Skocz do zawartości

probówka do areometru


dziedzicpruski

Rekomendowane odpowiedzi

kiedyś kupiłem w jakimś sklepie 3 sztuki,została mi jedna, i chciałbym zapas jakiś,a sklepu w którym to kupiłem za cholere nie potrafię znaleźć ,przy okazji chciałęm probówki do skosów,

te do areometru mają wymiar 26x125 mm,

 

zna ktoś sklep w którym je znajdę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej kupić za ok. dyszkę cylinder pomiarowy (150 ml)? Rozkładany - łatwo wyczyścić, z plastiku - raczej niezniszczalny w normalnym użytkowaniu.

 

Ed. - ma wadę, próbki brzeczki lub fermentującego piwa, z plastiku nie smakują najlepiej.

... Zawsze można jednak przelać sobie do wazonika ;)

Edytowane przez rubezahl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam właśnie z Ikea taki wazonik na jednego badyla. Grube szkło, porządna podstawa, kosztowało 2zł. Pasuje idealnie do cukromierza, jakby od tego.

No właśnie i ja taki podobny też mam, ale kupiłem w kwiaciarni obok bo akurat przechodząc zauważyłem na wystawie. A do tego szkło w odróżnieniu od plastiku nie zmatowieje po jakimś czasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzizus' date='szukam probówka nie wazonów ;)[/quote']

dzizus to wpisz w przeglądarce probówka to Ci wyskoczy kilka sklepów z tym sprzętem i nie marudź

to nie jest taki proste jak ci sie wydaje,szukałem pół godziny i dupa blada.

pamiętam ,że jak znalazłem te które kupiłem rok temu,też szukałem dosyć długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam właśnie z Ikea taki wazonik na jednego badyla. Grube szkło' date=' porządna podstawa, kosztowało 2zł. Pasuje idealnie do cukromierza, jakby od tego.[/quote']

No właśnie i ja taki podobny też mam, ale kupiłem w kwiaciarni obok bo akurat przechodząc zauważyłem na wystawie. A do tego szkło w odróżnieniu od plastiku nie zmatowieje po jakimś czasie

Myślałem, że tylko ja korzystam z wazonika. Ma on tę zasadniczą przewagę nad menzurką, że wchodzi do niego znacznie mniej piwa/brzeczki. No i rzeczywiście lepiej się pije niż z plastiku. ;) Tylko nie pasuje do tych większych "lepszych" balingometrów. Inna sprawa, że ten lepszy, który mam bardziej oszukuje, niż ten stary biowinowski, który kupiłem na początku jeszcze do wina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kilku kluczowych ;) miastach jest Dom Handlowy Nauki. http://www.dhn.pl/

Duży wybór szkła laboratoryjnego. Tam właśnie kupiłem swoją probówkę, jak mi odpadło dno od biowinowskiej.

 

Edyta

Zresztą jest dużo innych ciekawych rzeczy. Np. elektroniczne termometry wodoszczelne

http://katalog.dhn.pl/pl/shop/aparatura_pomiarowa/termometry/termometry_elektroniczne.html

Edytowane przez cyfronik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.