Skocz do zawartości

Obsługa systemu Cornelius keg


Jejski

Rekomendowane odpowiedzi

chyba najprostszy to gumowe rękawiczki :)

 

Właśnie ostatnio testowałem i jest to jakieś rozwiązanie. Cifu i druciaka jeszcze nie przerabiałem.

 

Co ciekawe kegi z CocaColi nie mają takiej wady.

 

Mają. Używam kega coca-coli i barwi dłonie.

 

Mam siedem sztuk Pepsi i tylko jeden Coca. W porównaniu z Pepsi ten drugi prawie nie brudzi. Po myciu Pepsi muszę później szorować dłonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mała uwaga do osób korzystających z system Cornelisu.

 

Proszę uważać na złączki OUT (te czarne) nie można ich czyścić silnymi zasadami (NaOH) nie przechodzą takiej próby.

 

Po dłuższym czasie (i jednej infekcji w kegu) postanowiłem wszystko przeczyścić NaOH. Do kega nasypałem NaOH i zalałem gorącą wodą, podpiąłem linię wyszynku (raz z kranem) i zostawiłem. Pozostały sprzęt (złączki IN, drugą złączkę OUT, węże, kran) także wsadziłem do roztworu NaOH. Wchodzę do kuchni, a tam kałuża...... złączka OUT na kegu się rozszczelniła, poniżej efekty czyszczenia.

 

post-3100-0-07597500-1397146536_thumb.jpgpost-3100-0-28589500-1397146552_thumb.jpg

 

cała reszta sprzętu przetrwała, łącznie z szarymi złączkami IN

Edytowane przez leszcz007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Gazuję już którąś z kolei kege z pepsi, i mam problem z nagazowaniem !

Czy mógłby ktoś opisać jak to robi krok po kroku!

Przeczytałem że trzeba mieć keg w lodówce?

Kulacie ale jak często jak długo?itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpinasz keg pod butle, ustawiasz na reduktorze 2,5-3 bar, odpuszczasz kilkukrotnie zawór na deklu kega by usunąć powietrze

kładziesz keg i bełtasz, mieszasz energicznie. Po ok 3 min podpinasz kran i sprawdzasz nagazowanie, jak za mało czynność powtarzasz. Średnio piwo się gazuje w ten sposób do 5 min. Im zimniejsze piwo tym szybciej się nagazuje. Zostawiasz piwo na noc w warunkach wyszynku z odpiętą szybkozłączką gazową. Ustalasz jakie p jest w kegu po tym czasie i robisz wyszynk o 0,1-0,2 bar większym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gazuję już którąś z kolei kege z pepsi, i mam problem z nagazowaniem !

Czy mógłby ktoś opisać jak to robi krok po kroku!

Przeczytałem że trzeba mieć keg w lodówce?

Kulacie ale jak często jak długo?itp.

 

Za nim cokolwiek zrobisz przeczytaj wątek http://www.piwo.org/topic/8505-z-kega-leci-sama-piana/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie, czy możecie mi powiedzieć jakie króćce trzeba domontować do szybkozłączek, bo dostałem od znajomego, ale niestety bez króćców. Szukałem takich informacji w necie, ale niestety prawie nic nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wrzucić zdjecie swoich szybkozłączek?

 

Są różne rozwiązania:

- gwint w szybkozłączce do którego montujemy złączkę na zacisk węża

- w szybkozłączce od razu jest złącze na zacisk węża

 

Może są jeszcze jakieś inne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Mam taki reduktor:

http://allegro.pl/reduktor-co2-do-akwarium-zawor-przewod-3m-i4234482226.html

 

Napisane jest w specyfikacji że:

ciśnienie wylotowe: 4 bar

 

 

Na zegarze po prawej stronie nie mam tam możliwości ustawienia 4 bar według skali tam podanej jest aby l/min oraz cth.

Możecie doradzić jak to ustawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cth

 

cfh - cubic foot per hour (stopy sześcienne na godzinę)

 

Podejrzewam, że podobnie jak w tym poprzednim z rotametrem. Ciśnienie wylotowe 4 bar to max. ciśnienie, więc teoretycznie ograniczając przepływ do połowy uzyskasz 2 bary.

 

ps. Dlaczego nie kupiłeś z innym zegarem ? Spytaj sprzedawcy jak ustawić lub spróbuj wymienić.

Edytowane przez takijiro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cth

 

cfh - cubic foot per hour (stopy sześcienne na godzinę)

 

Podejrzewam, że podobnie jak w tym poprzednim z rotametrem. Ciśnienie wylotowe 4 bar to max. ciśnienie, więc teoretycznie ograniczając przepływ do połowy uzyskasz 2 bary.

 

ps. Dlaczego nie kupiłeś z innym zegarem ? Spytaj sprzedawcy jak ustawić lub spróbuj wymienić.

 

 

Mam dwa żadnego specjalnie pod piwo nie kupiłem :) Jeden miałem z czasów akwarystyki a drugi mam do butli z argonem do spawarki :)

Będę kombinował. Zrobiłem na połowę zamknąłem zawór i codziennie mieszam zobaczymy co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na forum kolega który twierdzi że takie reduktory sa OK, ale pomimo próśb nie zdradził jak je używać

 

używam z powodzeniem i opisałem temat a;le się czytać nie chce i mieć wszystko na gotowe to ta najłatwiej kolego anteks, nie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jakiej podstawie tak twierdzisz ? nie pomagam Tobie bo byłeś kiedyś bardzo niegrzeczny, wszystkim pozostałym jak najbardziej, koś poprosi mnie o pomoc to zawsze ją uzyska ( z wyjątkiem jednego od palonej tęczy )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.