Skocz do zawartości

Obsługa systemu Cornelius keg


Jejski

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, szczawiosław napisał:

Ja mam pojedynczy na butli 2kg i bez dodatkowego mocowania ciężko aby utrzymał pion. Niby stoi ale każde, nawet delikatne dotknięcie, powoduje że butla się przewraca.

ma tak samo, stabilnie tylko na 6kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Udało się nabyć pierwszego kega i od razu mam pytanie bo jest kilka rurek długich.

1. Czy można zostawić jedną rurkę długą i krótką do gazu a resztę poucinać? Ewentualnie jak to zaślepić najlepiej? 

2. Czy zwykły zawór ball lock pasuje do tych końcówek, czy musi być z tą blaszką zabezpieczającą?

3. Jaka jest średnica gwintu tego kranu celli, ktoś może wie?

20230330_113436.jpg

20230330_113349.jpg

20230330_113404.jpg

20230330_113541.jpg

20230330_113644.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, smerf08365 napisał(a):

Czy można zostawić jedną rurkę długą i krótką do gazu a resztę poucinać? Ewentualnie jak to zaślepić najlepiej? 

Można. Zastanawiam się, jaki cel komuś przyświecał przy montowaniu tyle tego wszystkiego ;)

1 godzinę temu, smerf08365 napisał(a):

Czy zwykły zawór ball lock pasuje do tych końcówek, czy musi być z tą blaszką zabezpieczającą?

To są pin locki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Łachim napisał(a):

Można. Zastanawiam się, jaki cel komuś przyświecał przy montowaniu tyle tego wszystkiego ;)

To są pin locki.

Dzięki za odpowiedź.

Właśnie też się zdziwiłem że aż tyle rurek jest. Zostawię jedną tą prostą a te skośne poucinam.

Ok to będę musiał pozmieniać tą górę bo resztę kegów będę chciał kupić już z ball lockami. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, smerf08365 napisał(a):

Udało się nabyć pierwszego kega i od razu mam pytanie bo jest kilka rurek długich.

1. Czy można zostawić jedną rurkę długą i krótką do gazu a resztę poucinać? Ewentualnie jak to zaślepić najlepiej? 

2. Czy zwykły zawór ball lock pasuje do tych końcówek, czy musi być z tą blaszką zabezpieczającą?

3. Jaka jest średnica gwintu tego kranu celli, ktoś może wie?

20230330_113436.jpg

20230330_113349.jpg

20230330_113404.jpg

20230330_113541.jpg

20230330_113644.jpg

Myślę że to keg do czyszczenia/płukania instalacji

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kompletując sprzęt do kegowania i fermentacji ciśnieniowej jakie przewody używacie lub jakie byście wybrali kompletując jeszcze raz?   3/8 czy 5/16? 

Przeglądając wydaje mi się że 5/16 bo zawory upustowe i złączki przy sprzęcie do fermentacji są na 8mm czyli 5/16 i pozwoli uniknąć niepotrzebnych końcówek, ale może coś pomijam.

 

Te sztywne przewody nie są zbyt sztywne i niewygodne? Chciałem zrobić wszytko na szybkozlączkach, zarówno gaz jak i piwo by móc łatwo zmieniać konfigurację między fermentacją, kegowaniem a butelkowaniem a te sztywne będą chyba najodpowiedniejsze do nich.

 

Przewody do piwa i gazu różnią się tylko kolorem? Czy jest coś jeszcze? 

 

Używaliście ballocków damtry? Są ok?

I czy jest jakaś duża różnica między john guestami a dmfitami? 

 

 

Edytowane przez Fradio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupiłem regenerowany keg 9l w stylu cornelius na allegro

. Na otwieranym wieku ma napis AEB srl itwly 1998 i posiada zawór bezpieczeństwa.

Na czarnej rączce na górze napisy Nuti i Firenze. Na bokach nic, ale możliwe że zeszło przy polerce. 

Ma pełną czarną rączkę bez wycięć przy złączach. 

To będzie oryginalny/klasyczny cornelius czy jakaś modyfikacja? 

Zastanawia mnie czy wszytko ok i czy ewentualnie nie będzie problemu przy potencjalnym szukaniu części.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Fradio napisał(a):

Kupiłem regenerowany keg 9l w stylu cornelius na allegro

. Na otwieranym wieku ma napis AEB srl itwly 1998 i posiada zawór bezpieczeństwa.

Na czarnej rączce na górze napisy Nuti i Firenze. Na bokach nic, ale możliwe że zeszło przy polerce. 

Ma pełną czarną rączkę bez wycięć przy złączach. 

To będzie oryginalny/klasyczny cornelius czy jakaś modyfikacja? 

Zastanawia mnie czy wszytko ok i czy ewentualnie nie będzie problemu przy potencjalnym szukaniu części.

 

Wszystko kupisz na Ali lub allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.