Skocz do zawartości

Obsługa systemu Cornelius keg


Jejski

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcież

Po przeczytaniu kilku wątków dotyczących kegów pepsi widzę że nikt nie znalazł rozwiązania problemu z brudzącymi uchwytami.

Jako że też mnie to zirytowało po zakupie kegów postanowiłem z tym "zawalczyć".

Mając doświadczenie w przygotowaniu powierzchni do odlewów z silikonu postanowiłem powoskować kilkukrotnie tworzywo pokrywające rączki kega.

W przypadku kegów użyłem zwykłego wosku do polerowania karoserii samochodowej. Nakładałem go 4-5 razy (nakładanie 1 warstwy, polerowanie , nakładanie 2 warstwy itp.). Po nałożeniu wosku tworzymy warstwę ochronną jak na lakierze u mnie po 3 miesiącach na razie z brudzeniem spokój ale na pewno po tym czasie przy następnym myciu kega na pewno powoskuje sobie je jeszcze profilaktycznie. Mam nadzieje że innym też pomorze takie rozwiązanie.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Bo myjąc raz na tydzień maxymalnie raz na 2 tyg

1. to chyba trza mieć niezły "przepał" co by tak często myć KEG'i. ;)

2. to się tak szybko nie ściera bo to efekt związany ze starzeniem się gumy :( ale fakt, że z czasem jeśli są myte to mniej brudzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jako, że mam zerowe doświadczenie z kegami proszę o pomoc: jaki kran powinienem kupić (konkretny model do 300 PLN) i jaki reduktor. Przeglądnąłem allegro - jest tego dużo i nie wiem co wybrać. 

Na wiki jest informacja, że dobrze kupić kran z dopieniaczem, ale nie potrafię takiego znaleźć. Możecie coś zaproponować?

Edytowane przez mirfak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że mam zerowe doświadczenie z kegami proszę o pomoc: jaki kran powinienem kupić (konkretny model do 300 PLN) i jaki reduktor. Przeglądnąłem allegro - jest tego dużo i nie wiem co wybrać. 

Na wiki jest informacja, że dobrze kupić kran z dopieniaczem, ale nie potrafię takiego znaleźć. Możecie coś zaproponować?

Wizualnie kran z dopieniaczem ma z boku dźwigienkę do regulacij intensywności wypływu piany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ma z boku dźwigienkę do regulacij intensywności wypływu piany.

:facepalm:

chyba coś źle doczytałeś bo ta dźwignia to kompensator ciśnienia ;) lub raczej regulator przepływu, a nie dopieniacz.

Dopienianie następuje po przesunięciu dźwigni kranu do tyłu i jest to funkcjonalność tego typu kranów..

 

http://braukaiser.com/wiki/index.php?title=Kompensatorzapfhahn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, cena kosmos, ale jaka jest alternatywa?

Oj no trzeba troszku poszukać, tutaj dla przykładu olx:

http://olx.pl/oferta/kran-do-piwa-typ-sl-482008-CID628-IDe1s19.html#ed0e5c34b2

http://olx.pl/oferta/kran-do-piwa-CID619-IDdPAYd.html#ed0e5c34b2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia tego typu, że częściej sa problemy z przegazowaniem w kegu, przy krótszych przewodach masz większe problemy z pianą, przynajmniej w moim przypadku nie raz zdarzyło mi się zostawić reduktor zbyt długo otwarty. Zrobisz jak uważasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.