Skocz do zawartości

termometr z sondą


zwirooo

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad zakupem termometru z sondą, co by łatwiej było ustalić temp. wody w szklance dla drożdży lub temp. podczas zacierania. Czy warto w takie coś się zaopatrzyć? Czy termometry dostępne na allegro nadają się do tego typu rzeczy(warzenie piwa)?

 

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz... jak mierzyć temp. brzeczki podczas fermentacji? Jako że warzę teraz moje pierwsze piwo, korzystam z termometru ciekłokrystalicznego, ale czuję że °C którą pokazuje jest trochę przekłamana, bo raczej pokazuje temp. na powierzchni pojemnika +/- temp. tego co jest w środku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naklejany + termometr zwykły (zaokienny lub taki do lodówki) w pomieszczeniu w pobliżu wiader do weryfikacji. Temperatura brzeczki podczas fermentacji jest zawsze o 2-3°C wyższa od temperatury powietrza, podczas klarowania raczej już będzie taka sama. I to powinno wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź do IKEA' date=' tam jest termometr elektroniczny za 26 zł[/quote']

Jak akurat jest. ;)

 

Ile razy nie odwiedzę ikei na Targówku, to akurat termometrów nie ma.

Bo to trzeba najpierw sprawdzić, a potem iść ;)

 

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/availability/20103016/

 

Z tym termometrem trzeba uważać. Pomimo zabezpieczenia specjalną taśmą, zamokła mi ostatnio sonda i gotująca się woda miała wg. niego 130°C. Po wysuszeniu jest ok, ale teraz kombinuję jak to zabezpieczyć na przyszłość.

Mimo wszystko polecam, bo to całkiem wygodna rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mnie nie pogięło, żebym specjalnie po termometr jeździł. Żona ma wizje remontowe, więc jej towarzyszę. ;)

 

A termometr analogowy w obudowie sprawdza się doskonale od 20 warek, więc nie ciśnie mnie na elektronikę.

 

Tylko jedno bym chciał zrozumieć, co to znaczy "zamokła sonda" - skoro nie można jej włożyć do zacieru, to jak mierzyć temperaturę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jedno bym chciał zrozumieć, co to znaczy "zamokła sonda" - skoro nie można jej włożyć do zacieru, to jak mierzyć temperaturę?

Można włożyć do zacieru tylko ta cześć zaznaczona na zielono. Powyżej sonda nie jest szczelna i woda dostaje się do środka. Można sobie zaizolować np. koszulką termokurczliwą.

54bqkk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zacieram pierwszy raz z termometrem pokazanym na zdjęciu (z thermoplusa, panelowy) Sonda w zaklepanej rurce miedzianej, otoczona pastą termoprzewodzącą. Termometr elektroniczny pokazuje 2-3°C więcej niż analogowy (w tym samym punkcie). Heh.. i któremu tu teraz wierzyć? Miałem jeden to nie było problemu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jedno bym chciał zrozumieć' date=' co to znaczy "zamokła sonda" - skoro nie można jej włożyć do zacieru, to jak mierzyć temperaturę?[/quote']

Można włożyć do zacieru tylko ta cześć zaznaczona na zielono. Powyżej sonda nie jest szczelna i woda dostaje się do środka. Można sobie zaizolować np. koszulką termokurczliwą.

http://oi52.tinypic.com/54bqkk.jpg

Cały sznurek trzeba izolować, czy wystarczy łączenie sondy ze sznurkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że zaizolować trzeba całą część która znajduje się w garze, czyli ma styczność z podwyższoną wilgotnością, bo jednak przez ten przewód też powoli przenika wilgoć. Do tej pory miałem izolację 5 cm przed i 5 cm za łączeniem, ale to jest za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał chełek, trzeba zaizolować taką cześć która znajduje się w garze. Sznurek składa się z przewodu w izolacji a na tym wszystkim jest oplot (podobny do filtratora z oplotu, tylko w wersji mini).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zacieram pierwszy raz z termometrem pokazanym na zdjęciu (z thermoplusa, panelowy) Sonda w zaklepanej rurce miedzianej, otoczona pastą termoprzewodzącą. Termometr elektroniczny pokazuje 2-3°C więcej niż analogowy (w tym samym punkcie). Heh.. i któremu tu teraz wierzyć? Miałem jeden to nie było problemu ;)

Sprawdziłeś na wrzątku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zacieram pierwszy raz z termometrem pokazanym na zdjęciu (z thermoplusa, panelowy) Sonda w zaklepanej rurce miedzianej, otoczona pastą termoprzewodzącą. Termometr elektroniczny pokazuje 2-3°C więcej niż analogowy (w tym samym punkcie). Heh.. i któremu tu teraz wierzyć? Miałem jeden to nie było problemu ;)

Sprawdź przy pomocy 3 i wyciągnij średnią. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zacieram pierwszy raz z termometrem pokazanym na zdjęciu (z thermoplusa' date=' panelowy) Sonda w zaklepanej rurce miedzianej, otoczona pastą termoprzewodzącą. Termometr elektroniczny pokazuje 2-3°C więcej niż analogowy (w tym samym punkcie). Heh.. i któremu tu teraz wierzyć? Miałem jeden to nie było problemu ;)[/quote']

Sprawdziłeś na wrzątku?

Już wiem skąd ta nieścisłość. Okazało się, że dziś wziąłem uszkodzony analogowy (ma przerwany słupek). Sam nie wiem dlaczego go jeszcze nie wyrzuciłem:rolleyes: Zorientowałem się dopiero jak go umyłem i wkładałem do opakowania.. Dobrze, że w czasie zacierania brałem mniej więcej średnią. Następne warzenie w niedzielę - wtedy porównam elektroniczny ze sprawnym analogowym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.