Skocz do zawartości

Obróbka grafiki (etykiety?)


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem. Nie dosmarujesz gdzieś w rogu - będzie etykieta się odklejać, przyciśniesz za mocno - klej wychodzi spod etykiety, ręce się kleją, butelka się klei etc. Łatwiej jest zdjąć osłonkę z papieru i przykleić.

Pierdoły chłopie opowiadasz albo masz słabą instrukcję obsługi kleju w sztyfcie. Oetykietowałem setki butelek tym sposobem i jakoś nie miałem problemów, żeby etki odpadały. Miałem też okazję, nie raz, odklejać etykiety samoprzylepne i czynność ta nie należy do przyjemnych, najlepiej wtedy flaszki z takimi etykietami włożyć do wanny, uruchomić karchera i naprzód ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem. Nie dosmarujesz gdzieś w rogu - będzie etykieta się odklejać, przyciśniesz za mocno - klej wychodzi spod etykiety, ręce się kleją, butelka się klei etc.

Aż tyle problemów tym klejem?! To miałem szczęście, że na ponad 1500 butelek które okleiłem nic strasznego mi się nie przydarzyło :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem. Nie dosmarujesz gdzieś w rogu - będzie etykieta się odklejać, przyciśniesz za mocno - klej wychodzi spod etykiety, ręce się kleją, butelka się klei etc. Łatwiej jest zdjąć osłonkę z papieru i przykleić.

hahaha, niezłe, niezłe. Nie wąchać kleju kolego. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież każdy chyba miał styczność z klejem w sztyfcie i wie jak to wygląda. Nie mówię, że to jest jakaś niemożliwa do zniesienia męka, ale chyba nikt mi nie powie, że jest to wygodniejsze od papieru samoprzylepnego pod względem przyklejania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież każdy chyba miał styczność z klejem w sztyfcie i wie jak to wygląda. Nie mówię, że to jest jakaś niemożliwa do zniesienia męka, ale chyba nikt mi nie powie, że jest to wygodniejsze od papieru samoprzylepnego pod względem przyklejania.

tu nie chodzi tylko o samą czynność przyklejania, ale też koszty np 100, 200... etykiet, oraz na usuwalność etykiet podczas mycia. Ja miałem przyjemność oklejać kilkaset butelek przód-tył-szyjka klejem w sztyfcie i nie było to jakieś strasznie upierdliwe.

 

Po za tym jak się krzywo przyklei klejem w sztyfcie to jest szansa poprawić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem. Nie dosmarujesz gdzieś w rogu - będzie etykieta się odklejać' date=' przyciśniesz za mocno - klej wychodzi spod etykiety, ręce się kleją, butelka się klei etc. Łatwiej jest zdjąć osłonkę z papieru i przykleić.[/quote']

Pierdoły chłopie opowiadasz albo masz słabą instrukcję obsługi kleju w sztyfcie. Oetykietowałem setki butelek tym sposobem i jakoś nie miałem problemów, żeby etki odpadały. Miałem też okazję, nie raz, odklejać etykiety samoprzylepne i czynność ta nie należy do przyjemnych, najlepiej wtedy flaszki z takimi etykietami włożyć do wanny, uruchomić karchera i naprzód :D

Mam jeszcze dwa piwa przemo70 w piwnicy,a zapewniam że piwnica jest wilgotna ,a etykiety się dobrze trzymają.Dobry sztyft ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem. Nie dosmarujesz gdzieś w rogu - będzie etykieta się odklejać' date=' przyciśniesz za mocno - klej wychodzi spod etykiety' date=' ręce się kleją, butelka się klei etc. Łatwiej jest zdjąć osłonkę z papieru i przykleić.[/quote'']

Pierdoły chłopie opowiadasz albo masz słabą instrukcję obsługi kleju w sztyfcie. Oetykietowałem setki butelek tym sposobem i jakoś nie miałem problemów, żeby etki odpadały. Miałem też okazję, nie raz, odklejać etykiety samoprzylepne i czynność ta nie należy do przyjemnych, najlepiej wtedy flaszki z takimi etykietami włożyć do wanny, uruchomić karchera i naprzód ;)

Mam jeszcze dwa piwa przemo70 w piwnicy,a zapewniam że piwnica jest wilgotna ,a etykiety się dobrze trzymają.Dobry sztyft ;)

Ale ety Przemka są profesjonalne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obklejam wszystko i mam z tego wielką przyjemność. Czy powinienem się z tym zgłosić do lekarza? ;)

Też obklejam wszystko... bo jak tu nalewać piwo z butelki bez etykiety??

Nasze piwa nie są "no name" !! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wpisuję nazwę piwa, lub jego skrót, na kapslu dzięki temu nie mam zamieszania wśród swoich zbiorów :) Ostatnio postanowiłem, że będę robił skromne etykiety z podstawowymi informacjami dla tych piw, które chcę komuś podarować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemo70: używasz zwykły papier xero czy jakiś specjalny?

Etykiety były drukowane w drukarni na standardowym papierze, nie wiem konkretnie jakiego użyli, ale po odklejeniu etykieta trzyma się cała, nie rwie się. Jeśli chodzi o oklejanie to staram się obkleić tak mniej więcej 20 piw z każdej warki, tych do wydania i dla oddzielenia na półkach jednej warki od drugiej, dla siebie nie oklejam, tylko piszę na kapslu każdej butelki nr warki, jeśli chcę sprawdzić parametry piwa, otwieram w kompie dziennik piwowarski.

Edytowane przez przemo70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 5 tygodni później...

ja pracuję na pakiecie cs od adobe. Ale to mój zawód.

https://picasaweb.google.com/106818483578134946931/MurowanaGoslinaBrowarKlausner?noredirect=1#

co do kleju - polecam wikol i pędzelek (klej w sztyfcie szkolny) - papier całkiem zwykły 80 g jak do drukarek. Nie ma co kombinować. Większość etykiet jest tak drukowana tyle że jest to papier powlekany niekiedy kreda 100 g.

Papier samoprzylepny jest

po pierwsze primo - drogi

po drugie primo - patrz etykiety z pinty - znaczy się nie schodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.