Skocz do zawartości

Obsługa systemu Cornelius keg


Jejski

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie a gdzie kupić oringi?

To muszą być jakieś dopuszczone do obrotu w spożywce?

Czy takie zwykłe maszynowe jak to przy różnego typu urządzeniach są też mogą być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki już kupiłem.

A co do reszty pytania:

"To muszą być jakieś dopuszczone do obrotu w spożywce?

Czy takie zwykłe maszynowe jak to przy różnego typu urządzeniach są też mogą być?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupiłem te oringi co mi kolega polecił na allegro i wtopa !

One są za małe ! Dekiel przepuszcza końcówki nie doszczelnione gaz pita jak się da i gdzie się da czysta, patologia !

Dobrze że nie wywaliłem starych. No ale gdzie kupić pewne oringi? I potrzebowałbym oryginalne miary tych oringów.

Edytowane przez franc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Małe spostrzeżenie, ale bardzo ważne! Krany mają tuż za wylewką mały otworek odpowietrzający. Trzeba pilnować żeby się nie zatkał, bo inaczej jest lag po zamknięciu kranu, czyli to co jest we wylewce spływa później niekoniecznie do kufla. Po zatkaniu odpowietrznika jest jeszcze jeden mankament czyli piwo wychodzi przez oring na śrubie frontowej i się robi "mazut". Poza mechanicznym dbaniem o drożność odpowietrznika odkryłem jeszcze sposób płukania podczas sterylizacji instalacji. Trzeba palcem zatkać wylewkę i otworzyć kran do połowy. Wtedy bardzo ładnie się płucze. Otwarcie kranu na max zamyka przepływ przez otwór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

próbowaliście rozkręcać kegi coca coli? problemem są tez wypustki: https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTWHVQ1o8GcPM-Mlx_iFoboTgwZxQOi-obkXiBykbUaU8X_mwVx9A

 

da się w Polsce dostać klucze z takimi wycięciami, albo ewentualnie zrobić to w inny sposób :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Corneliusy przy wielu swoich zaletach (osobiście uważam, że pomysłodawca tego sprzętu powinien dostać nobla od piwowarów domowych) mają jednak poważną wadę - gumowy kołnierz przy każdym dotyku brudzi dłoń. W przypadku mycia i kontaktu z wodą ten problem staje się naprawdę poważny, bo na sucho to powiedzmy można to przeżyć.

 

Ktoś może ma jakieś rozwiązanie tego problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corneliusy przy wielu swoich zaletach (osobiście uważam, że pomysłodawca tego sprzętu powinien dostać nobla od piwowarów domowych) mają jednak poważną wadę - gumowy kołnierz przy każdym dotyku brudzi dłoń. W przypadku mycia i kontaktu z wodą ten problem staje się naprawdę poważny, bo na sucho to powiedzmy można to przeżyć.

 

Ktoś może ma jakieś rozwiązanie tego problemu?

 

 

Wyszrować cifem i ostrą gabką albo drucianką, po czasie problem również znika. Można pomóc to szybciej przejdzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba najprostszy to gumowe rękawiczki :)

 

Właśnie ostatnio testowałem i jest to jakieś rozwiązanie. Cifu i druciaka jeszcze nie przerabiałem.

 

Co ciekawe kegi z CocaColi nie mają takiej wady.

 

Mają. Używam kega coca-coli i barwi dłonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.