Skocz do zawartości

Prośba o ocenę receptur


Oskaliber

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynam się szykować do swojej drugiej i trzeciej warki, do której mam zamiar zamówić surowce i spróbowałem sobie wymyślić samemu jakieś receptury (w końcu to największa frajda, a nie kopiowanie gotowych) oczywiście wzorując się na jakiś już istniejących i wymyśliłem sobie coś takiego:

 

Dane w nawiasie koło nazwy są z ProMash i raczej w dużym przybliżeniu, nie znam np. swojej wydajności więc ustawiłem standardowe 75%.

 

PSZENICZNE (BLG: 12.0, SMR: 3.1, IBU: 13.6)
Pszeniczny 2.5kg
Pilzneński 1.5kg
Safbrew WB-06

Zacieranie
62C - 30'
72C - 30'

Chmielenie (60min)
50' - 25g Lubelski

Tutaj nie jestem pewien co z tą przerwą ferulikową. Widzę, że dużo osób ją odpuszcza i popularny jest pogląd, że nic ona nie daje. Grzanie na mojej kuchence z 40~C do 60~C też będzie mało przyjemną i czasochłonną czynnością, także chyba sobie ją odpuszcze.

 

INDIA PALE ALE (BLG: 14.5, SRM: 10.0, IBU: 50.0)
Pale Ale 4.5kg
Crystal 200EBC 0.25kg
Caraamber 0.25kg
Pszeniczny 0.2kg
Safale S-04

Zacieranie
60' - 67C

Chmielenie (60min)
50' - 45g Challenger
10' - 25g East Kent Goldings

Chmielenie na zimno sobie na razie odpuszczę. Nie musi to być żadne rasowe IPA, ważne żeby jako tako trzymało się stylu i było smaczne.

 

O ile receptura na pszeniczne jest banalna i dosyć pospolita, o tyle przy IPA zacząłem trochę bardziej kombinować. Tak więc moje ostateczne pytanie brzmi, czy z tych receptur wyjdą dobre piwa i co ewentualnie byście zmienili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam pytanie odnośnie słodów. Zamówienie będę składaj prawdopodobnie w twojbrowar.pl i szukam odpowiednika słodów Carahell i Caraamber. Ważne jest tylko, żeby był to słód karmelowy i miał mniej więcej tyle samo EBC, czy na coś jeszcze trzeba patrzeć? Czy ten nada się jako zamiennik do Carahell i ten jako Caraamber?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.