Skocz do zawartości

Wspomaganie filtracji


zgoda

Rekomendowane odpowiedzi

W US of A używają "rice hulls" do filtrowania zacierów z ziarna bez łuski, na browarbizie widziałem że można używać sparzonej słomy, ale ja bym wolał coś bardziej "spożywczego" - czy ktoś próbował robić złoże np. z otrąb? Albo może któreś ze zbóż ma wyjątkowo dużo łuski i mogłoby mi pomóc w filtracji zacieru np. z ponad 90% słodu pszenicznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W US of A używają "rice hulls" do filtrowania zacierów z ziarna bez łuski, na browarbizie widziałem że można używać sparzonej słomy, ale ja bym wolał coś bardziej "spożywczego" - czy ktoś próbował robić złoże np. z otrąb? Albo może któreś ze zbóż ma wyjątkowo dużo łuski i mogłoby mi pomóc w filtracji zacieru np. z ponad 90% słodu pszenicznego?

Zgoda, zadam głupie pytanie. Widziałeś kiedyś otręby? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uwarzyłem 1 warkę z samego słodu pszenicznego, jest opisana na początku tematu odnośnie mojego browaru domowego http://www.piwo.org/forum/t760-Franberg--.html

 

Jakoś nie pamiętam żebym miał większe problemy z filtracją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilku uczestników GKPD warzyło z samego pszenicznego , może podzielili by się swoimi doświadczeniami ?

Niewątpliwie Anteks wezwał mnie do odpowiedzi.:) Tak, zacieramy samą pszenicę również, ale filtrujemy w kadzi filtracyjnej, a nie sracz-wężykiem i nie mam porównania pomiędzy oboma systemami. Jednak jest też faktem, że jak spodziewamy się kłopotów z klarownością, to pod sitem w kadzi, a przed wylotem robimy jeszcze warstwę filtracyjną z wygotowanej łuski słodu jęczmiennego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Zgoda, zadam głupie pytanie. Widziałeś kiedyś otręby? :lol:

Oczywiście. Po namoczeniu pęcznieją i może mogłyby się nadać gdyby nie było nic lepszego.

 

Chodzi o to, żeby utworzyć z czegoś "sztuczne" złoże fitracyjne.

Odświerzę temat-próbował ktoś używać otręby ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zgoda, zadam głupie pytanie. Widziałeś kiedyś otręby? :)

Oczywiście. Po namoczeniu pęcznieją i może mogłyby się nadać gdyby nie było nic lepszego.

 

Chodzi o to, żeby utworzyć z czegoś "sztuczne" złoże fitracyjne.

 

Jak widzisz temat otrąb upadł - czyli się pewnie nie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witam,

odkopałem temat widzę od dawna zapomniany ;)

moje pytanie jest takie - czy próbował ktoś filtrować w kociołku zaciernym (typu klarstein, coobra itp) przy wspomaganiu się łuską ryżową?

Jak to robić - dorzucić pod koniec zacierania  namoczoną w gorącej wodzie do kotła? Ja chciałem spróbować takiego myka, żeby dolne sito pokryć łuską. Czy to się sprawdzi? Czy niepożądane aromaty, smaki, przebarwienia koloru i inne nie przejdą do brzeczki a później do gotowego piwa?

Jak przy każdym produkcie - niech on będzie najdoskonalszy - znajdzie się hejter który napisze że to gó#%o, a przy najgorszym, że działa cuda. Dlatego opinie na temat wysładzania w w.w. kotłach są różne. Niektórzy piszą że pszenica idzie bez problemu, a inni że pale ale stanął przy 4kg zasypu...

Proszę o pomoc kogoś kto ma doświadczenia z kociołkami, próbował "mojego" (pewnie nie ;) ) pomysłu lub ma ciekawe przemyślenia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.