Skocz do zawartości

Pierwsze piwo - pierwsze wątpliwości


Gość Lukas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przeczytałem w jakiejś książce, że pianę podczas fermentacji należy przesuwać, a następnie usunąć.

Ale na forum cały czas czytam żeby jak najrzadziej otwierać fermentator (a najlepiej w ogóle tego nie robić).

 

Na razie nic nie robię, ale się zastanawiam czy dobrze.

Piwo nastawiłem w niedzielę (to moja pierwsza warka), w poniedziałek była piękna piana, we wtorek trochę opadła (powstał kożuch) i do dzisiaj (czwartek) nic się nie zmienia. Czy to normalne po 4 dniach fermentacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mi się zdarzyło że piana nie zeszła chociaż było po fermentacji. Musisz polegać na pomiarach °Blg zmierz teraz i jak za kilka dni się nie zmieni to jest to koniec fermentacji i możesz przelać na cichą.

 

A co do zdejmowania piany można to robić bo podobno piwo lepiej smakuje ale zdaje mi się że to nie są jakieś nie wiadomo jakie zmiany. Dodatkowo jak jest to górna fermentacja to można przemyć zdjętą pianę i odzyskać silne drożdże

Edytowane przez rosek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potłukłem areometr, a dokładniej probówkę... Podobno nie powinno się mierzyć w fermentatorze ale chyba będę musiał to zrobić jeśli nie kupię drugiego.

Możecie mi powiedzieć, tak orientacyjnie, jakie może być °Blg po 5 dniach górnej fermentacji?

 

P.S. Nie mogłem się powstrzymać i trochę spróbowałem. Jak na mój gust całkiem smaczne wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potłukłem areometr, a dokładniej probówkę... Podobno nie powinno się mierzyć w fermentatorze ale chyba będę musiał to zrobić jeśli nie kupię drugiego.

Możecie mi powiedzieć, tak orientacyjnie, jakie może być °Blg po 5 dniach górnej fermentacji?

 

P.S. Nie mogłem się powstrzymać i trochę spróbowałem. Jak na mój gust całkiem smaczne wychodzi.

Przetrzyj areometr wacikiem nasączonym spirytusem i zanurz w piwie. Jeżeli na piwie jest piana, przede pełnym zanurzeniem areometru rozepchnij nim piane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem menzurki. Kupiłem cały areometr. Dzisiaj sprawdzałem - piana opadła a °Blg < 4. Według instrukcji nie może mieć więcej niż 5. Jutro przelewam do butelek. Muszę tylko przemyśleć sposób dodania cukru.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj jeszcze parę dni i znów sprawdź °Blg.

Dodanie cukru: zrób syrop, zagotuj, wlej do drugiego fermentatora, przelej i butelkuj. Chyba, że masz tylko jeden, to musisz sypać do butelek.

Edytowane przez Jacki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni temu rozlałem piwo do butelek. Do każdej dodałem ok. 2 - 2,5g cukru w syropie (ok 0,5 łyżeczki na butelkę - tak jak było w instrukcji).

Teraz przeniosłem w chłodne miejsce.

Podczas rozlewania zmierzyłem gęstość. Miałem 4°Blg . Przed fermentacją 10°Blg . Czy w takim razie mam ok 3% alkoholu? Jak się mają °Blg do procentowej zawartości ekstraktu? Czy w składzie słodu suchego, który dodałem zamiast cukru, może być cukier (próbowałem trochę i wydawało mi się, że ten alkohol ma dziwny smak, taki , którego nie spotkałem wcześniej pijąc piwa ze sklepu)?

Edytowane przez Lukas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni temu rozlałem piwo do butelek. Do każdej dodałem ok. 2 - 2,5g cukru w syropie (ok 0,5 łyżeczki na butelkę - tak jak było w instrukcji).

Teraz przeniosłem w chłodne miejsce.

Podczas rozlewania zmierzyłem gęstość. Miałem 4°Blg . Przed fermentacją 10°Blg . Czy w takim razie mam ok 3% alkoholu? Jak się mają °Blg do procentowej zawartości ekstraktu? Czy w składzie słodu suchego, który dodałem zamiast cukru, może być cukier (próbowałem trochę i wydawało mi się, że ten alkohol ma dziwny smak, taki , którego nie spotkałem wcześniej pijąc piwa ze sklepu)?

Co to za instrukcja ? Alkohol ma dziwny smak czy piwo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja dodana do brew-kita.

 

Alkohol ma dziwny smak czy piwo ?

Raczej alkohol. Piwo jest lekkie, gorzkie i goryczkowe. A smak alkoholu trochę jakby dodana była wódka. Nie wiem czy to tylko moje, subiektywne odczucie. Nie mam porównania. Zastanawiam się czy to może być również posmak powstały z emaliowanego gara. Gar nie miał żadnych odprysków, ale może nie muszą być jakieś wielkie żeby powodować zmiany w smaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na wyjściu piwo miało 10 °Blg a po fermentacji zeszło do 4 to nie ma wiele alkoholu i nie powinien być mocno wyczuwalny.

W jakiej temperaturze fermentowałeś ?

A co to za suchy słód ? czy może suchy ekstrakt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na wyjściu piwo miało 10 °Blg a po fermentacji zeszło do 4 to nie ma wiele alkoholu i nie powinien być mocno wyczuwalny.

W jakiej temperaturze fermentowałeś ?

A co to za suchy słód ? czy może suchy ekstrakt ?

Suchy ekstrakt kupiony w browamatorze.

Ten posmak to może tylko moje złudzenie. Poczekam kilka tygodni, otworzę butelkę i jeszcze raz sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi nie chodzi o zawartość alkoholu tylko o procentową zawartość ekstraktu w piwie. Czasami na etykietach sklepowych piw podana jest procentowa zawartość ekstraktu a nie °Blg. A ja chcę wiedzieć czy jest różnica między nimi czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi nie chodzi o zawartość alkoholu tylko o procentową zawartość ekstraktu w piwie. Czasami na etykietach sklepowych piw podana jest procentowa zawartość ekstraktu a nie °Blg. A ja chcę wiedzieć czy jest różnica między nimi czy nie.

Na etykietach nie jest podawana zawartość ekstraktu w piwie, a tylko ekstrakt z przed fermentacji. Biorąc pod uwagę, że piwa koncernowe są odfermentowane ekstremalnie, podejrzewam, że z ekstraktu początkowego pozostały w nim tylko niecukry, stawiam na max 1% w obiętości piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, właśnie o to mi chodziło.

 

W przyszłym tygodniu minie drugi tydzień od rozlania. Zastanawiam się czy można już otworzyć którąś butelkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.