Jump to content
Sign in to follow this  
Żeglarz

Podfora regionalne

Recommended Posts

Witam,

co powiecie na podfora regionalne?

 

1. Podforum regionalne zostaje założone w momencie kiedy minimum 4 osoby z danego miasta zgłoszą chęć wspólnej wymiany doświadczeń, surowców i ogólnej wzajemnej pomocy sobie w ramach działania na danym obszarze.

2. Podforum po zalogowaniu ma własne kategorie dotyczące :

- sprzęt (projekty, pomoc, wspólny zakup itp)

- surowce (wspolne zakupy, dzielenie drożdży itp)

- imprezy, spotkania itp

3. moderatorem podforum będzie jedna chętna osoba z grupy oraz moderator główny

 

Czemu to ma służyć?

Jest to praktyczne podzielenie tematów dotyczących jedynie danego miasta. Ma to na celu zawiązać jakąkolwiek współpracę pomiędzy piwowarami. Wątki ogólne dla całego kraju? Wybaczcie ale to utopia na tle wzajemnej współpracy. Wysyłka drożdży? Wspólne zakupy w celu obniżenia kosztów wysyłki? Proszę...

Z wywaidu w moim środowisku Poznańskim widzę chęć współpracy pomiędzy Piwowarami ale widoczny jest brak konkretnej inicjatywy i łatwej wymiany informacji o tematach ważnych

 

Coś z praktyki:

 

- zamierzam robić w przyszłości następujące warki:

tripel, koelsh, weizen

Zamieszczam te informacje na moim podforum. Teraz ktoś zgłasza się że też chciałby robić trippla i proponuje mi zakup konkretnych drożdży na pół. Pół wysyłki, pół ceny za drożdże. Do tego pół ceny za konkretny chmiel który zawsze mamy świeży bez konieczności składowania.

 

- mam awarie fermentora a muszę zlać na cichą. Na pewno znajdzie się ktoś kto pozyczy baniak choć na 1 tydzień - tylka taka teoria.

 

Całe zamierzenie nie dzieli ludzi na poszczególne miasta ale scala ich w regionalnym przedsięwzięciu a co za tym idzie korzyści odnoszą też sprzedawcy sklepów gdyż w konglomeracie możemy robić większe zakupy w jedym sklepie, robić je częściej. Zbierać się na wspólnych imprezach itp itd.

 

Działam w grupie ASG i mimo wspólnego forum www.wmasg.pl mamy tam swoje podfora regionalne. Pozwala nam to lepszą organizację nie tylko na polu danego obszaru ale i równiez w działaniu na terenie kraju jako jedna zwarta grupa.

 

Inicjator takiego przedsięwzięcia dla piwowarów może sprawić że jego forum powoli zacznie dominować :cool: Tylko taka sugestia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brzytwa Ockhama- najbardziej znane sformułowanie tej zasady: "Nie należy mnożyć bytów ponad potrzebę" (Entia non sunt multiplicanda praeter necessitatem), nie pochodzi od Ockhama, lecz od siedemnastowiecznego niemieckiego filozofa Johannesa Clauberga. Określenie takiej zasady jako brzytwy Ockhama (Novacula Occami et Nominalium) pojawia się po raz pierwszy u XVII-wiecznego filozofa i teologa Libertusa Fromondusa. Za Wikipedią http://pl.wikipedia.org/wiki/Brzytwa_Ockhama

:cool:

 

Łatwiej napisać w tytule wątku nazwę miasta lub regionu i każdy będzie wiedział że chodzi o dany region i jego okolice

Edited by Mimazy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie się pomysł Żeglarza podoba - nawet jeśli nie będzie tam tłumów, to co z tego? Łatwiej jest się umówić na jakąkolwiek wspólną pracę/zakup/degustację/etc na podforum regionalnym, niż ogólnym.

Share this post


Link to post
Share on other sites

równie dobrze można podzielić forum na osobny dział dla warzących piwa jasne, osobny dla ciemniejszych, osobny dla górnej fermentacji, osobny dla dolnej, osobny dla piw niemieckich, osobny dla belgijskich... łatwiej będzie wtedy rozmawiać, no bo przecież inaczej niż w osobnym dziale to się nie pogada :P:beer:

Przepraszam za żarcik, ale przecież aby się umówić na jakąkolwiek wspólną pracę/zakup/degustację/etc wystarczy założyć stosowny topic z informacją że dotyczy danego miasta/regionu

 

Nie ma co mnożyć bytów ponad miarę :)

 

PS zobacz że nawet tak regionalny topic jak wymiana drożdży został scentralizowany :)

Edited by Mimazy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.