Skocz do zawartości

różnica między brewkitem a ekstratem


zwirooo

Rekomendowane odpowiedzi

zacząłem ostatnio się zastanawiać na czym polega różnica w warzeniu piwa przy użyciu brewkita, a czym przy użyciu ekstraktów słodowych...

z tego co widzę to przy ekstraktach, można wybrać opcję że samemu dobiera się chmiel i zadaje lub można już kupić ekstrakt nachmielony.

czy jest różnica w smaku samego piwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekstrakt nachmielony to właśnie brewkit, a warzenie z ekstraktów niechmielonych różni się tym od warzenia z brewkitów że możesz sam nachmielić piwo jak lubisz, przy relatywnie krótkim czasie przygotowania w porównaniu z zacieraniem (odpada zacieranie, filtracja i wysładzanie czyli najbardziej czasochłonne etapy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chmieląc samemu ekstrakty masz większy wpływ na końcowy smak piwa - poziom goryczki, lepszy aromat, smak chmielu. Ekstrakt nachmielony to właśnie brewkit.

 

Edit: Tym razem Marmur szybszy :okey:

Edytowane przez olo333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem to do brewkitów dodają ekstraktu chmielowego. Tak czy inaczej ekstrakt słodowy gotujesz z chmielem tak jak brzeczkę, a ekstraktu słodowego nachmielonego (czyli brewkita) nie gotujesz z chmielem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie jest tak,że ekstrakt gotuje sie jak normalną brzeczkę,a brewkit wystarczy wrzątkiem rozcieńczyć ?,czyli już jest gotowany w fabryce.

Przygotowując piwo z brew-kita do fermentora dodajesz:

-zawartość puszki

-kilka litrów wrzatku

-cukier/suchy ekstrakt słodowy

->mieszamy energicznie

-resztę dolewasz zimnej wody (kranówka, mineralna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołaczam się do pytania zwirooo odnośnie różnicy w smaku pomiędzy brewkitem, a ekstraktami niechmielonymi. Czy mógłby się wypowiedzieć ktoś, kto zrobił piwo tymi dwoma sposobami? Chodzi mi głównie o to, czy różnica w smaku jest na tyle znacząca iż warto zainwestować w sprzęt i spróbować robić piwo ekstraktów niechmielonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powszechna opinia jest taka: z brewkita można uzyskać piwo co najwyżej przyzwoite, podczas gdy z ekstraktów, przy gotowaniu pełnej objętości, można uzyskać piwa najwyższej jakości, praktycznie w każdym stylu. (czasem trzeba zastosować zaparzanie słodów specjalnych i oczywiście dobre drożdże)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powszechna opinia jest taka: z brewkita można uzyskać piwo co najwyżej przyzwoite

Dokładnie... jedne "puszki" dają piwa takie sobie z innych otrzymujemy piwo dobre (lepsze niż większość dostępnych w sklepie). Zabawa łatwa, szybka i też daje zadowolenie i frajdę. Ekonomicznie (bo ta kwestia też wychodzi) nie jest źle. Mam w piwnicy jeszcze kilka butelek Bittera (koszt wychodzi jakieś 2,50 zł/but. - taki Bitter w Auchan kosztuje 10zł !).

 

Sam mam zamiar uskutecznić warkę z ekstraktów (i np z dodatkiem słodów) - tu ilustrowaa receptura kolegi scooby_brew: http://www.piwo.org/forum/viewtopic.php?pid=77924#p77924

 

Jestem pewien, że piwo wyjdzie przednie.

 

Próbowałem kilku piw dori, bieloka i weny - wszystko zacierane - inny smak - ale też inna "szkoła jazdy".

Na to też przyjdzie czas. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?Brew kit? oznacza po prostu ?zestaw piwowarski?. Może to być zestaw ze sprzętem lub zestaw na recepturę. Może to być receptura z puszką i drożdżami, lub zestaw z ekstraktem, chmielem, cukrem i drożdżami, albo zestaw z ekstraktem, chmielem słodami i drożdżami itp, włącznie z ?All-Grain Kit? czyli zestaw na recepturę z samych słodów bez ekstraktu. Wszystkie te rzeczy są "zestawami" czyli "brew kits".

Zgadzam się z Coderem w temacie jakości piw z ekstraktu.

Z moich doświadczeń dodam że gdy gotujesz ekstrakt najlepiej dodać pół ekstraktu na początku gotowania i pół pod koniec, w ten sposób otrzymasz znacznie wyższą jakość piwa.

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym za nie długo zrobić stouta z ekstraktów...

na stronie wes, znalazłem taki "zestawik " ale tam są ekstrakty nachmielony, a wolałbym sam dobrać odpowiednie chmiele...

czy te swoje brew kity które proponują mógłbym zastąpić ciemnymi eks.słodowymi dodać do nich ekstrakt barwiący, chmiel i drożdże? wiem trochę drożej wyjdzie ale może będzie lepszy smak i w końcu zetknę się z chmielem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to samo co w tym gotowym zestawie WES-a osiągniesz kupując dwa ekstrakty niechmielone ciemne, ekstrakt barwiący, chmiel i drożdże, a nawet więcej, bo zyskasz dodatkowo smak i aromat chmielu. Zamiast drożdży T-58 wziąłbym np. S-04 lub US-05. Zobacz czy nie bardziej opłaci się kupić tu:

http://www.homebrewing.pl/piwo-ciemne-ale-12st-blg-zestaw-surowcow-p-157.html

i ewentualnie dokupić tam tylko barwiący, albo w ogóle z niego zrezygnować. W HB masz duży wybór chmieli, tam w ofercie chmielu w ogóle nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

?Brew kit? oznacza po prostu ?zestaw piwowarski?. Może to być zestaw ze sprzętem lub zestaw na recepturę. Może to być receptura z puszką i drożdżami, lub zestaw z ekstraktem, chmielem, cukrem i drożdżami, albo zestaw z ekstraktem, chmielem słodami i drożdżami itp, włącznie z ?All-Grain Kit? czyli zestaw na recepturę z samych słodów bez ekstraktu. Wszystkie te rzeczy są "zestawami" czyli "brew kits".

Zgadzam się z Coderem w temacie jakości piw z ekstraktu.

Z moich doświadczeń dodam że gdy gotujesz ekstrakt najlepiej dodać pół ekstraktu na początku gotowania i pół pod koniec, w ten sposób otrzymasz znacznie wyższą jakość piwa.

Scooby_Brew..mam pytanko..dziś popełnię moją pierwszą warkę z ekstraktów niechmielonych..piszesz żeby dać pół ekstraktu na początku i pół na końcu..zakładająć, iz gotowanie trwa godzinę to kiedy jest to "pod koniec"? :) 15min np? mam 2,5kg ekstraktu suchego i 1,5kg w płynie..jak radziłbyś to podzielić i jak miałoby to wyglądać czasowo, zeby uzyskać najlepszy efekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie warto się bawić z dzieleniem ekstraktu. Zobacz sobie http://www.robur.dolsat.pl/browar/ :)

Dzieki! ;) W zasadzie to wydaje mi sie ze przetrzasnalem forum w tym temacie..obejrzalem filmy na youtube i jestem gotowy ale jak przeczytalem ze mozna uzyskac lepszy efekt poprzez dzielenie to mnie to sila rzeczy zainteresowalo :) Ok..ruszam do pracy..;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.