Skocz do zawartości

Obsługa systemu Cornelius keg


Jejski

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

butla jest wymalowana jako spożywczy, naklejka jest jako spożywczy, a atest? nie wiem musiałbyś się zapytać. Myślisz że nalewają z tego samego zbiornika co techniczny?

 

Pytałem kiedyś ja i pytał u siebie BNP. Z tego samego. No ale to informacja nieoficjalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Powoli przymierzam się do Corneliusów i mam pytanko. Jakiej pojemności macie butle CO2 i na ile wam starcza? Szukam optymalnego dla mnie rozmiaru, tak by nie zajmowała za dużo miejsca i też za szybko się nie kończyła.

Edytowane przez Filip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam brudny kran i złączki, tzn. nie zostały umyte po ostatnim użytkowaniu i przeleżały tak nie wiadomo ile czasu. Czym je doczyścić? Kąpiel w roztworze sody kaustycznej?

 

Czego używacie do przepłukiwania linii w kegeratorach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zasadowy płyn do sanityzacji instalacji piwnych z aktywnym chlorem (bez nazwy- odlany przez gościa serwisującego nalewaki barowe). Dobry jest też TM Desana- rozpuszcza się zawartość torebki w 4 litrach wody i przepuszcza przez instalację, dodatkowo jest w tym wskaźnik który zmienia barwę gdy instalacja jest jeszcze brudna.

Jeśli nie chcesz kupować specjalnych środków, możesz zrobić 2-3% roztwór NaOH, dodać do tego kilka kropel detergentu (np. płynu do mycia naczyń), i ewentualnie jakis składnik zawierający aktywny chlor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do kega nalej z 10 l ciepłej wody ok 50 stC, dosyp OXI oraz tabletkę do zmywarek. Podepnij kran oraz CO2. Przepłukuj całą linię.

OXI zawiera utleniacz - nadwęglan sodu jest zasadowy. Tabletka do zmywarek dodatkowo posiada enzymy.

tak więc taki układ powinien załatwić sprawę. Kran radzę rozebrać i wymoczyć w tym samym roztworze.

 

Przepuścić całe 10 litrów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do kega nalej z 10 l ciepłej wody ok 50 stC, dosyp OXI oraz tabletkę do zmywarek. Podepnij kran oraz CO2. Przepłukuj całą linię.

OXI zawiera utleniacz - nadwęglan sodu jest zasadowy. Tabletka do zmywarek dodatkowo posiada enzymy.

tak więc taki układ powinien załatwić sprawę. Kran radzę rozebrać i wymoczyć w tym samym roztworze.

Czy po takiej "operacji" i tabletce do zmywarek konieczne jest późniejsze przepłukanie instalacji czystą wodą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam narazie możliwość przeczyszczenia zaworu poprzez przeczyszczenie lini do wyszynku (brak jeszcze butli i kranu) , czy w związku z tym przy czyszczeniu kega również, bezweględnie, odkręcić zawór piwny ?

 

Jakim środkiem i w jakim stężeniu wyczyścić kega ? Mam dostępne Bielinkę i Kreta.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej!, mam problem z jednym kegiem, zawsze piwo pieni się mi z niego. Winą za to jest pojawiające się powietrze w wężu. Pytanie gdzie może się dostawać, tak że wchodzi powietrze do węża? Zamieniałem uszczelki miejscami na wyjściach, dalej to samo. Mam tylko tak w jednym kegu, w pozostałych jest ok.

 

Macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupio zapytam ale mnie sie udało odwrotnie założyć końcówki? :) I też się pieniło:) zobacz czy nie jest wyrobiony już grzybek, ja jednego takiego mam kega którego juz kupiłem z wyrobionym zaworem porównywałem z innymi i jest wytarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, pojawia się gaz w wężu piwnym, nie wiem czy to powietrze, czy CO2 dostające się z przestrzeni nad taflą piwa w kegu i zaburzające przepływ, uszczelniłem gwint zawora OUT teflonem i dalej to samo. Możliwe, że jest po prostu wytarty cały zawór, przekręcę z pustego kega i sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.