Skocz do zawartości

Lubczyk


Franekkkk

Rekomendowane odpowiedzi

Zostałem poproszony przez znajomych, wielbicieli piwa domowego, aby uwarzyć piwo jako prezent weselny. :)

 

Na początku chciałem uwarzyć Koelscha, ale ostatnio wpadł mi do głowy pomysł aby uwarzyć piwo z dodatkiem lubczyku.

Tu pojawia się moje pytanie czy ktoś z Was warzył piwo z dodatkiem tego zioła.

Wiadomo, że dodałbym go podczas gotowania brzeczki. Pytanie czy suszone zioło dodać bezpośrednio podczas gotowania czy dodać może napar? No i w jakiej ilości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam bardzo dużego doświadczenia w warzeniu, nieco większe w gotowaniu i moim zdaniem lubczyk jest bardzo aromatyczny może zdominować zapach smak piwa. Może zdarzyć się tak, że część gości nie doceni twojego wysiłku... Na takie imprezy jak wesele polecam coś sprawdzonego. Koelsh na pewno się nada, u mnie dosłownie wszystkim smakuje, nawet żonie, która wciągała tylko ... karmi. A tak w ogóle fajny prezent :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, czy na weselu będą sami oświeceni piwosze mogący docenić tak nowatorskie podejście do piwowarstwa :)

Swoją drogą osobiście nie cierpię lubczyku więc nie wyobrażam sobie picia piwa o takim posmaku :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię żeby goście weselni by skosztowali tego piwa, znajomi by zachowali dla siebie ów piwo :)

Skoro lubczyk daje taki aromat i posmak rosołu to raczej zrezygnuje z tego dodatku i pozostanę przy Koelschu :)

Dzięki za odpowiedzi :)

 

Coś mi teraz świta w głowie, że gdzieś słyszałem o piwie warzonym na bulionie drobiowym, chyba była wzmianka o tym piwie na szkoleniu prowadzonym przez firmę Piwoznawcy. :smilies:

Edytowane przez Franekkkk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi teraz świta w głowie, że gdzieś słyszałem o piwie warzonym na bulionie drobiowym, chyba była wzmianka o tym piwie na szkoleniu prowadzonym przez firmę Piwoznawcy. :smilies:

Ciekawe jak z pianą :)

A lubczyk jest dodawany do maggi, kostek bulionowych i zup błyskawicznych. Jeżeli to ma być roślina z romantyczną nazwą to może miłorząb :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.