Skocz do zawartości

Browar Tour - Discovery Channel


klisz

Rekomendowane odpowiedzi

BROWAR TOUR / PREMIERA (BREW MASTERS)

Zapraszamy na serię spotkań z Samem Calagione, założycielem browaru Dogfish Head Brewery. Wraz z Samem i jego współpracownikami wyruszymy w podróż po świecie w poszukiwaniu najbardziej egzotycznych składników do produkcji piwa. Zobaczymy, jak Sam uczy się nowych technik warzenia tego trunku i z ciekawością odkrywa oryginalne procesy jego produkcji. Razem z wytwórnią Sony Records, Sam stworzy nowy gatunek piwa w hołdzie dla Milesa Daviesa. Podczas podróży do Peru zbada skład pradawnego trunku pszenicznego o nazwie Chicha. W Nowej Zelandii uwarzy miejscowe piwo na doroczny konkurs piwowarski Beervana. Natomiast w swoim browarze Sam będzie miał problemy z kontrolą jakości...

 

Opis gdzieś tam znaleziony.

Znalazłem tylko dwa terminy, w których ma zostać wyemitowany premierowy odcinek:

niedziela 27 lutego o 18:00

niedziela 28 lutego o 19:00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BROWAR TOUR / PREMIERA (BREW MASTERS)

Zapraszamy na serię spotkań z Samem Calagione, założycielem browaru Dogfish Head Brewery. Wraz z Samem i jego współpracownikami wyruszymy w podróż po świecie ...

Co tam u Sama? Nie chwaliłeś się ... :):(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BROWAR TOUR / PREMIERA (BREW MASTERS)

Zapraszamy na serię spotkań z Samem Calagione' date=' założycielem browaru Dogfish Head Brewery. Wraz z Samem i jego współpracownikami wyruszymy w podróż po świecie ...[/quote']

Co tam u Sama? Nie chwaliłeś się ... ;):D

Sam był tylko wstępem do produkcji o rodzimych piwowarach :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Podczas podróży do Peru zbada skład pradawnego trunku pszenicznego o nazwie Chicha...

Taaa... chciałbym zobaczyć jak w Dogfish Head robią prawdziwą, amazońską 'chichę' :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mniej jednak to nie była prawdziwa chicha. A tak w ogóle mogli dodać słodu odrobinę jeśli chodziło by o zadośćuczynienie prawu a w zasypie słód stanowił większość z tego co pamiętam.

 

Edit: nie zauważyłem twojej edycji, przed napisaniem postu.

Edytowane przez slotish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisalem wczesniej o prawie bo cos mi sie takiego obilo o uszy przy ogladaniu czegos o piwowarstwie w stanach.

Nie jestem jednak w 100% tego pewien wiec wolalem posta wyedytowac.

 

Edit: Wlasnie ogladam pierwszy odcinek brew masters na yt i Sam w pewnym momencie mowi, ze prawo w stanach

nakazuje uzycia chmielu, wody i slodu przy produkcji piwa :smilies:

Edytowane przez JakubS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Oglądnąłem pierwszy odcinek.

Budowanie napięcia jak w kiepskim serialu: czy zdążymy, musimy, dodamy trochę tajemniczych korzonków, egzotyczny miód i wino, domieszamy stouta, co z tego wyjdzie, ale musi, bo kasa, prestiż. Bleee...

'Kowalskiemu' od koncerniaków, skład może nieźle namieszać w głowie :mad:

Całość okraszona wstawkami z rapowaniem i wpadkami podnoszącymi dramaturgię - poszukiwanie rurki, zabawy w kleju. Coś przez godzinę musi się przecież dziać.

 

Z pewnością możliwość zobaczenia pracy takiego browaru jest dużym plusem, sposób 'podania' dla mnie jednak niestrawny.

Z ciekawością zobaczę kolejne (pewnie) perełki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądnąłem pierwszy odcinek.

Budowanie napięcia jak w kiepskim serialu: czy zdążymy, musimy, dodamy trochę tajemniczych korzonków, egzotyczny miód i wino, domieszamy stouta, co z tego wyjdzie, ale musi, bo kasa, prestiż. Bleee...

'Kowalskiemu' od koncerniaków, skład może nieźle namieszać w głowie :mad:

Całość okraszona wstawkami z rapowaniem i wpadkami podnoszącymi dramaturgię - poszukiwanie rurki, zabawy w kleju. Coś przez godzinę musi się przecież dziać.

 

Z pewnością możliwość zobaczenia pracy takiego browaru jest dużym plusem, sposób 'podania' dla mnie jednak niestrawny.

Z ciekawością zobaczę kolejne (pewnie) perełki :(

Ja oglądałem tylko w oryginale, więc nie wiem co tam ewentualnie dodał od siebie tłumacz i lektor, ale mnie się bardzo podobał ten stajl. Lekko, z jajem, nawet kompletny laik powinien być usatysfakcjonowany.

 

Wczoraj oglądałem odcinek 4. Prawie się popłakałem z żalu. Nie będę spoilował, Ci co oglądali to wiedzą dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lektor wstawił perełki typu: prażony jęczmień, zacieranie w wyniku którego powstają drożdże, które zmieniają się w alkohol, uporczywe nazywanie słodu jęczmieniem itp., widać, że nie chciało mu się zajrzeć na wiki czy inne źródło tłumaczeń kilku w sumie zwrotów branżowych.

 

Wersja oryginalna miała ładne wstawki graficzne czego tutaj brakło, też obejrzałem wszystko w oryginale i robiło to dużo większe wrażenie.

 

No i sam tytuł.... tłumaczu, dlaczego?

 

Edit: Wiktor - to już tworzenie tłumacza niestety, w oryginale brak błędów piwowarskich.

Edytowane przez admiro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem bo słyszałem jednocześnie oryginalnego angielskiego i kawałek obejrzałem w oryginale. Nie wiem czemu nie dadzą tłumaczenia do korekty komuś kto się zna.

Bo ten co tłumaczył to wziął kasę jakby się znał. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty się znasz na piwowarstwie i zakładam na angielskim' date=' ale nie znasz... kogo trzeba. :([/quote']

to muszę wziąć skrzynkę piwa i się zapoznać :mad:

Oni piją tylko rudą wódę na myszach. :(

 

Ale dość już tego oftopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.