Skocz do zawartości

Dortmunder vs Pils - jak rozróżnić?


Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu robiłem Pilsa i Dortmundera, teraz stoją na cichej, jedno w szklanych balonach, drugie w fermentorze i ... zapomniałem, które jest gdzie.

Czy jest szansa jakoś je rozróżnić, teraz albo chociaż podczas rozlewu? Robione były mniej więcej w tym samym czasie, więc stać na cichej mogą do tego samego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu robiłem Pilsa i Dortmundera, teraz stoją na cichej, jedno w szklanych balonach, drugie w fermentorze i ... zapomniałem, które jest gdzie.

Czy jest szansa jakoś je rozróżnić, teraz albo chociaż podczas rozlewu? Robione były mniej więcej w tym samym czasie, więc stać na cichej mogą do tego samego czasu.

No same nazwy to nam nic nie powiedzą. Musisz podać ekstrakt początkowy i zasyp, wtedy będzie można określić pewnie po kolorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dortmunder 13 Blg

- słód pilzneński Weyermann - 3,7 kg

- słód monachijski typ II Weyermann - 0,6 kg

- słód Carapils I - 0,6 kg

 

Pils 12 Blg

- słód pilzneński Weyermann - 4 kg

- słód Carapils Weyermann - 0,2 kg

Edytowane przez jake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że tych 600g ciemnego monachijskiego może nie być widać, za mała różnica żeby się dało odróżnić w wiadrze...

A kto pisze, że w wiadrze? Pobrać próbki i porównać w dwóch takich samych szklankach, najlepiej wąskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dortmunder powinien być ciemniejszy. Jak zacierałeś? I czy takie same drożdże?

Drożdże

 

Dortmunder - Saflager S-23

 

Pils - Saflager W 34/70

 

Zacierałem podobnie. Najpierw 50°C 30 minut, potem 67* (64* Pils) 30 minut, Pils jeszcze dodatkowo 70* 30 minut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dortmunder powinien być ciemniejszy. Jak zacierałeś? I czy takie same drożdże?

Drożdże

 

Dortmunder - Saflager S-23

 

Pils - Saflager W 34/70

 

Zacierałem podobnie. Najpierw 50°C 30 minut' date=' potem 67* (64* Pils) 30 minut, Pils jeszcze dodatkowo 70* 30 minut[/quote']

Można by próbować po zapachu, S 23 dają taki przyjemny lekko kwiatowy, a 34/70 są bardziej neutralne. I raczej różnica w kolorze też powinna być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.