Jump to content
2artur2

Zróbmy sobie Coca-Colę

Recommended Posts

Fluid Extract of Coca...hmmm a to skąd uzyskać bo raczej jak zacznę sobie krzaczki na ekstrakt uprawiać to szybko odwiedzą mnie smutni panowie w czerni :smilies:

Share this post


Link to post
Share on other sites

tłumaczenie z innej strony:

 

Na fotografii w gazecie znalazł się następujący przepis: trzy uncje kwasu cytrynowego, uncja kofeiny, 30 uncji cukru, 9,4 litra wody, sok z limonki, uncja wanilii, 1,5 uncji karmelu, 8 uncji alkoholu, 20 kropli olejku pomarańczowego, 30 kropli olejku cytrynowego, 10 kropli olejku muszkatołowego, 5 kropli olejku z kolendry, 10 kropli olejku neroli oraz 10 kropli olejku cynamonowego.

 

Serwis Thisamericanlife skontaktował się z historykiem Markiem Pendergrastem, autorem publikacji na temat Coca-Coli, który twierdzi, że receptura opublikowana w gazecie może być prawdziwa. Niestety, w przepisie brakuje jeszcze tajemniczego składnika znanego jako 7X. Cóż, może w przyszłości również zostanie przypadkowo opublikowany.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Słynny tajemniczy składnik to po prostu marketing. W dzisiejszych czasach chyba nie ma rzeczy nie do podrobienia, po za tym na świecie jest kilka jak nie kilkanaście rodzajów Coca-Coli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Próbował ktoś robić Coca-Colę? Przepis znalazłem, ale czy w Polsce dostanę ekstrakt z liści koki (pozbawiony kokainy oczywiście)? Ewentualnie czym go zastąpić?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.