Skocz do zawartości

Chłodnica i chłodzenie "naturalne"


zgoda

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku warek mam wreszcie podłączoną chłodnicę zanurzeniową. Nowa jakość i w ogóle.

 

Ale jak się można domyślić, do temperatury lagerowej schłodzić się nie da - woda w kranie ma ok. 20°C, dodatkowo o ile schłodzenie do 40°C zajmuje mało czasu, o tyle schłodzenie o te ostatnie 20 stopni trwa i trwa... Więc po schłodzeniu do 40°C ciąg dalszy chłodzenia trzeba zrobić "siłami natury" na balkonie. I teraz próbuję sobie uporządkować jak to zrobić, żeby było dobrze.

 

Mam 2 możliwości - albo przeleję do fermentora taką ciepłą i zostawię do chłodzenia w plastiku, albo zostawię z chmielinami w garnku i rano przeleję zimną brzeczkę. Jak będzie lepiej, biorąc pod uwagę długi kontakt z chmielinami? Co prawda zimnymi, ale jednak... Miałem kilka piw, którym taki długi kontakt z chmielinami zaszkodził, chociaż wtedy chłodziło się bez chłodnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chłodzę zanurzeniową do około 20 °C , niezależnie czy to górna czy dolna fermentacja. Jesli dolna to zadaję drożdże i trzymam przez noc w temp. pokojowej (jeśli suche) lub od razu przenoszę do chłodnego pomieszczenia - jeśli zadaję solidny starter.

 

Fakt - w kranie mam wodę około 10-15°C - z własnej studni, więc chłodzenie to nie problem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimową porą nie mam w garażu bieżącej wody, podłączam chłodnicę do starego fermentora z kranikiem, ustawionego nieco powyżej, a w fermentorze zimna woda. Aby była zimniejsza, można dodatkowo wrzucić trochę śniegu albo lodu. Z chłodzeniem do 10 stopni nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 możliwości - albo przeleję do fermentora taką ciepłą i zostawię do chłodzenia w plastiku, albo zostawię z chmielinami w garnku i rano przeleję zimną brzeczkę. Jak będzie lepiej, biorąc pod uwagę długi kontakt z chmielinami? Co prawda zimnymi, ale jednak... Miałem kilka piw, którym taki długi kontakt z chmielinami zaszkodził, chociaż wtedy chłodziło się bez chłodnicy.

Ja bym się najbardziej bał infekcji - 30-40°C to najlepsza temperatura dla bakterii, to już lepiej przelać wrzącą brzeczkę i chłodzić w fermentorze.

 

Ja czasem zostawiam brzeczkę do rana w garze. Teraz nie muszę - wkładam gar do wody ze śniegiem i po godzinie - dwóch mam 7-8°C.

 

Co do kontaktu z chmielinami - słyszałem o człowieku, który fermentuje w garze, z osadami, chmielinami itp. , i robi konkursowe piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli obawiasz się chmielin, to możesz użyć siateczek do chmielenia.

 

Plus chłodzenia w garze zaciernym jest taki, że podczas chłodzenia większość syfu ładnie opadnie na dno i ściągniesz klarowniejszą brzeczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20°C w kranie z zimną wodą? :o Może ciepłą puszczasz? :okey:

 

Jak podłączyłeś chłodnicę? Zimna idzie od góry czy od dołu? Kontroluj wypływającą wodę im bardziej robi się chłodna to przykręcaj wodę.

Taka uroda baterii z termostatem, niżej nie będzie.

 

Zimna od góry, jak kazali.

Edytowane przez zgoda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się najbardziej bał infekcji - 30-40°C to najlepsza temperatura dla bakterii, to już lepiej przelać wrzącą brzeczkę i chłodzić w fermentorze.

 

Ja czasem zostawiam brzeczkę do rana w garze. Teraz nie muszę - wkładam gar do wody ze śniegiem i po godzinie - dwóch mam 7-8°C.

 

Co do kontaktu z chmielinami - słyszałem o człowieku, który fermentuje w garze, z osadami, chmielinami itp. , i robi konkursowe piwa.

No to spróbuję zostawić na noc z osadami.

 

Przede wszystkim obawiam się wypłukiwania różnych dziwnych rzeczy z osadów, typu taniny czy coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście robię wyłącznie "spontaniczne" czy tam "naturalne" chłodzenie- warzę wieczorem (100°C) a rano zlewam do fermentatora (30°C) przez sitko.

Poza dużym ryzykiem infekcji nie zauważyłem negatywnego wpływu osadów na piwo, zresztą chmielenie na zimno polega przecież na bardzo długim kontakcie fermentującej brzeczki z chmielem.

Oczywiście być może wynika to z mojego analfabetyzmu sensorycznego- to znaczy może negatywny wpływ jest, tylko ja go nie dostrzegam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Pytanie czy można by wykorzystać jako chłodnice płytowy wymiennik ciepła.Koszt zakupu nie wiele większy od budowy chłodnicy zanurzeniowej.

 

20 płytowy cena 199 zł.

http://allegro.pl/wymiennik-ciepla-20-plytowy-najtaniej-hit-i1642655896.html

snap27_1.jpg

30 płytowy cena 259 zł.

http://allegro.pl/wymiennik-ciepla-30-plytowy-ulrich-najtaniej-hit-i1642655841.html

snap28.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałeś o tym, żeby obłożyć pojemnik z brzeczką butelkami z lodem? Zmiana stanu potrzebuje dużo energii, więc przyspieszysz chłodzenie.

 

A zamrożenie paru petów z lodem i trochę taśmy nie kosztuje dużo :D

 

Crosis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałeś o tym, żeby obłożyć pojemnik z brzeczką butelkami z lodem? Zmiana stanu potrzebuje dużo energii, więc przyspieszysz chłodzenie.

 

A zamrożenie paru petów z lodem i trochę taśmy nie kosztuje dużo :D

 

Crosis

Kiepski pomysł. Lód będzie pobierał sporo ciepła z powietrza. W dodatku powstanie "wodna poduszka", która skutecznie obniży przewodzenie ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy można by wykorzystać jako chłodnice płytowy wymiennik ciepła.Koszt zakupu nie wiele większy od budowy chłodnicy zanurzeniowej.

A to ciekawe - na początku maja br. kupowałem chłodnicę z 6mb rurki ze stali nierdzewnej, fi 8mm, ścianka 1mm. 80 zł plus przesyłka.

Węże i proste podłączenie to dodatkowy koszt ok. 20 zł, tak więc z kosztami przesyłek i dojazdów zamykamy się w kwocie 130 zł. Dla mnie to o minimum 40 litrów piwa taniej niż 200 czy 250 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używaj też drugiej wyszukiwarki (google). Hasło "wymiennik ciepła" będzie lepsze.

Zapamiętam.

Twój brak zdolności szukania informacji jest zadziwiający

Ciekawi mnie jak sobie wróżysz kto korzystał z wyszukiwarki a kto nie może,tarot,szklana kula.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.