Skocz do zawartości

Bardzo NAgazowany coopers Lager


kenar1985

Rekomendowane odpowiedzi

Witam postawiłem prawie 2 miesiace temu piwo Coopers Lager miałem troche problemów z fermentatorem ale poradziłem sobie

Rozlanie piwa do butelek było 27 grudnia

Pierwsza degustacja 27 stycznia no i sie zaczeło przy otwieraniu piwa prawie połowa wyleciała mi z piana smak lekka kwasnosc

2 degustacja 13,02,2011 i bez zmian

Jaka moze być przyczyna takiego napienienia cukier do butelek0,4 na 0,5 litra

Czy coopers ma taki smak

Czy minie tak wielkie nagazowanie

Chem teraz cos postawic wkoncu zbliza sie lato i tzreba cos miec na gorace dni w piwnicy moze ktos p[oleci mi jakies piwo i rady by tego nie spier..... :)

Pozdrawiam i Wielkie Dzieki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ważne jeszcze jest to do ilu zeszło blg zanim zabutelkowałeś

 

--

0,4 grama???

wow

 

--

to nie narkotyki taką ilością na pewno nie 'przedawkowałeś'

może 4 gramy ??

Edytowane przez pepo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy coopers ma taki smak ?

Odpowiedzi:

http://www.piwo.org/forum/p87374-14-02-2011-22-14-51.html#p87374

 

Koniec fermentacji to nie "zielony pasek" na cukromierzu, tylko sytuacja gdy pomiar °Blg nie zmienia się (nie maleje) przez kilka dni z rzędu.

 

Jakie piwo "z brew kita" polecić na lato?? Hm.... zależy co kto lubi. Fajny jest ENGLISH BITTER (ale jest b.gorzki - bo to BITTER :D ) do niego zamiast cukru daje się 0,5 kg suchego ekstraktu słodowego.

Podobno fajny jest DRAUGHT i CANADIAN BLONDE też ma dobre opinie na stronach anglojęzycznych.

 

EDIT: Rozwiązanie większości problemów z refermentacją: http://allegro.pl/nowosc-dropsy-fermentacyjne-wygodne-piwo-domowe-i1460974133.html

Edytowane przez coelian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że robiłeś EUROPEAN LAGER. To piwo dolnej fermentacji (i takie też drożdże są załączone do puszki). Ten brew-kit przewidziany jest do rozrobienia z mieszanką glukozy i ekstraktu słodowego w proszku. Powinien też dojrzewać w butelkach minimum 12 tygodni.

Nie mam pojęcia jaki smak wyjdzie gdy fermentuje się to piwo "na cukrze" i w temp. pokojowych.

 

Czytaj, czytaj, czytaj...... forum.

 

Pozdrawiam !

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też przy pierwszym otwieraniu Coopersa miałem fontannę. Przyczyna była prosta: otwierałem piwo przechowywane w temperaturze pokojowej. Koledzy sugerowali przegazowanie, a wystarczyło 20 minut potrzymać butelkę w lodówce i wszelkie problemy zniknęły. Może to banalna odpowiedź, ale czasem najprostsze rozwiązania są najlepsze. Spróbuj, co Ci szkodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się' date=' że robiłeś EUROPEAN LAGER. To piwo dolnej fermentacji (i takie też drożdże są załączone do puszki).[/quote']

Jesteś pewien?

Edytowane przez coelian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.