Skocz do zawartości

Kolejna puszka ale... problem


emcede

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów

 

Czas temu jakiś poczyniłem piwko z puszki Coopers'a Stout.

W smaku wyszedł świetny jednakże nagazowanie i piana pozostawia wiele do życzenia :/ Używałem tzw. miarki do cukru wsypując wg. podanych tam objętości(pytałem na forum ile to tak na prawde jest te 0.5 na miarce, ale jakoś nikt nie był skory odpowiedzieć)

 

Dążąc do meritum, wczoraj o godz. 14 nastawiłem kolejną puszkę tym razem Australian bitter również Coop..

Jednakże tym razem do chwili obecnej ani jednego bulknięcia (stout ruszył z kopyta po kilku godzinach)

Wszystko robiłem tak samo jak poprzednio, sterylizacja sprzętu temperatury (no może poza temp przy zadaniu drożdzy bo było 27 stopni)

 

I tu moje pytanko, czy może nie ubiłem drożdży a może spierniczyłem coś innego?

 

Help me :/

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem tzw. miarki do cukru wsypując wg. podanych tam objętości(pytałem na forum ile to tak na prawde jest te 0.5 na miarce, ale jakoś nikt nie był skory odpowiedzieć)

Jaki okres czasu leżakowania w butelkach ?

 

Dążąc do meritum, wczoraj o godz. 14 nastawiłem kolejną puszkę tym razem Australian bitter również Coop..

Jednakże tym razem do chwili obecnej ani jednego bulknięcia (stout ruszył z kopyta po kilku godzinach)

Otwórz pokrywę i zobacz co się dzieje. Wrzuć fotkę na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elroy - W butelkach siedzi miesiąc

 

Czy ktoś mi powie jak to jest z tymi miarkami do cukru czy to jakaś tajemnica jest ?

 

poniżej fotka tego co jest, zapach ewidentnie drożdzowy.

Edytowane przez emcede
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elroy - W butelkach siedzi miesiąc

 

Czy ktoś mi powie jak to jest z tymi miarkami do cukru czy to jakaś tajemnica jest ?

 

poniżej fotka tego co jest, zapach ewidentnie drożdzowy.

Tajemnicy nie ma żadnej z miarkami, zwykle raczej powodują zbytnie nagazowanie, niż za małe. Tutaj ciężko rzec. Pozostaje Ci znalezienie w pobliżu jakiegoś doświadczonego piwowara, który spróbuje i orzeknie na ile za małe nagazowanie, jest w rzeczywistości za małe. Piana to jakby inna bajka i jej nikła trwałość to dość popularne w brewkitach.

 

Na fotce wszystko ok, zamknij z powrotem i zobacz za 4 dni co się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękowania dla Sz. Kol. Josefika, potrząśnięcie fermentorem dało efekt po godzinie :/ teraz piwko już szaleje ( a tak bałem się że będzie kanał ) dlatego plusik dla niego. Dziękuje również koledze Elroy'owy

Co do piany w tym piwie to jest ona trwała ! wręcz do ostatniego łyka, tyle że bardzo malutka.

Pozdrawiam serdecznie

 

BTW

Co do tych miarek, na stronach sklepów jest napisane że to 2/4/6 g. poszedłem do sklepu pod moim blokiem kiedy był zaprzyjaźniony kumpel no i mi zważył. Tam gdzie "niby powinno być 4 g jest niecałe 2 g.

Mówie tu glukozie nie o zwykłym cukrze.

Edytowane przez emcede
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisał sztyft. Najprościej odmierzyć pożądaną ilość na całą warkę wlać do fermentatora tuż przed rozlewem i wtedy masz pewność, że butelki masz nagazowane równomiernie. Na miarkach łatwo się przejechać i roboty dużo więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówie tu glukozie nie o zwykłym cukrze.

I tu jest właśnie różnica - te miarki są skalibrowane na zwykły cukier. Glukoza, przy tej samej objętości, jest lżejsza. Pewnie dlatego też masz słabo nagazowane piwa - sypałeś tą miarką glukozę ?

Edytowane przez olo333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj, nie wpadłem na to że nie otwarłeś fermentatora i nie sprawdziłeś jak wygląda, zwłaszcza po ostatnich tylu postach o bulkaniu :/

 

edit

ale jednak dobrze trafiłem

powodzenia przy kolejnych ...

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro są dropsy fermentacyjne. Super wygodna sprawa. Polecam.

Co do "bulkania" - albo jego braku - nalewaj mniej wody do rurki fermentacyjnej :/

 

Jak będziesz miał pytania co do brew kitów zapraszam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mi powie jak to jest z tymi miarkami do cukru czy to jakaś tajemnica jest ?

Odgrzebałem w swoim wątku i tam mam coś takiego:

"Przy okazji okazało się, że miarka do cukru/glukozy, którą miałem z zestawu startowego jest trochę "lewa". Poważyłem co się dało i okazuje się, że wcześniej dodawałem jakieś 2,5g. glukozy (tyle wychodzi z pomiaru jednej "porcji" jak również z pomiaru pozostałej po 3 butelkowaniach glukozy)."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... trzeba za tą wygodę trochę zapłacić. Ten specyfik kosztuje 8 PLN + 8 PLN wysyłka.

Ty pewnie zamawiasz w kilku sklepach po jednej rzeczy' date=' ja w jednym sklepie zamawiam kilka... :)[/quote']

Jak by nie zamawiać i tak drogo. Zawsze można wpaść do spożywczaka i kupić glukozę, będzie bez zamawiania lub zadać cukrem z kuchennej cukiernicy :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i drogo... ale na jeden, czy dwa razy by było bezstresowo (jak się człowiek obawia, że miarka oszukuje) może być.

Ja polecam metodę ze zlewaniem do innego fermentora i tam rozmieszanie rozpuszcznej w szklance wody glukozy lub schego ekstraktu. Najpewewniejsze:okey:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie piwko przestało bulkać już ze dwa dni temu. Dziś otworzyłem pokrywe zmierzyłem blg wyszło jakieś 1 - 1.5 ale na powierzchni jest piana no i jakby się sztachnąć to dusi CO2. Czy to tak powinno być po 7 dniach? Czy butelkować dopiero jak piana zniknie ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.