Skocz do zawartości

Chabrowe Wzgórze, #9 Bitter


kopyr

Rekomendowane odpowiedzi

Butelkowane: 04.09.2010

 

Ekstrakt: 9,6°Blg Alkohol: 4%

 

Piana: skąpa, znika do resztek.

Kolor: złocisto-miodowy, opalizuje. Oczekiwałbym o ton ciemniejszego, bursztynowo-miedzianego.

Wysycenie: średnie.

Zapach: słaby, nieco owocowych estrów, chmielu chyba nie czuję, ewentualnie gdzieś w tle, no chyba, że to były jakieś amerykańskie odmiany i te lekkie nuty cytrusowe to chmiel, a nie produkt drożdży (US-05?). Nuty papierowe świadczą o postarzeniu.

Smak: gdzie jest goryczka? Słaba, właściwie poziom nachmielenia niewiele różni się od średniej krajowej. Lekkie owoce i trochę tego kartonu.

Opakowanie: ascetyczna, ale pełna informacji etykieta.

 

Nieco już stare jak na tak słabe piwo, no i zdecydowanie zbyt słabo nachmielone, zarówno na aromat, jak i na goryczkę. Nuty owocowe przypominają mi Mastne, ale tamto ma lepszą goryczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i małe sprostowanie , drożdże to Wyeast 1335-British Ale II a chmiel na aromat to cascade.

No czyli bardzo słabiutko było czuć te cytrusy. Identyczne wyczułem w Mastnym. Pytałem nawet piwowara czy zmienili chmiele, ale powiedział, że to US-05. Stąd było moje podejrzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i małe sprostowanie ' date=' drożdże to Wyeast 1335-British Ale II a chmiel na aromat to cascade.[/quote']

No czyli bardzo słabiutko było czuć te cytrusy. Identyczne wyczułem w Mastnym. Pytałem nawet piwowara czy zmienili chmiele, ale powiedział, że to US-05. Stąd było moje podejrzenie.

A z ciekawości jak bardzo schłodzone je piłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i małe sprostowanie ' date=' drożdże to Wyeast 1335-British Ale II a chmiel na aromat to cascade.[/quote']

No czyli bardzo słabiutko było czuć te cytrusy. Identyczne wyczułem w Mastnym. Pytałem nawet piwowara czy zmienili chmiele' date=' ale powiedział, że to US-05. Stąd było moje podejrzenie.[/quote']

A z ciekawości jak bardzo schłodzone je piłeś ?

Jakieś 30-40 min po wyciągnięciu z lodówki, także raczej temp. była w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czyli bardzo słabiutko było czuć te cytrusy. Identyczne wyczułem w Mastnym. Pytałem nawet piwowara czy zmienili chmiele' date=' ale powiedział, że to US-05. Stąd było moje podejrzenie.[/quote']

A z ciekawości jak bardzo schłodzone je piłeś ?

Jakieś 30-40 min po wyciągnięciu z lodówki, także raczej temp. była w porządku.

Ok wierzę :smilies: tak czy inaczej czekam aż skończę brać antybiotyki i sam poszukam tego kartonu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.