Skocz do zawartości

Sterownik do zacierania


bnp

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jest 6 zamówień brakuje jeszcze 4 do rewelacyjnej ceny :beer:

 

 

kolejna pozytywna wiadomość- możliwość ustawienia pętli histerezy ;)

Jeżeli zasilanie będzie sterowane przez triaki (jak pisał Bielok) lub przekaźnik ale półprzewodnikowy (SSR) to będzie możliwość sterowania mocą grzałki - przyda się w innych grzałkach niż Lidl, zagadaj od razu ze specem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest możliwość sterowania mieszadłem w ten sposób że

ustwiało by sie tylko czas po jakim od wyłączenia się grzałki wyłączyło by sie mieszadło. Lub ten czas byłby stały np 30s.

pasuje ?

 

oczywiście cena skacze do 200 zł z takim bajerem

 

co Wy na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam się na automatyce, na 2 forach o piwie nie znalazłem sterownika w rozsądnej cenie więc szukam odpowiedniego rozwiązania.

Bolek oferuje sterownik ale cena pewnie pow 300 stów a na to mnie i pewnie innych nie stać

 

sterownik w przedziale cenowym 150-200 zł to chyba nie jest zdzierstwo

 

kolego jeżeli możesz to zrób nam taniej lub poleć kogoś kto zrobi to poniżej tej kwoty a będziemy wdzięczni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wątku http://www.piwo.org/forum/t4184-Arduino--sterownik-domowego-browaru-.html , opisuję powstawanie sterownika do kociołka z ldidla.

Wydaje mi się, że 200 zł to wysoka cena.

Od napisania pierwszych postów mijają 3 miesiące , coś się wyklarowało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wątku http://www.piwo.org/forum/t4184-Arduino--sterownik-domowego-browaru-.html ' date=' opisuję powstawanie sterownika do kociołka z ldidla.

Wydaje mi się, że 200 zł to wysoka cena.[/quote']

Od napisania pierwszych postów mijają 3 miesiące , coś się wyklarowało ?

Jeśli chodzi o stronę sprzętową(elektronika), to jest wszystko czego trzeba.

Brakuje pompy, rur i fałszywego dna.

Wtedy będą test i szlifowanie programu.

Edytowane przez przybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@przybysh

może byś się odniósł do mego posta :beer:

 

a nie ludzi straszysz

Wybacz. Twój post jakoś mi uciekł.

Zrobić umiem, aczkolwiek nie będę tego sprzedawał. Nie mam wykształcenia technicznego, uprewnień etc., aby produkować sprzęt elektroniczny. Docelowo sterownik operuje na prądach i napięciach zagrażających życiu.

Taniej jest kupić arduino np: http://allegro.pl/arduino-anduino-atmega328-za-87zl-i1459861507.html oraz http://allegro.pl/arduino-relay-shield-karta-przekaznikowa-doarduino-i1448740231.html.

Dla takiej konfiguracji mogę napisać program sterujący za darmo dla dobra ogółu, udostępnie wraz źródłami.

Jak widzisz będziesz mógł i grzać gar zacierny, grzać wodę do wysładzania sterować mieszadłem i/lub pompą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@przybysh

 

koleś ty jesteś naprawdę dobry

 

dajesz jakieś płytki na przekaźnikach które się do tego nie nadają za 85 zł, do tego obudowa, wyświetlacz, przewody czujniki temp, wtyczki, oprogramowanie pozlepianie razem do tego jeszcze choć minimalny zarobek dla człowieka :o

i ty mówisz że przedział za taki sterownik 150-200 to dużo ?

 

weź się zastanów i wy edytuj swego posta że to drogo bo mi ludzi straszysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@przybysh

 

koleś ty jesteś naprawdę dobry

 

dajesz jakieś płytki na przekaźnikach które się do tego nie nadają za 85 zł, do tego obudowa, wyświetlacz, przewody czujniki temp, wtyczki, oprogramowanie pozlepianie razem do tego jeszcze choć minimalny zarobek dla człowieka :o

i ty mówisz że przedział za taki sterownik 150-200 to dużo ?

 

weź się zastanów i wy edytuj swego posta że to drogo bo mi ludzi straszysz

Zauważ stwierdzenie jakiego użyłem:

Wydaje mi się, że 200 zł to wysoka cena.

Jest to moja prywatna opinia:) do której mam prawo i posta edytować nie będę.

Dyskutować czy przekaźniki mechaniczne się do tego nadają czy też nie wydaje mi się zbędna. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy.

Zupełnie nie potrzebnie się unosisz.

Z jednej strony stwierdzasz, że nie znasz sią na automatyce z drugiej kategorycznie stwierdzasz, że przekaźnik mechaniczny jest nie odpowiedni.

Jednak duży projekt nazwany Brewtroller używa takiego rozwiązania.

Edytowane przez przybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam się na automatyce ale jeżeli mi trzech różnych łudzi mówi że przekaźnik się może nie sprawdzić to wybieram triaki- logiczne ?

 

 

kolego wyceń mi same części do swego sterownika

za płytkę 85 zł, do tego obudowa, wyświetlacz, przewody czujniki temp, wtyczki, oprogramowanie

 

unoszę się bo przez swe gadanie 6 osób zapłaci więcej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony stwierdzasz, że nie znasz sią na automatyce z drugiej kategorycznie stwierdzasz, że przekaźnik mechaniczny jest nie odpowiedni.

Jednak duży projekt nazwany Brewtroller używa takiego rozwiązania.

Brewtroller używa przekaźników półprzewodnikowych SSR a nie mechanicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam się na automatyce ale jeżeli mi trzech różnych łudzi mówi że przekaźnik się może nie sprawdzić to wybieram triaki- logiczne ?

 

 

kolego wyceń mi same części do swego sterownika

za płytkę 85 zł, do tego obudowa, wyświetlacz, przewody czujniki temp, wtyczki, oprogramowanie

 

unoszę się bo przez swe gadanie 6 osób zapłaci więcej ...

No tak zapomniałem na forum nie wolno wyrażać swoich opinii:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony stwierdzasz' date=' że nie znasz sią na automatyce z drugiej kategorycznie stwierdzasz, że przekaźnik mechaniczny jest nie odpowiedni.

Jednak duży projekt nazwany Brewtroller używa takiego rozwiązania.[/quote']

Brewtroller używa przekaźników półprzewodnikowych SSR a nie mechanicznych.

Ja tu widzę mechaniczny http://www.brewtroller.com/wiki/doku.php?id=devices:brewtroller_single_relay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pomp, elektrozaworów itp stosuje się mechaniczne (raz, że cena, dwa, że to ich obsługi nie stosuje się algorytmu PID i sterowania mocą), do grzałek SSRy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że ten element jest do sterowania chłodzeniem - lodówką albo pompą glikolu a nie do zacierania.

 

Ja miałem w sterowniku w kociołku lidla przekaźnik mechaniczny i wytrzymał 40 warek a teraz używam go do wody do wysładzania i mam nadzieję że jeszcze mi posłuży. Z tym ze mieszanie było pompą a nie mieszadłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pomp' date=' elektrozaworów itp stosuje się mechaniczne (raz, że cena, dwa, że to ich obsługi nie stosuje się algorytmu PID i sterowania mocą), do grzałek SSRy.[/quote']

Hmm widać nie mają tego umieszczonego na stronie w dziale devices.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu opisy:

http://www.brewtroller.com/wiki/doku.php?id=learn:brewtroller_buying_guide

 

W dziale Devices mają tylko swoje wyroby (akcesoria do BT), tutaj w sklepie można obejrzeć części http://www.oscsys.com/Relays/, zwracam uwagę na cenę SSRa 40A, u nas o tej cenie można pomarzyć.

 

Znajomy elektronik polecał mi układ na optotriaku ale dla mnie to za trudne do wykonania, SSRa podpinam prosto z pina Arduino.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na znanym portalu aukcyjnym są w cenie mniej niż 60 zł co jest całkiem niezłą ceną. Minusem takiej obudowy są drogie radiatory dedykowane.:beer:

Zgadzam się, że do PID`a to najlepsze rozwiązanie. Jednak do prostego i taniego sterownika przekaźniki mechaniczne wystarczą i spełnią swoją rolę.

 

@admiro

Zapewne natknąłęś się na stronę http://mirley.firlej.org/ jest tam naprawdę prosty układ jak zbudować przekaźnik optoizolator+triak.

Z pewnością dałbyś sobie radę.

Edytowane przez przybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.