata doświadczenia w radosnym noszeniu 100-120 kg krawężniczków, robotach kanalizacyjnych etc. Warzę od Listopada zeszłego roku i wciągnęło mnie całkowicie. Plany na przyszłość to budowa kegeratora do Corneliusów bo mycie butelek przyprawia mnie o koszmary :)

Edited by Marmur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grupa Uderzeniowa z Rybnika widzę się kłania :)

 

Imię moje po Kmicicu, stąd też zwą mnie "Jędrusiem". 3 krzyżyki na karku. Od latek 5 dźwigam kaganek oświaty tłukąc do głów opornych, że owszem "język polski - trudna mowa", ale piękna mowa. Z zamiłowania od 20 lat muzykant (opanowałem wszelkie gitary, fortepiany, harmonijki, perkusje, słowem: każdą zabawkę, którą się szarpie, stuka, puka i... dmucha :)). Prowadzimy z bratem niewielkie studio nagraniowe, wyznając zasadę, że dzień bez muzyki, to dzień stracony. Mądre głowy zrobiły mnie etatowym kompozytorem Polskiego Teatru w dalekim Żytomierzu na Ukrainie (gdzie przebywam zwykle raz-dwa do roku , komponując i nagrywając symfoniczno-pompatyczne nuty i degustując "chlibnyj kwas" prosto z beczki;)).

 

Szczęśliwie żonaty (z muzyczką, tyż belferką). 3-letni Synek, z poważnymi zadatkami na piwowara:) Winiarz z kilkuletnim stażem, od 80 postu Piwowar (co napełnia mnie dumą podobną do tej po zdaniu matury). Prowadzę zespoły, teatrzyki, grupy kabaretowe. Trochę piszę do gazet. Jeżdżę żółtym maluchem (rocznik 1982, i to, że nim jeżdżę napawa mnie jeszcze większą dumą :beer:).

 

Mieszkam w uroczym miejscu z widokiem na las. Marzy się agroturystyczna knajpka, w której człowiek mógłby się napić domowego piwka, winka, zjeść swojską wędlinkę, chlebek czy serek. Może kiedyś dożyję takich czasów...

 

Zajęć mam rozpisanych na następne 60 lat, potem emeryturka, więc działam niestrudzenie, a Najwyższy (jako Winiarz-Amator) jakoś patrzy na moje działania przez palce. Bardzo polubiłem tę Piwowarską Społeczność, zaglądam tu codziennie i czerpię z tego mnóstwo frajdy.

 

Pozdrawiam ciepło, zwłaszcza Dziadka, który pozwolił mi się rozgadać :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Porter, napisałeś tak ciekawie, że teraz ten pół doktor avatar średnio do Ciebie pasuje :beer:

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to ja też. Mam sporo lat, ponad 5 letnie doświadczenie w warzeniu piwa. trochę sukcesów i chęci na przyszłość. Spotkania zawsze mile widziane, więc spotykam się na zlotach piwowarskich (aż jeden dotychczas) i wędliniarskich, gdzie jest co jeść i pić. Zapomniałem dodać, że jestem z Chorzowa, gdzie się urodziłem i mieszkam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Więc. Imię me Marcin, wiosen 30, stanu wolnego, urodzony w Siemianowicach śl. obecne miejsce zamieszkania Katowice/Ligota. Na co dzień praca, żaden ze mnie farmaceuta jednak w tej branży. Z zainteresowań nie związanych z piwowarstwem to bardzo lubię jeździć na rowerze, jednak ostatnio coraz mniej.

Zaczynałem od wyrobu wina, nawet kilka wyszło. Jednak to nie dla mnie. Tematu domowego warzenia piwa liznąłem jakieś trzy lata temu, ale wtedy mówiłem "nie to jakiś kosmos, masa roboty itd." Ale z czasem czytając o tym, postanowiłem spróbować. Zacząłem od rejestracji na forum. Następnie dzięki uprzejmości założyciela tego tematu, miałem możliwość zobaczenia jak to wszystko wygląda w praktyce. Tak się zaczęło, trwa po dziś dzień, i trwać mam nadzieję będzie. :tort:

Edited by binio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie dokonałem jeszcze "autoprezentacji" a więc skorzystam z okazji i również coś o sobie napiszę. Mam na imię Michał. Lat 23. Mieszkam we Wrocławiu, gdzie studiuję i okazyjnie warzę. Okazyjnie, ponieważ piwowarstwem na większą skalę zajmuję się w Jeleniej Górze, z której pochodzę i bywam dość często, a dom rodzinny na przedmieściach stwarza wyśmienite warunki dla tego hobby. Moja przygoda z browarnictwem amatorskim zaczęła się od nadawanej w radiu rozmowy Janusza Weissa z Szanowną Koleżanką Marusią dotyczącą Wrocławskich Warsztatów Piwowarskich. Zaciekawiony, podekscytowany i zupełnie zielony udałem się wiec na kwietniową edycje 2009 i ...w sierpniu miałem już podstawowy zestaw sprzętowy i pierwszy brewkit na koncie:) Pasja trwa, wciąż pogłębiam wiedzę, korzystam z forum (więcej czytam aniżeli się udzielam :tort: ) ale warzyć staram się jak najwięcej i jak najczęściej. Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.