Skocz do zawartości

Naklejki - Etykiety na butelki z domowym piwem


Kazuar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie właśnie nastawiłem moje pierwsze piwo. To mój debiut w tej dziedzinie, przygodę zacząłem z Australijskim Coopers Lager. Wszystko wykonałem zgodnie z recepturą. Wszystko ładnie pięknie się zapowiada, ale jak zawsze jest jakieś ALE. Jestem nieco pedantyczny i wybiegam już myślami w przyszłość. Mam pytanie do bardziej zaawansowanych w tej dziedzinie. Poszukuje nalepek samoprzylepnych na butelczyny z piwem. Nie szukam jakiś cudów chodzi mi o najprostsze, by można było wpisać datę, nazwę itp, podstawowe informacji. Powiem szczerze że szukam i szukam w necie jakichś ofert i nie mogę na nic trafić, pytam nawet tego co wszystko wie ?(tzn. google) i też nie za dużo mi powiedział. W związku z powyższym proszę jeśli ktoś posiada jakieś namiary na kogoś kto oferuje takie coś o info, z góry dziękuje za pomoc , pozdrawiam serdecznie z Mazur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko jedna jedynie słuszna metoda etykietowania piw własnej roboty: Zrób se to sam :)

 

Od strony technicznej:

 

drukarka (atramentowa będzie wprost idealna, w końcu piwo jest do picia a nie do hiperskrupulatnego analizowania etykiet, więc nawet jak Ci zawilgnie papier to piwo Ci nie zawilgnie)

drukuje etykiety na papierze (papier dowolny, nie przesadzaj z jakością, szkoda kasy, gramatura 90 w zupełności wystarczy, ja preferuję kolorowe papiery kupowane pojedynczo w arkuszach A4, jakbyś się uparł to jest do kupienia papier samoprzylepny, na którym atrament dobrze siada, ale to się trudniej zrywa, a w końcu flaszki są wielokrotnego użycia i trza je myć),

po czym wycięte z arkusza etykiety (nożyczki lub nóż do papieru działają idealnie)

piwowar (czyli Ty własnoręcznie)

smaruje klejem (genialnie się sprawuje najtańszy badziew w sztyfcie z Tesco za grosze cała paka, tym lepszy, że łatwo go potem zmyć)

i, last but not least, przykleja je na flaszki (równo lub nie równo, w końcu nie wytwarzasz eksponatów do muzeum własnego browaru tylko dobre piwo do wypicia)

 

Od strony dizajnerskiej:

 

Ja to robię w korelu, czasem coś obrabiam w fotoszopie, czasem coś dorabiam ręcznie, ale myślę, że jakąś prostą etykietę to i w pejncie by się dało zrobić, a pewnie i w łordzie by można coś zdziałać, jeśli, jak piszesz, chodzi Ci o czysto informacyjną nalepkę.

I wiesz, oryginalność to jest to, jakość jest sprawą drugorzędną !

 

Powodzenia w piwowarzeniu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba mi się podejście kolegi powyżej...po prostu zdrowe. Git :) Etykieta nieważna ważna jest zawartość...ja podlapalem pomysl jakiegoś kolegi z forum odnośnie montowania etykiet na butelce...gumka recepturka...to jest to. :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowaliście kleić "na mleko"? Gdzieś tu ktoś podał taki sposób. Przyznam się, że to genialna rzecz - tania, łatwo się zmywa i szybko etykietuje.

 

Ja robię tak. Na mały talerzyk kładę kawałek papierowego ręcznika, albo srajtaśmy i polewam ją mlekiem. Potem do tego przykładam etykietę (na chwilę, tak, żeby trochę mleka na niej było, ale żeby się nie pofałdowała od wilgoci) i przyklejam ją na butelkę. Etykieta po wyschnięciu trzyma się mocno, a po wrzuceniu pustej butelki do wody podczas mycia, schodzi sama :)

 

Kleiłem w ten sposób nawet etykiety, które wydrukowałem na papierze 110gram i klej do papieru mi tego nie chciał trzymać! Ale potwierdzam, że najlepszy jest zwykły, najtańszy papier do ksero 90 gram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kleiłem etykiety przez pewien czas.

Tylko, że ja smarowałem etykietę zwykłym płaskim pędzlem i przyklejałem do butelek. Potem dociskałem ręcznikiem papierowym. Tania i dobra metoda.

Ale..... spróbowałem kleju w sztyfcie. GENIALNE !!!!!

Klej w sztyfie jest lepszy (mniej "babrania" przy smarowaniu etykiet), szybszy i też jest bardzo tanią metodą. Polecam wszystkim ! :)

Edytowane przez coelian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyrobu etykiet podzielam wypowiedź kolegi kris1973.

Bez żadnych wyszukanych programów da się radę zrobić całkiem poprawne etykiety.

Z moich jestem dosyć zadowolony - na konkurs ich nie posyłam :)

Napiszę tylko, że używam programów: Word Document, Paint :( i... własnej wyobraźni.

Oto kilka przykładów:

Edytowane przez coelian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.