Skocz do zawartości

Pierwsze zacieranie- mech irlandzki


cyjarz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów. Jutro po raz pierwszy spróbuję warzyć pierwsze piwko z zacieraniem. W Browamatorze wybrałem zestaw Bitter, skład:

słód pale ale Weyermann- 3,2 kg

słód monachijski typ II Weyermann- 0,25 kg

słód karmelowy ciemny Caraaroma- 0,15 kg

chmiel goryczkowy Challenger- 30 g (granulat)

chmiel aromatyczny East Kent Goldings- 30 g (granulat)

drożdże Safale S-04 11,5 g

 

Czytam forum, czytam różne teksty na temat zacierania, skompletowałem sprzęt- wydaje mi się że czas spróbować. Ale mam problem. W instrukcji tego zestawu jest napisane żeby przy chmieleniu użyć mchu irlandzkiego, niestety nie zdobyłem. Jeżeli zrezygnuję z mchu, czy będzie miało to jakiś negatywny wpływ na piwko? Sądzę że inne pytania postawię jutro jak zderzę się z praktyką. Serdeczne dzięki za odpowiedź, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Witam , właśnie jestem po pierwszym zacieraniu w/w zestawu Bitter 10 Blg. Obyłem się bez mchu irlandzkiego- dziękuję za szybkie odpowiedzi. Ale mam mały problem dotyczący ilości wody. W instrukcji proponowano zacier gęsty woda/śruta ok 2l/1 kg. Zatem na 3,6 kg śruty dałem ok 7,5l wody. Zacier był niemiłosiernie gęsty. Przed filtracją dodałem jeszcze 5 l i całość przelałem do fermentatora na filtrację. Wyczytałem że obliczając wodę do wysładzania trzeba wziąć poprawkę na odparowanie podczas chmielenia ok 3l i w śrucie zostaje ok 1/4l. W moim przypadku mając już 12,5 litra wody obliczyłem że potrzeba mi jeszcze 12,5 litra. Więc wysłodziłem 12,5l. Jakież było moje zdziwienie że po chmieleniu zabrakło mi 6 litrów do 20 litrów piwa. Więc dolałem niegazowanej wody. Także do przygotowania 20l brzeczki użyłem 31l. Mam nadzieję że za bardzo nie namieszałem, ale nie wiedziałem że pierwszej warce z zacieraniem towarzyszą takie emocje. Gdy otrzymałem 20 l brzeczki areometr wskazał 11 Blg. Czy coś z tego mojego tworu będzie?

 

2. Narazie brzeczka jest na bużliwej. Pojawiła się piana na jakieś 3 cm. Na pianie pojawił się ciemno - brązowy nalot. Czy jest to infekcja, czy wszysko jest ok?

 

 

P.S Przepraszam za może miejscami zawiły pkt 1 pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem że obliczając wodę do wysładzania trzeba wziąć poprawkę na odparowanie podczas chmielenia ok 3l i w śrucie zostaje ok 1/4l.

Oj albo ktoś strasznego babola strzelił, albo nie zrozumiałeś co było napisane - w śrucie, według moich obserwacji, zostaje około 0,7 litra wody na każdy kilogram użytego słodu. Mimo wszystko całkiem dobrą wydajność uzyskałeś, mimo tego rozcieńczania, 11°Blg to dobry wynik.

 

To brązowe na pianie to drożdże i żywice chmielowe - normalna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w śrucie, według moich obserwacji, zostaje około 0,7 litra wody na każdy kilogram użytego słodu.

Z moich wychodzi że nawet więcej, około litra. W różnych miejscach widziałem współczynniki od 0.9 do 1.1 litra na 1kg. Ja teraz przyjmuję 0.93 i chyba jednak to jest za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu Twojej relacji z pierwszego zacierania, jestem pewien że wszystko jest w porządku. :)

Teraz dbaj tylko, żeby nic się nie przyplątało zanim piwo trafi do butelek ;):)

 

No i uzupełnij profil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zważyłem młóto po ostatniej warce i było razem 7,5kg. W tym 4kg słodu, czyli 3,5l wody. Wychodzi prawie 0,9l wody na kg zasypu.

Edytowane przez kryzoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czytając Wasze odpowiedzi mam kilka pytań

 

1. Rozumiem że po uzyskaniu tych 14l powinienem zmierzyć Blg, a zrobiłem to po dodaniu 6l (zasugerowałem się że zestaw jest przewidziany na 20l). Do jakiego poziomu Blg mogę rozcieńczać brzeczkę żeby piwo było smaczne ?

 

2. Czy nazwa zestawu Bitter 10 Blg to wartość otrzymanej brzeczki czy piwa finalnego?

 

3. Czy te 14l byłoby smaczniejsze od tych 20l ?

 

PS. Piwko pięknie pachnie i ślicznie bulgocze, pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Ja wysładzam tak długo, żeby na koniec mieć tyle ile zaplanowałem :okey: Z czasem nabierzesz wprawy. Rozcieńczaniem się nie martw, lepiej na końcu rozcieńczyć niż za długo wysładzać. A końcowy ekstrakt i tak masz wyższy niż zakładała instrukcja.

2) Brzeczki

3) Na pewno byłoby przechmielone, jeżeli dałeś chmielu na 20 litrów.

Edytowane przez olo333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, dziękuje za dotychczasową pomoc. Piwo po 4 dniach ma 4 Blg. W probówce aerometru zauważyłem dzisiaj dużo pływającego osadu (podczas gotowania brzeczki chmiel był w podwójnych siateczkach), za moment będę zlewał piwko na cichą:

 

1. Czy mógłbym w kranik włożyć gazę jako filtr, czy lepiej położyć ją na drobnym sicie?

 

Przeraża mnie wizja ściągania piwa wężykiem, widmo infekcji przy pierwszej warce okropnie przeraża każdego początkującego, może za kilka warek spróbuję, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zmierzyłem dzisiaj aerometrem piwko- wyszło 3,5, cztery dni temu było ok 5 Blg.

1. Czy zlewać na fermentacją cichą?

2. Szukałem na forum informacji , w jakiej temperaturze powinna przebiegać cicha fermentacja, niestety dużo nie znalazłem, fermentacja burzliwa przebiega w temperaturze 18-20. Jaka będzie właściwa temperatura cichej? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mierzę( mniejsze prawdopodobieństwo infekcji), zlewam na cichą gdy piana po burzliwej opadnie. Jeżeli opadnie to zlej i nie otwieraj za często fermentatora .Mierzę jak zlewam na cicha i na koniec jak do butelek rozlewam :D

 

1.tak

2. taka sama

Edytowane przez zoltek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mierzę( mniejsze prawdopodobieństwo infekcji), zlewam na cichą gdy piana po burzliwej opadnie. Jeżeli opadnie to zlej i nie otwieraj za często fermentatora .Mierzę jak zlewam na cicha i na koniec jak do butelek rozlewam :D

 

1.tak

2. taka sama

1. Strategia która "może zadziałąć" ale poprawna do końca nie jest. Nie raz miałem już tak, że piana zupełnie opadła, zlałem na cichą przy powiedzmy ~4°Blg a po cichej było 2°Blg - samo opadnięcie piany nie oznacza jeszcze końca fermentacji. Trzeba nabrać trochę doświadczenia żeby dobrze ocenić, kiedy zlewać, albo robić FFT.

2. Cichą najlepiej robić w jak najzimniejszych warunkach. W temperaturze pokojowej też może być, ale jednak w chłodzie efekty są lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
Więc jaka temp. najlepsza na cichą?

 

Ja po "burzliwej" zwiększam temperaturę (chociażby ze względu, że fermentacja jest egzotermiczna). Pozwala to na dofermetowanie resztek cukrów przez grzyby. Jednak w przypadku, gdy zamierzam chmielić na zimno, wtedy piwo przelewam do innego pojemnika i utrzymuję temperaturę około 2-3 stopnie mniej niż temperatura otoczenia przy fermentacji głównej. Nawet jeśli skończy Ci się fermentacja główna, to wyższa temperatura nie wypłynie na estrowość piwa. Moim zdaniem pod koniec "burzliwej" warto podnieść temperaturę o kilka stopni. Jeśli jesteś pewien, że fermentacja ustała to możesz nawet przenieść do temp 1-10 stopni. Po chwili Piwo Ci się wyklaruję, osady opadną na dno i będzie w porządku. 

Edytowane przez Pindin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędów się nie uniknie,przy pierwszym warzeniu.Moja pierwsza warka,mimo popełnienia kilku mniejszych i kilku wiekszych błędów,zbiera dość dobre opinie u znajomych.A tym samym ,motywacja do działania rośnie. Z drugiej strony,ja nie wiem jak,"starzy piwowarzy" warzyli jak piwa.org nie było :good: Szacunek

Edytowane przez Thorgall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.