Skocz do zawartości

Płynne drożdże


baha

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :D

Pierwszy raz rzuciłam się na płynne drożdże (WYEAST 1084 IRISH ALE)

Instrukcja po angielsku, no niby nie jest u mnie źle z tym językiem i niby wszystko rozumiem ale.... nie rozumiem :)

To Activate, locate and move inner package to a corner. Place this area in palm of one hand and firmly smack package with the other hand to break inner nutrient packet. Confirm inner packett is broken.

 

To znaczy ze w srodku jest jeszcze jedna paczuszka? i jak ja mam ją zbrołkać nie otwierając zewnętrznej paczki?

 

Z czego mogę zrobić starter?

 

Help me!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

w środku jest mała plastykowa fiolka z pożywką. Żeby aktywować drożdże musisz przesunąć tę ampułkę w środku w róg i mocno uderzyć otwartą dłonią - wtedy drożdże dostaną pożywki i zaczną się namnażać co zaowocuje pęcznieniem torebki. Jak już zrobi się z niej balonik to dodaj do startera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Filmowa instrukcja aktywowania wyeastów. Propagatory używasz tak samo jak activatory, tylko dodatkowo robisz starter przed dodaniem do brzeczki. No i puchną trochę dłużej, zwykle kilka dni a nie kilka godzin :D

 

Edit: Raz olałem robienie startera. Drożdże wystartowały, piwo wyszło OK, ale na start fermentacji czekałem ponad 2 dni - stres straszny.

Edytowane przez TomX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz potem włożyć starter do lodówki żeby drożdże opadły i zdekantować płyn znad drożdży żeby nie rozcieńczać piwa.

cenna wskazówka

 

jeszcze ostatnie pytanie aby uzyskać około 20 Blg muszę dodać glukozy czy jestem w stanie zrobić to samym słodem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki czas to trwa to bardzo różnie bywa. Najlepiej rozwalić i czekać aż saszetka napuchnie (czasem trwa to tydzień), później zrobić starter i już można myśleć o warzeniu. Na pewno nie polecam zakupu wersji XL, kiedy aktywujemy drożdże i zaczynamy warzyć a po 3,5h nic się nie dzieje, tylko po paru dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki czas to trwa to bardzo różnie bywa. Najlepiej rozwalić i czekać aż saszetka napuchnie (czasem trwa to tydzień), później zrobić starter i już można myśleć o warzeniu. Na pewno nie polecam zakupu wersji XL, kiedy aktywujemy drożdże i zaczynamy warzyć a po 3,5h nic się nie dzieje, tylko po paru dniach.

Chyba następnym razem wrócę do suchych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do czego ci 20Blg?

dla miecia :D

Chciałabym poprostu bo zazwyczaj wychodzi mi gdzieś 13 -14 są jakieś tipy jak wycisnąć więcej?

Tip 1: więcej słodu

Tip 2: ekstrakt

Tip 3: cukier

 

Wyżej nerek nie podskoczysz, z 5kg słodu nie ukręcisz 20°Blg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego piszecie,ampułka,kapsułka ?,przecież tam jest worek plastikowy,który w dotyku niczym tych kapsułek nie przypomniana.

tak mi sie też zdawało w dotyku. A propos jeszcze Blg jeżeli to takie trudne otrzymać prawie 20 to dlaczego w zapowiedziach konkursu w Żywcu jest

1. Rosyjski Imperialny Stout (>20 °Blg)

Edytowane przez baha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duża ilość słodu jest kłopotliwa w zacieraniu.

 

Spójrz sobie w zapiski piwowarów, parę osób ostatnio robiło RIS-y, zobaczysz ile tego trzeba wspypać do gara. Na wiki są receptury na portera bałtyckiego o podobnej gęstości - wychodzi, że trzeba nawet 10kg słodu (!) na 20 litrów 22°Blg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos jeszcze Blg jeżeli to takie trudne otrzymać prawie 20 to dlaczego w zapowiedziach konkursu w Żywcu jest

1. Rosyjski Imperialny Stout (>20 °Blg)

Nie chciałbym być niegrzeczny, ale poczytaj podstawowe informacje dotyczące zacierania oraz rodzajów piw i dopiero potem bierz się za warzenie :D

 

Np. tu:

http://www.wiki.piwo.org/

 

i tu:

http://www.piwo.org/forum/t601-Moje-przemyslenia-.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje , bardzo pomogły.

 

Nie chciałbym być niegrzeczny, ale poczytaj podstawowe informacje dotyczące zacierania oraz rodzajów piw i dopiero potem bierz się za warzenie :D

Właśnie od tego zaczęłam i gdybym znalazła odpowiedzi na moje pytania to bym ich nie zadawała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Filmowa instrukcja aktywowania wyeastów. Propagatory używasz tak samo jak activatory, tylko dodatkowo robisz starter przed dodaniem do brzeczki. No i puchną trochę dłużej, zwykle kilka dni a nie kilka godzin :beer:

 

Edit: Raz olałem robienie startera. Drożdże wystartowały, piwo wyszło OK, ale na start fermentacji czekałem ponad 2 dni - stres straszny.

Oglądając film z podanego linka zastanawiam się czy podany czas na spuchnięcie saszetki to marketing, czy ja miałem pecha trafiając na ferelne drrożdże. Lącznie użyłem 3 razy saszetki Activator z opłakanym skutkiem, czas puchnięcia saszetki, czy szybkość startu fermentacji niewiele odbiega od saszetki Propagator. Więcej Activatora nie kupię, nie ma sensu przepłacać skoro i tak muszę robić starter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.