Skocz do zawartości

Obsługa systemu Cornelius keg


Jejski

Rekomendowane odpowiedzi

Tego typu złączki nie przypadły mi do gustu. Kiedyś przepuszczały mi i zalały całą kuchnię. Wolę skręcane mosiężne + opaska. Szkoda tylko, że rozmiar niestandardowy i trzeba się naszukać po sklepach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

Wczoraj dotarły do mnie pierwsze kegi i mam pytanko odnośnie wyjść z kega na które zakłada sie szybko złączki, widziałem na filmikach że przy myciu/dezynfekcji po wykręceniu sa rozbierane na częsci pierwsze. A u mnie sa te spreżynki zablokowane. Jak to rozebrać i czy wogóle jest taka potrzeba??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wczoraj dotarły do mnie pierwsze kegi i mam pytanko odnośnie wyjść z kega na które zakłada sie szybko złączki, widziałem na filmikach że przy myciu/dezynfekcji po wykręceniu sa rozbierane na częsci pierwsze. A u mnie sa te spreżynki zablokowane. Jak to rozebrać i czy wogóle jest taka potrzeba??

Nie ma takiej potrzeby.

 

a według mnie jest czasem taka potrzeba, szczególnie przy piwach chmielonych na zimno lubi się tam zbierać chmiel. Ja sobie radzę korkociągiem, odginając blaszki na których się trzyma sprężyna, i wtedy ładnie wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OXI do odkażenia się nada ale brudów Ci raczej nie wyczyści.

 

a tu się nie zgodzę

w wszelakich oxi główny składnik to nadwęglan sodu. pH roztworu zasadowe i ma właściwości utleniające. Myje i dezynfekuje jednocześnie.

Oczywiście nie jest tak skuteczny jak domestos ( podchloryn sodu ) ale spełnia swe zadanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ług sodowy załatwia wszystko a jak ktoś chce to niech sobie rozbiera. Przestrzegam przed używaniem piro bo gumy "rozpęcza"

 

Gorącym a nawet ciepłym ługiem sodowym załatwiłem sobie 3 czarne szybkozłączki. Tak że polecam bardzo ostrożnie używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej!, mam problem z jednym kegiem, zawsze piwo pieni się mi z niego. Winą za to jest pojawiające się powietrze w wężu. Pytanie gdzie może się dostawać, tak że wchodzi powietrze do węża? Zamieniałem uszczelki miejscami na wyjściach, dalej to samo. Mam tylko tak w jednym kegu, w pozostałych jest ok.

 

Macie jakieś pomysły?

yettis uporałeś się z tym problemem, bo mam podobny. pęcherzyki powietrza jakby przesuwają się w kierunku zaworu do kega. Po 1-2 dniach w wężu jest około 10 cm powietrza. Nie wiem czy to jest problem kega, czy coś za nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest powietrze w kegu, tylko bąbelki CO2. Powodem jest po prostu za wysokie nasycenie CO2 lub zwężenie w zamontowaniu węża. Po prostu zamknij CO2 i zacznij upuszczać nadmiar kilka razy dziennie aż ci się ułoży na odpowiednim poziomie.

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.