Skocz do zawartości

Koźlak - projekt - prośba o korektę


Srecky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zamierzam popełnić pierwsze piwo dolnej fermentacji. Po głowie chodzi mi Koźlak, receptura trochę na podstawie tego co zostało mi po wcześniejszych warkach. Mam duuuże wątpliwości co do ilości słodów karmelowych, choć widziałem tu, na forum receptury z jeszcze większym ich udziałem. Będę jednak wdzięczny za sugestie dotyczące poniższego projektu na 22L:

 

0.5kg Pilzneński

0.6kg Wiedeński

2.9kg Monachijski II

0.1kg Carared

0.8kg Caraamber

0.2kg Caraaroma

1kg Carapils

0.5kg Monachijski I

 

22g Marynka 8.5% AA, 60 min.

10g Lubelski 4.8% AA, 15 min.

 

Dzięki z góry... Szrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koźlak zniesie spokojnie taką ilość karmelowych. :beer: Trochę jasny będzie, ja bym dał jeszcze trochę ciemnego karmelu albo garść barwiącego, ale jeśli to ma być "czyszczenie magazynu" to tak też będzie ok.

 

A jakie drożdże planujesz?

 

Mam duuuże wątpliwości co do ilości słodów karmelowych, choć widziałem tu, na forum receptury z jeszcze większym ich udziałem.

Jeśli chodzi o duże zasypy karmelowych to mój ostatni eksperyment to było 26% karmelowego w piwie 12°Blg. Na razie niezbyt dobrze smakuje, ale nie skreślam go jeszcze - może dojrzeje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PAKO koźlak to bock, nie dopellbock.

Ja bym nie dawał do tego przepisu carapilis 1 kg. Zostaw go na następny sezon. On nic nie wniesie do koźlaka.

No tak idę w kierunku Traditional Bock, a fakt dopell to nie bock.

Co do Carapils to Weyerman twierdzi, że up to 40% for Bockbier... to się zgubiłem. :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym odpuścił ten barwiący carafa III. On nic nie wniesie tylko trochę przyciemni. Propozycja moja jest taka. Warz bez carapilisu. Przed zadaniem drożdży pogotuj intensywnie brzeczkę przez 30 minut. to sprawi, że piwo bedzie ciemniejsze i poprawi jego walory smakowe. Jedyna wada to będzie go trochę mniej. Anioły też coś muszą dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie.

Ale czemu nie? Carapils to delikatnie karmelizowany słód pilzneński. Na tyle delikatnie, że nawet w nim (podobno) resztki enzymów zostały. Nie będzie to to samo co pilzneński, ale ekstrakt da podobny, koloru nie wniesie - jak nie masz innego słodu to ten jest najbliżej pilzneńskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że do początkowego °Blg to z tego zasypu trochę braknie na Doppelbocka.

Biorąc Wasze za i przeciw to chyba zrobię tak:

 

0.5kg Pilzneński

0.6kg Wiedeński

2.9kg Monachijski II

0.1kg Carared

0.8kg Caraamber

0.2kg Caraaroma

0.75kg Carapils

0.5kg Monachijski I

0.01kg Carafa III

 

Powinno wyjść 22L nastawnej z 16°Blg i około 17 SRM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, jak Ci brakuje pilzneńskiego, to zapraszam, poratuje. Mam w piwniczce swojego Koźlaka, który nawet był gdzieś pośrodku na jakimś konkursie, flaszeczka się znajdzie. Wtedy łatwiej recepturę skorygować nawet... Coś zauważyłem, że niechętnie korzystasz z pomocy okolicznych piwowarów :lol: Powiem więcej, jak Ci się nie chce jechać te 10 km. w jedną stronę, to myślę, że Szymon czy Robert kilo, dwa czy czy :) pilzneńskiego będą w stanie wygospodarować... :) Pisz na PW do mnie, czy kolegów, zazwyczaj nie gryziemy :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Podepnę się pod temat, zamierzam uwarzyć takiego koźlaka :

 

5,00 kg Pilsner

0,50 kg karmelowy jasny

0,30 kg melanoidynowy

0,20 kg aroma

0,20 kg Biscuit

0,25 kg Chocolate

 

Prosiłbym o jakieś wskazówki odnośnie tej receptury , dysponuje ww słodami , pszenicznym oraz jęczmieniem palonym .

Edytowane przez earl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beersmith mi wyliczył że bez czekoladowego wyjdzie kolor 15 EBC , a styl ma wg BS 27-43.Nie wyjdzie za jasny ten koźlak? Z czekoladowym wyszło 39 EBC. Ewentualnie mogę zwiększyć ilość innych słodów, ale to raczej nie podniesie koloru .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.