Skocz do zawartości

Zimowe Impresje Piwne 2011


zibi

Rekomendowane odpowiedzi

Zimowe Impresje Piwne II ;)

To kolejne drugie spotkanie Piwowarów w Sudetach Środkowych W dniach 5-6 marzec

Tym razem gościć będziemy w Jędrzejowej Chacie w Unisławiu Śląskim u państwa Gertrudy i Andrzeja Zagoździńskich :|

 

http://www.mieroszow.pl/agr_jedchat.htm

 

A oto program Imprezy ;)

05-03-2011

-Przyjazd co najmniej do godziny 10 rano do Jędrzejowej Chaty

-Lekki posiłek

-Wyjazd Autokarem około 11.00 do Czech na zwiedzanie Browaru Broumov (zwiedzanie browaru i degustacja piwa) :D:smilies::)

http://www.pivovarbroumov.cz/index_pl.html

-Przyjazd około godziny 16-17

-Uroczysta kolacja.

-Biesiada piwna i degustacja naszych wspaniałych uwarzonych piw, gry konkursy i zabawy do rana. :|

06-03-2011

śniadanie

pożegnanie wyjazd (i czekanie na następne Zimowe Impresje) :)

Całkowity koszt imprezy to 95 zł + 150 Koron Czeskich

Przejazd autokarem z Unisławia do Broumova wliczony w cenę ,pilotaż, ubezpieczenie NNW,KL,

Ilość miejsc ograniczona

Jeżeli ktoś chciałby przyjechać w piątek to nie problem dodatkowo nocleg + śniadanie 40zł

Zaliczka 30 zł do dnia 18.02.2011 na nr konta 70 1050 1908 1000 0022 1677 9658 z dopiskiem Zimowe Impresje Piwne 2011

Więcej informacji mobil 507 001 481 lub na priva

zibi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Na dzień dzisiejszy mamy już 5 piwowarów z rodzinami na Zimowe Impresje Piwne 2011 :D:):D

1. zibi + 1

2. uups +1

3. josefik + 2

4. rubezahl + 2

5. akebes +?

Zapraszamy wszystkich chętnych :)

Ciepły klimat Jędrzejowej Chaty :) i "Małe Alpy" tak nazywane jest potocznie pasmo Gór Suchych należące do Gór Kamiennych gdzie będziemy biesiadować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezła impreza się szykuje widząc listę uczestników :) szkoda tylko że ja nie mogę dołączyć z powodu tzw "siły wyższej", ale może w przyszłym roku się w końcu uda. Pozdrawiam i życzę owocnego biesiadowania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Zimowe Impresje Piwne 2011 J jest nas już 18 osób więc muszę zamówić większy autobus żeby nas dowiózł do Broumova i z powrotem do Jędrzejowej Chaty.;)

Zapraszam, autobus nie problem szykuje się fajna impreza :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy mamy już 8 piwowarów z rodzinami na Zimowe Impresje Piwne 2011 :):beer:;)

1. zibi + 1

2. uups +1

3. josefik + 2

4. rubezahl + 2

5. akebes +1

6. grzechu_k+3

7. somek +1

8. Bączek

Przedłużam rejestrację do 23.02.2011 mamy jeszcze wolne miejsca :(

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się nie mogę doczekać. Jestem świeżak i jak na świeżaka przystało czas mi się zawsze dłuży ;]

Chciałbym porównać swoje piwka z piwami warzonymi przez specjalistów w tym fachu, żeby nabierać doświadczenia ;)

Jak na razie mam małe doświadczenie w degustacji domowego piwka i z chęcią bym się podszkolił ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem świeżak. Osobiście znam tylko josefika. A co do rodziny to oprócz żony jedzie ze mną kolega, z którym warzę i jego syn. Niestety jeśli chodzi o domowe piwo to będę miał tylko raucha (no może po 2-3 butelki piernikowego i nieudanego grodzisza - jeśli zostaną do tego czasu). Reszta piw dopiero lageruje. A te co są w butelkach nie nadają się do publicznej prezentacji. ;)

Edytowane przez grzechu_k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam.. ja wezmę monachijskie jasne butelkowane 5 lutego ;)

Może jakoś się zdąży ułożyć i nagazować.. a jak nie to oczekuje konstruktywnej krytyki, co do tego piwka ;]

Wezmę tez pilsa. Będę go już miał w butlach, ale to raczej na wymianę.. bo do spożycia pewnie nie będzie się nadawał po dwóch tygodniach refermentacji.. nie zdąży się nagazować, nie mówiąc już o ułożeniu;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Broumovie będzie można skosztować 2 nowych piw smakowych ("ochucenych"): czekoladowe i herbal bitter oraz czarnej "trzynastki".

Czekoladowe oczywiście dla smakoszy, herbal bitter robi na mnie pozytywne wrażenie, bo nie ma przesady z ziołowymi posmakami. Ciemna 13-tka ma walor taki, że w odróżnieniu od ciemnej 10-tki nie jest dosładzana aspartamem.

Będę po raz pierwszy na takiej kameralnej imprezie a zabiorę oktoberfesta, schwarzbiera (co prawda jeszcze młode), angielskiego bittera i witbiera. Też będę ciekawy opinii bardziej doświadczonych kolegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy problem :) bo ja też się jeszcze uczę ;) tak że zostaje nam tylko josefik , rubezahl,uups i akebes jako opiniodawcy.

A piwa przywieżcie i te dobre i te niby niedające się do publicznej prezentacji.

Swego czasu jedno z moich piw przed zlaniem do butelek miało powędrować do klo..,ale zaprzyjażniony browar z okolicy stwierdził, zlej do butelek zobaczysz co będzie.Okazało się ze wyszło niezłe piwo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A piwa przywieżcie i te dobre i te niby niedające się do publicznej prezentacji.

Mogę zabrać któregoś paskuda, ale to na waszą odpowiedzialność. Wśród znajomych schodzi jako "cytrynowe". Problem z tym piwem jest taki, że chmieliliśmy w siateczkach i b.mało chmielu było przepłukiwane przez brzeczkę podczas warzenia. Efekt - piwo ma odczyn kwaśny i czuć to wyraźnie. Po trochu męczymy te warki, bo jesteśmy zwolennikami powiedzenia "Co uwarzyłeś to teraz wypij", ale idzie to ciężko. ;)

 

No i proponuję, taki podział ;):

ilość warek stopień

0-20 początkujący

20-50 średnio-zaawansowany

50-100 zaawansowany

100< profesjonalista (Leon Zawodowiec)

 

Jestem początkującym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Swego czasu jedno z moich piw przed zlaniem do butelek miało powędrować do klo..,ale zaprzyjażniony browar z okolicy stwierdził, zlej do butelek zobaczysz co będzie.Okazało się ze wyszło niezłe piwo :/

Czy to nie była owa medalowa blond ? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zibi trochę oponował, ale chyba informacja, o mile widzianych wytworach ogólnospożywczych, które powstają w naszych domach, nie jest zła. Wszelkie chleby, wędlinki, serki, ogóreczki i inne produkty domowe przywiezione na pokosztowanie - z pewnością będą fajnym dodatkiem do biesiady.

Sam mam zamiar przygotować szynkowarowe mięsko, Zibi też zapowiadał się z podobnym.

Chwalcie się (jak macie) swoimi specjałami.

dozo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam zamiar przygotować szynkowarowe mięsko, Zibi też zapowiadał się z podobnym.

Chwalcie się (jak macie) swoimi specjałami.

No z tej strony to Ciebie i Zibiego to jeszcze nie poznałem!

Podwyższyłeś poprzeczkę więc też coś przygotuję ;-)

 

PS. Zibi - nie oponuj! Piwo bez małego co-nieco traci wiele na wartości!

Edytowane przez Bączek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... No z tej strony to Ciebie i Zibiego to jeszcze nie poznałem!

Podwyższyłeś poprzeczkę więc też coś przygotuję ;-)

PS. Zibi - nie oponuj! Piwo bez małego co-nieco traci wiele na wartości!

Niestety, mój chleb, który na ubiegłorocznych Impresjach spotkał się z życzliwymi konsumentami :/ obecnie nie jest :/ wytwarzany. Hubert, na Twoje wyroby liczę, wiele dobrego słyszałem, może uda się wreszcie pokosztować.

Zibi - a Ty, nie oponuj! :/

Edytowane przez rubezahl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to jedzonka nam nie zabraknie,pani Jędrzejowa gotuje po domowemu że świeżych i dobrych produktów,ale małe ,małe co nieco można przywież,(a to miała być niespodzianka ) rubezahl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... co do niespodzianek - to proszę o zabranie po buteleczce (oczywiście, kto ma) możliwych "ikon": ale i/lub lagera. Poprawności stylowe nieistotne, byle były bardzo ale-owe i lager-owe.

Edytowane przez rubezahl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dużo nie warze ale skrzyneczkę wezmę na próbę. Adam wyślij przepis na ten chlebek to upiekę parę na imprezkę

Popraw dane - 12 warek to już kilka/naście temu...

Chlebek na zakwasie, nie piekę już jakiś czas i mój zakwas niestety już się popsuł. Jak masz swój to dobrze, jak nie - hoduj. Przepis podeślę.

dozo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.