Skocz do zawartości

termometr z sondą


zwirooo

Rekomendowane odpowiedzi

Już wiem skąd ta nieścisłość. Okazało się, że dziś wziąłem uszkodzony analogowy (ma przerwany słupek). Sam nie wiem dlaczego go jeszcze nie wyrzuciłem :rolleyes:

Dlaczego masz go wyrzucać? A jak Ci padnie elektroniczny to czym zmierzysz? :/ Dobrze mieć rezerwę. A ten przecież działa - trzeba tylko do wskazanego wyniku dodać 2-3°C - w zależności od tego jak długi fragment słupka się oderwał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem skąd ta nieścisłość. Okazało się' date=' że dziś wziąłem uszkodzony analogowy (ma przerwany słupek). Sam nie wiem dlaczego go jeszcze nie wyrzuciłem :rolleyes:[/quote']

Dlaczego masz go wyrzucać? A jak Ci padnie elektroniczny to czym zmierzysz? :/ Dobrze mieć rezerwę. A ten przecież działa - trzeba tylko do wskazanego wyniku dodać 2-3°C - w zależności od tego jak długi fragment słupka się oderwał.

Mogę go spokojnie wyrzucić, bo już dawno kupiłem drugi analogowy i go używam. Po prostu dziś tak się nieszczęśliwie złożyło, że wziąłem ten uszkodzony, bo leżały blisko siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę go spokojnie wyrzucić, bo już dawno kupiłem drugi analogowy i go używam.

Wczoraj przy okazji karmelizowania cukru do dubbela zreperowałem sobie przerwany termometr. Skala się kończy na 110°C a potem do końca jest jeszcze jakieś 15°C. Podgrzewałem cukier tak mocno aż doszło do końca i wszystkie przerwane kreski się złączyły. Miałem trochę stracha że pęknie, ale wytrzymał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę go spokojnie wyrzucić' date=' bo już dawno kupiłem drugi analogowy i go używam.[/quote']

Wczoraj przy okazji karmelizowania cukru do dubbela zreperowałem sobie przerwany termometr. Skala się kończy na 110°C a potem do końca jest jeszcze jakieś 15°C. Podgrzewałem cukier tak mocno aż doszło do końca i wszystkie przerwane kreski się złączyły. Miałem trochę stracha że pęknie, ale wytrzymał.

też kiedyś tak naprawiałem termometr i nie wytrzymał. Wszystko było niebieskie dookoła :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sonda nie jest szczelna i woda dostaje się do środka. Można sobie zaizolować np. koszulką termokurczliwą.

Zarżnąłem ten termometr w ten sposób, fakt- faktem nie miałem długich odcinków (tylko ok 3cm) więc na zakładkę jedna na drugą nałożyłem kilka, ale nie pomogło- wpadło do brzeczki i nagle skoki temp o kilkadziesiąt stopni, ale zawiozłem do Ikei (po usunięciu koszulek) z paragonem i powiedziałem działał a nie działa chce taki sam bo dobry był dokąd działał, nie było problemu. Wydaje mi się że dobrze byłoby wstrzyknąć silikonu pod koszulkę żeby było to skuteczne, puki co nie zabezpieczam inaczej niż zapobiegając zanurzeniu. Polecam są dobre, poza tym faktem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę go spokojnie wyrzucić' date=' bo już dawno kupiłem drugi analogowy i go używam.[/quote']

Wczoraj przy okazji karmelizowania cukru do dubbela zreperowałem sobie przerwany termometr. Skala się kończy na 110°C a potem do końca jest jeszcze jakieś 15°C. Podgrzewałem cukier tak mocno aż doszło do końca i wszystkie przerwane kreski się złączyły. Miałem trochę stracha że pęknie, ale wytrzymał.

W sumie co mi szkodzi zaryzykować :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swój termometr kilka sekund podgrzałem nad płomieniem , wszystko się ładnie połączyło.

Ja właśnie swój termometr kilka sekund podgrzałem nad płomieniem, alkohol ładnie połączył się z kafelkami na ścianie a szkło z wykładziną :beer:

Edytowane przez Maryush
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.