Skocz do zawartości

Marcowe 13*Blg (zestaw ze słodów) - prośba o konsultację


Porter

Rekomendowane odpowiedzi

Po dwóch tygodniach fermentacji burzliwej - marcowe zeszło do ok. 3°Blg. Wiaderko siedzi w coraz niższych temperaturach - pomimo założonej karimatki. (pogodo! weź, się opanuj!). 6-8°C w przestrzeni między fermentatorem a karimatą.

Pytanie - przetrzymać je jeszcze z tydzień, czy przelewać na cichą? Co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porządku - jutro zlewam na cichą. Nie ma co trzymać piwka wśród "martwiejców" :D

Czyli co? Kolejne dwa tygodnie?

Teraz to już mi obojętne. Zamówiłem dziś dwa nowiutkie fermentatory z Euro-Winu. Zacznę warzyć parami.

 

Swoją drogą powiem Wam, że niektóre sklepy powinny brać przykład z tej firmy. Zamówienie złożyłem dziś o 13.00 a już o 16.00 dostałem mejla z wiadomością, że towar wysłany. Szybki look na stronę kurierską - towar "w doręczeniu". Są naprawdę szybcy. Ci z Browamatora od soboty nie posłali żadnej wiadomości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci - rewelka! Smak taki... pełny. Nie przypomina wody o smaku piwa, jakiegoś takiego cienkusza. Kolor mandarynkowy, wspaniała pianka. Pięknie się to prezentuje w balonie :beer:

 

Właśnie zlałem na cichą - zebrałem gęstwę Munich Lager. Nie wiem, czy jeszcze się do czegoś przyda, ale jak ktoś by reflektował - mogę podarować! Wygląda bardzo dobrze...

 

Jutro warzę pszeniczne. Dotarły dziś do mnie dwa nowe wiaderka, więc jak tylko dostanę słody z BA - ruszam do natarcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że się rozkręcasz, w tym tempie za pół roku mnie przegonisz :beer: Taka mała propozycja: opisuj wszystko w swoim dzienniku tj. receptury, przelewanie na cichą, butelkowanie, ogólnie wsio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.