Skocz do zawartości

I Śląski Konkurs Piw Domowych w SPIŻ Katowice


Pieron

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze koty za płoty, pils to trudna konkurencja, cieszę się, że nie otruliśmy sędziów :smilies:

Wg sędziów nie było ani jednego kwasa (podobnie jak w Wiśle). Było parę piw z innej kategorii, na co jury nie dało się złapać.

Było parę osób co próbowało piw po degustacji i powiem szczerze, że chyba wszystkie były dobre, a tylko szczegóły decydowały o miejscach. Wszak to nasze najlepsze się tam znalazły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 101
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja też już dostałem metryczkę. Jeśli miałbym spróbować piwo po jej przeczytaniu to bym się nie odważył. ;)

 

Twoje piwo było zakodowane jako 05 i było podane jako 15 w kolejności i uzyskało 23 miejsce z 2,80 pkt.

Piwo to otrzymało od Jury uwagi:

- zapach piwnicy fermentacyjnej, silny azot siarkowodoru, b. intensywna ale krótka goryczka, nuta skórki grapefruitowej

- smak płaski, mało słodu, i goryczki chmielowej przeszkadza

- słabiutkie, lekkie, trochę czeska desitka

Pierwsze koty za płoty, pils to trudna konkurencja, cieszę się, że nie otruliśmy sędziów :smilies:

Silny azot siarkowodoru?? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wysoka lokata w moim pierwszym konkursie to bardzo miła niespodzianka i super prezent na pierwsze urodziny browarku domowego. Piwko mi smakowało (zresztą wszystkie moje mi smakują - nawet te mniej udane :lol: ) ale nie miałem żadnego kontaktu z innymi domowymi pilsami, więc tym bardziej się cieszę, że jury je doceniło.

 

Podziękowania dla organizatorów i gratulacje dla uczestników :smilies:

 

PS

To była moja 13 warka - więc mogło zdarzyć się wszystko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze moja metryczka :)

Twoje piwo było zakodowane jako 08 i było podane jako 9 w kolejności.

Piwo to otrzymało od Jury uwagi:

- zapach typowy dla dolnej fermentacji, ciężki, siarkowodorowy, dobra goryczka, dobrze ułożone, pijalność dobra,

- b. dobre, wyważone, goryczka w sam raz,

- zapach dolniaka, w smaku mało goryczki.

Gratuluję zwycięzcom! :)

A szczególnie Damianowi! :smilies: Rezerwuję pilsa :)

Spotkamy sie pewnie 27 kwietnia w Warszawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się czym chwalić ale wrzucę kamyczek do ogródka:

Twoje piwo było zakodowane jako 11 i było podane jako 2 w kolejności i uzyskało 24 miejsce z 2,80 pkt.

Piwo to otrzymało od Jury uwagi:

- bez wyrazu

- goryczka tępa typu magnum, brak chmielenia aromatycznego, smak ciężki od chmielu magnum

- b. delikatne octowe w zapachu, aromat praktycznie niewyczuwalny, w smaku goryczka niebezpośrednia, pozostająca..

Spodziewałem się kilku wad ale niewyczuwalny aromat, brak chmielenia aromatycznego i odważnie nazwany chmiel magnum trochę zastanawiają. Marynka i magnum to jednak co innego.

Muszę sprawdzić wszystkie opakowania sazzu i marynki z BA może coś z nimi jest nie tak. Możliwe też, że aromat z 30g sazzu/20 min + 20g sazzu/3 min na 24L to zdecydowanie za mało.

 

Gratulacje dla zwyciężców :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wszyscy to wszyscy....

Twoje piwo było zakodowane jako 17 i było podane jako 35 w kolejności i uzyskało 7 miejsce z 3,64 pkt.

Piwo to otrzymało od Jury uwagi:

- aromat cytrusowy,delikatny grapefruitowy fajna goryczka,intensywna, ale harmonizowana

- poprawny pils, ale bez rewelacji

- lekko kwiatowe, goryczka mocna, tępa, mało aromatyczne.

Uwagi n/t goryczki zgadzają się z odczuciami w domu. Ja uważam, że jest super a żona twierdzi, że przytłaczająca :)

 

Pieron - Jeszcze raz dzięki za organizacje konkursu.

Gratulacje dla zwycięzców :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hurrra!!! Nie jestem ostatni, bo przed ostatni :D Tak to jest jak na konkurs w temacie pils wysyła się lagera wiedeńskiego ;)

Twoje piwo było zakodowane jako 30 i było podane jako 5 w kolejności i uzyskało 35 miejsce z 1,97 pkt.

Piwo to otrzymało od Jury uwagi:

- dobre aromatyczne, po za stylem, kwiatowe, niska goryczka,

- przepieniste, kwaskowate, słaba goryczka,

- aromat przyjemny chmielowy, cytrusowy, piana przesadna, goryczka dobrze skomponowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hurrra!!! Nie jestem ostatni, bo przed ostatni ;) Tak to jest jak na konkurs w temacie pils wysyła się lagera wiedeńskiego ;)
Twoje piwo było zakodowane jako 30 i było podane jako 5 w kolejności i uzyskało 35 miejsce z 1,97 pkt.

Piwo to otrzymało od Jury uwagi:

- dobre aromatyczne, po za stylem, kwiatowe, niska goryczka,

- przepieniste, kwaskowate, słaba goryczka,

- aromat przyjemny chmielowy, cytrusowy, piana przesadna, goryczka dobrze skomponowana

bardzo dobrze siadaj 2 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki zainteresowaniu AgaL, która znalazła błąd, bo Grzechu_k otrzymał tą samą metryczkę. Otóż formularz kodujący był trochę zalany szampanem i odczytałem u Grzesia 15 za miast 18. Podsyłam zaraz prawidłową metryczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki zainteresowaniu AgaL, która znalazła błąd, bo Grzechu_k otrzymał tą samą metryczkę. Otóż formularz kodujący był trochę zalany szampanem i odczytałem u Grzesia 15 za miast 18. Podsyłam zaraz prawidłową metryczkę.

No i nie udało mi się zachować w tajemnicy opisu mojego pilsa ;). Ta piwnica fermentacyjna i 'silny azot siarkowodoru' to moja sprawka. A mówiłeś Coder, że do niczego nie można się do niczego przyczepić :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Marusia też ma coś do innej z metryczek.

Wg mnie warto otrzymać taką metryczkę, ale bez przesady nie bierzmy wszystko do siebie. Konkurs to zabawa a piwowarstwo domowe to też zabawa, więc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mówiłeś Coder, że do niczego nie można się do niczego przyczepić :).

A bo to ze mnie taki degustator....

 

Ze swoich pilsów byłem strasznie dumny, szczególnie z Warsteinera, a tu masz:

 

Twoje piwo było zakodowane jako 18 i było podane jako 34 w kolejności i uzyskało 26 miejsce z 2,74 pkt.

Piwo to otrzymało od Jury uwagi:

- kwaskowaty smak, zapach słaby, chmiel słaby, mało treściwy,

- lekkie, kwiatowe aromaty, orzeźwiające,

- aromat nieco rozpuszczalnikowy, niepozostajacy, delikatnie kwaskowate, goryczka ziołowo-trawiasta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opierając się na tych opiniach nie wziąłbym do ust żadnego z tych piw. :D

 

A tymczasem wiadomo jak jest, w Wiśle można się było przekonać. Co innego wypunktowanie wad w konkursie, a co innego usiąść sobie z kolegą i napić się piwa. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AgaL przepraszam, że ujawniłem Twoją metryczkę :D

 

Moja wygląda tak:

Twoje piwo było zakodowane jako 05 i było podane jako 18 w kolejności i uzyskało 22 miejsce z 2,82 pkt.

Piwo to otrzymało od Jury uwagi:

- mało słodowe, brak treści, chmiel słaby, brak aromatyczności,

- lekko wodnite, bez wyrazu

- cytrusowe... w zapachu, .... kwaskowatość w smaku, w smaku nutki winno-koniakowe, trochę nie pasujące do stylu.

Wczoraj cały wieczór szukałem tego siarkowodoru i dzisiaj jestem trochę zmęczony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opierając się na tych opiniach nie wziąłbym do ust żadnego z tych piw. :D

Konkurs, to konkurs, uczestnicy oczekują metryczki. Dlatego nie wystarczy napisać smak tyle punktów, a zapach tyle, tylko trzeba się wysilić. Czasem jest tak, że degustator wyczuwa jakiś związek, ale nie uważa go za wadę, albo jego natężenie jest na tyle małe, że nie odejmuje punktów.

 

Najlepszym dowodem jest opinia ARTa, który był jednym z jurorów. Przytaczam z browar.biz.

 

Dobre piwa brały udział w konkursie. Może ze 3-4 "nie pasowały do kategorii". Poziom określiłbym jako wysoki. Co prawda piw za dużo jak na jeden komplet jurorów, ale staraliśmy się każdemu piwu poświęcić tyle samo uwagi. Oj życzyłbym sobie żeby przynajmniej połowa takich piw była dostępna na rynku komercyjnym :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jeszcze prosiłem o jak najwięcej uwag. Na jedno piwo przypadało gdzieś średnio chyba z 7 min (trudno tu wyszukiwać dodatkowo jakiś specjalnych słów). Jury miało naprawdę sporo roboty. Ja zaś starałem się przepisać to co tam pisało (?- to nie mogłem odczytać). Konkurs był, metryczki ciekawe ale przecież to zabawa. A że w tej zabawie brały udział najlepsze nasze wyroby świadczy wypowiedz Arta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i moja:

 

Twoje piwo było zakodowane jako 03 i było podane jako 16 w kolejności i uzyskało 27 miejsce z 2,73 pkt.

Piwo to otrzymało od Jury uwagi:

- czuć jakieś dziwne chemiczno-aptekarskie aromaty

- zapach ziemisty, dolnofermentacyjny, goryczka silna, ale tępa, aż nieprzyjemna

 

 

Myślałem, że użycie chmielu Northern Brewer na goryczkę będzie pozytywne a tych aromatów apteki nie czuję. Zobaczymy za miesiąc. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fali powszechnego ekshibicjonizmu zamieszczam i ja :)

 

Pils Bodeński - ten, co zajął 3 miejsce:

 

Twoje piwo było zakodowane jako 07 i było podane jako 1 w kolejności.

Piwo to otrzymało od Jury uwagi:

- lekkie w odbiorze, bez ewidentnych wad,

- lekko owocowe, orzeźwiające,

- bardzo delikatny, wątły aromat chmielowy, piwo dobre, - bardzo dobre, mogło być takie w sklepie

 

Wysłałem też drugiego, wiedziałem, że jest słaby, ale chciałem dostać metryczkę:

 

Pils Reński:

 

Twoje piwo było zakodowane jako 20 i było podane jako 28 w kolejności i uzyskało 19 miejsce z 2,99 pkt.

Piwo to otrzymało od Jury uwagi:

- owocowo-siarkowodorowy aromat, goryczka potężna, średnie

- dobre, czegoś mu brakuje

- zapach owocowo sztuczny, mało treściwe goryczka mocna

 

Bardzo się cieszę z metryczek. Szczególnie z uwag sędziego nr 1. Zważywszy, że nie mam zupełnie nikogo, kto fachowo oceniłby moje piwa jest to rzecz bezcenna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.