Skocz do zawartości

Glukoza - jaka ? czyli zawartosc cukru w cukrze...


archivi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam..

 

Dzisiaj butelkuje pszeniczne... a tu niespodzianka - glukozy w "magazynie" 40g... szybka akcja - choc chwiejnym krokiem (jakos tak przy zlewaniu zawsze mocno degustuje dojrzewajace piwa/wina) ide do sklepu... pierwszy - pudlo... glukozy brak... drugi - glukozy dwie:

 

1. Na stoisku dla dzieci 200g za 1,80

2. Na stoisku z cukrami itp 100g za 2,40

 

Wiec cenowo przebitka 2,5x... Co wiec ma glukoza dla dzieci gorszego, od glukozy do... do niewiem czego:).

 

ponizej dwie fotki w/w glukoz... co o nich myslicie? bo planowalem tego kupic odrazu 2kg - chyba ze do refermentacji w butelkach uzywacie czegos innego?:D

 

pozdrawiam

pm

Edytowane przez archivi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było nigdzie nie latać, tylko sięgnąć do szafki po cukier do herbaty. Taniej, a efekt ten sam.

No tez mnie kusilo, ale slyszlaem ze po cukrze smak jakis taki bardziej bimbrowy... fakt ze mialem 60g glukozy, wiec 50g cukru moze nie zrobilo by takiej roznicy, ale tak zaj*** sypal snieg ze musialem to zobaczyc na zywo :D

 

BTW. wlasnie kapsluje - Greta upierniczyla mi jedna szyjke... kapsla nie znaleziono... szkla sa wszedzie - mam nadzieje tylko ze do butelek nie nalecialo (w skrzynce znalazlem jedno malutkie szkielko miedzy butelkami :)) Nie wiem co bylo powodem ale kilka butelek dalej mam takiego schiza ze... eh ;P

Edytowane przez archivi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym smakiem "bimbrowym" to chyba jakaś legenda. Ja stosuje zamiennie. Jak mam to glukozę, jak nie mam to cukier. W smaku różnicy żadnej nie widzę. Teoretycznie glukoza powinna zostać szybciej przerobiona, więc piwo się powinno szybciej nagazować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale glukoza łatwiej się rozpuszcza :D

fakt, mieszanie cukru taniej wychodzi.

Dobrze że nie zachodziłeś do apteki, kupując ostatnio leki zapytałem mimochodem po ile? ceny nie pomnę,

w każdym bądź razie wyrywała z butów:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm.... no to zrobiliscie mi nie zla banie... ok - nastepna warka na cukrze... akurat sa w planach dwie rownoczesnie ale rozne - no nic... jedna na cukrze jadna na glukozie (akurat kupilem zapas jak nazdjeciach).

 

mozliwe ze chodzilo o brewkity gdzie dodawalo sie albo nachmielony ekstrakt slodowy, albo cukier albo glukoze - przypuszczam ze w takiej ilosci/fazie smak moglby byc "bimbrowy" ale przy 140g nie powinno robic roznicy...

 

dobrze ze wstrzymalem sie z zakupem - wydalbym ok 20zl na 1kg glukozy zamiast 2,6zl za 1kg :D

 

dzieki!

 

EDIT: co do rozpuszczania - cukier puder rozpuszcza sie blyskawicznie... jak macie jakies mlynki to cukier na cukier puder szybko sie przerabia... ja mam takie cudo, co 1kg cukru zwyklego w ok 20sek zrobi 1kg cukru pudru;) potem powiedzy 200g w ok 100ml wody rozpuszcza sie przypuszczam ok 20sekund...

Edytowane przez archivi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Ale glukoza łatwiej się rozpuszcza :D

fakt, mieszanie cukru taniej wychodzi.

Dobrze że nie zachodziłeś do apteki, kupując ostatnio leki zapytałem mimochodem po ile? ceny nie pomnę,

w każdym bądź razie wyrywała z butów:/

Ja kupiłem glukozę do pierwszego piwka w aptece, cena ok. 3 zł za 100g., teraz zostało mi tylko 100g. tej glukozy więc kupiłem glukozę z Delecty i oceniając sensorycznie ta apteczna lepsza. Z delecty jest bardziej sypka i aromatyczna, ta z apteki jest bezwonna i bardziej jak cukier puder

Edytowane przez BasTek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem glukozę do pierwszego piwka w aptece, cena ok. 3 zł za 100g., teraz zostało mi tylko 100g. tej glukozy więc kupiłem glukozę z Delecty i oceniając sensorycznie ta apteczna lepsza. Z delecty jest bardziej sypka i aromatyczna, ta z apteki jest bezwonna i bardziej jak cukier puder

Bo jedna to glukoza bezwodna a druga krystaliczna.

 

Za Czesem z FAQ BA

 

Mam pytanie o ilość surowca do fermentacji.

Czy zgadza się ten przelicznik:

100g cukru = 105g glukozy = 150g suchego ekstraktu = 188g ekstraktu w syropie = 118g miodu

 

Glukoza występuje w dwóch odmianach: bezwodnej lub krystalicznej! To co jest powszechnie dostępne w sklepach to odmiana krystaliczna. Bezwodna to raczej domena farmacji, ale warto się upewnić z którą mamy do czynienia. Zamienniki wyglądaja następująco:

 

100 g cukru (sacharozy) = 105 g glukozy bezwodnej = 116 g glukozy krystalicznej.

[...]

(AS)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jako, że nie stwierdzono większych różnic między glukozą, a cukrem dodawanymi do refermentacji, postanowiłem przerzucić się na sacharozę. Mam w związku z tym pytanie techniczne:

 

100 g cukru (sacharozy) = 105 g glukozy bezwodnej = 116 g glukozy krystalicznej.

Czy uwzględniacie tę różnicę i dodajecie odpowiednio mniej cukru w porównaniu z glukozą krystaliczną? (bo mniemam, że ta sprzedawana w sklepach piwowarskich to właśnie glukoza krsytaliczna :/)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że nie stwierdzono większych różnic między glukozą, a cukrem dodawanymi do refermentacji, postanowiłem przerzucić się na sacharozę. Mam w związku z tym pytanie techniczne:

 

100 g cukru (sacharozy) = 105 g glukozy bezwodnej = 116 g glukozy krystalicznej.

Czy uwzględniacie tę różnicę i dodajecie odpowiednio mniej cukru w porównaniu z glukozą krystaliczną? (bo mniemam, że ta sprzedawana w sklepach piwowarskich to właśnie glukoza krsytaliczna :/)

Kalkulatory online uwzględniają, program Jacka raczej nie. Ja używam kalkulatora online (więc i uwzględniam różnicę), bo mi działa na telefonie. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam , mam problem

kupilem zestaw do zrobienia piwka dokładnie coopers Stout , i Ekstrakt słodowy w proszku ciemny

był w opakowaniu 0,5 kg czyli połowa tego co potrzebuje , czy jak dodam do tego 0,5 kg glukozy bedzie gorsze lub cuś ??

Edytowane przez piwkozkorzeniami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.