Skocz do zawartości

a propo garnkow eletrycznych


dennis

Rekomendowane odpowiedzi

Jest tu na forum trochę informacji, cześć poleca cześć nie...

Czy mając do wyboru np taki z allegro http://allegro.pl/abc-garnek-elektryczny-sterylizator-30l-1800w-lodz-i1472818875.html a klasyczny to, na który lepiej się zdecydować?

Czy jest ktoś kto używał i jednego i drugiego i mógłby się obiektywnie wypowiedzieć?

Jak wygląda czyszczenie takiego elektryka? jak to myć? można jakoś odczepić część elektryczną (ta część z timerem, regulatorem temperatury) od samego gara czy stanowią jedność/calość?

Edytowane przez dennis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten z linka jest drogi i chyba nie ma kranika. Jak już chcesz elektryczny to rozejrzyj się za takim ala lidl. To jakiego lepiej ci będzie używać zależy między innymi od tego jaką masz kuchenkę. Ja mam gazową i używam zwykłego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to na forum troche informacji, czesc poleca czesc nie...

czy majac do wyboru np taki z allegro http://allegro.pl/abc-garnek-elektryczny-sterylizator-30l-1800w-lodz-i1472818875.html a klasyczny to na ktory lepiej sie zdecydowac?

czy jest ktos kto uzywal i jednego i drugiego i moglby sie obiektywnie wypowiedziec?

jak wyglada czyszczenie takiego elektryka? jak to myc mozna jakos odczepic czesc elektryczna (ta czesc z timerem, regulatorem temperatury) od samego gara czy stanowia jednosc?

Litości! Szanuj nas PROSZĘ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten z linka jest drogi i chyba nie ma kranika. Jak już chcesz elektryczny to rozejrzyj się za takim ala lidl. To jakiego lepiej ci będzie używać zależy między innymi od tego jaką masz kuchenkę. Ja mam gazową i używam zwykłego.

zwykly gar tez nie ma kranika i nikt nie narzeka :)

mam kuchenke gazowa ale nad stojacym na palniku garze mialbym ze 20cm moze troche wiecej przestrzeni do szafki i nie wiem czy by jej nie zaszkodzilo...

Edytowane przez dennis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskie znaki na tym forum to podstawa. Czytanie czegoś takiego to mordęga, a wyszukiwarka po wpisaniu np. "odczepić część elektryczną" nie zwróci nic, a teoretycznie tak napisałeś. Sorki, myślałem że po zacytowaniu domyślisz się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskie znaki na tym forum to podstawa. Czytanie czegoś takiego to mordęga, a wyszukiwarka po wpisaniu np. "odczepić część elektryczną" nie zwróci nic, a teoretycznie tak napisałeś. Sorki, myślałem że po zacytowaniu domyślisz się.

aaa ok :)

staram się pisać z polskimi znakami ale czasem wychodzi inaczej :)

sorry, już się poprawiłem :)

Edytowane przez dennis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykly gar tez nie ma kranika i nikt nie narzeka :)

mam kuchenke gazowa ale nad stojacym na palniku garze mialbym ze 20cm moze troche wiecej przestrzeni do szafki i nie wiem czy by jej nie zaszkodzilo...

No nie ma ale jeśli jest to masz 2 w 1 . Zacieranie i filtracje bez zbędnego przelewania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie ma ale jeśli jest to masz 2 w 1 . Zacieranie i filtracje bez zbędnego przelewania .

Zbaczając lekko z tematu, byłem dziś w sklepie i oglądałem wężyk z oplotu i jest na nim napisane że temp robocza to max 90*... nic się nie dzieje z tymi wężykami w czasie gotowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie ma ale jeśli jest to masz 2 w 1 . Zacieranie i filtracje bez zbędnego przelewania .

Zbaczając lekko z tematu' date=' byłem dziś w sklepie i oglądałem wężyk z oplotu i jest na nim napisane że temp robocza to max 90*... nic się nie dzieje z tymi wężykami w czasie gotowania?[/quote']

Wyciągasz gumę ze środka i możesz gotować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zacierania używam takiego samego - mocy ma aż nadto, dobrze jest legutko mieszać żeby nie przegrzać zacieru przy dnie.

Chmielę na gazie, więc nie wiem, ale jakby nie dał rady to wrzucisz grzałkę zanurzeniową 1kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten właśnie dziś kupiłem. Będzie przeznaczony tylko do zacierania i filtrowania, więc powinien być w sam raz.

Być może trzeba będzie wymienić kranik, ale to się okaże.

 

Dogadaj się z facetem, żeby był jak najmniej obtłuczony. Powiedz, że ma służyć do robienia piwa, będzie wiedział o co chodzi;)

Edytowane przez jake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.