Skocz do zawartości

Jak zmienić ustawienia termostatu w garze elektrycznym ?


bnp

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję pomocy.

Kupiłem u Urszuli nówka nie śmigany gar z Lidla. No i jak się okazało ma przeskalowany termostat.

Realne 60 °C to na garze ok 73 itp. To nie problem ale kociołek dogrzewa tylko do 94 °C i się wyłącza.

Ktoś kiedyś chyba na bizie miał podobny problem. Rada taka była by coś przekręcić w termostacie ale za huhu nie mam pojęcia co ?

 

Pomożecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wywaliłem trochę pasty termoprzewodzącej i wychodzi na to że będzie ok

O takiej opcji nie pomyślałem. Ja zrobiłem tak jak rysmis tylko w moim przypadku nie mam już możliwości sterowania temp. Tylko manual. A przydałoby się aby wyskalowany był w punkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych kociakach jest jeszcze jakieś "dodatkowe zabezpieczenie przed przegrzaniem" które może wyłączać grzałki w okolicach 100 stopni. Mi się wydaje, że to ta część w białej osłonce przy termostacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% to jest bezpiecznik termiczny.

Przerywa obwód gdy temp. przekroczy określoną wartość.

 

To dodatkowe zabezpieczenie gdyby termostat zwarł na stałe.

Edytowane przez mareks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działa, prawie

po pewnym czasie termostat się wyłącza i nie włącza

dam cienką podkładkę silikonową i powinno być ok

To białe w plastiku to zabezpieczenie termiczne, wystarczy je przymocować (np. paskiem) do samego dołu obudowy koło dziurek, jest tam niższa temperatura i będzie ok.

Sam termostat trzeba mocniej przycisnąć do dna (rozciągnąć sprężynę) i dać pastę - jest zadziwiająco dokładny jak na bimetal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jako że jest to mój pierwszy post , to chciałem się na początku przywitać i pozdrowić kolegów.

Zabawę zacząłem od grudnia i tak się składa że w skład mojego browaru znalazł się taki sam gar.

Ja natomiast zrobiłem inaczej z termostatem (czujnikiem).

Najprostszą metodą było go usunięcie, ponieważ nie wierze, żeby dało się go dobrze wyskalować.

Jestem już po pierwszej próbie i myślę że sie sprawdza , choć przy pełnym garze max. temp. którą udało mi się uzyskać to 99 stopni.Temperatura była mierzona termometrem cyfrowym z Ikei.

 

Co do przytrzymania odpowiedniej temperatury skręcam gałką w lewo do wyłączenia gara.

 

 

Pozdrawiam

 

NewArK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam,

na początku, po przestawieniu termostatu niżej, grzałka w garze nie wyłączała się. Teraz nawet po wyjęciu za obudowę termostatu grzałka potrafi się wyłączać. Czy odpięcie tego styku (na pierwszym planie fotki) wyłączy ten termostat całkowicie (czerwone kable wychodzą z termostatu)?

 

zgar1.jpg

zgar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten bezpiecznik nie jest od tego. To jest zabezpieczenie ostateczne gdy awarii ulegnie termostat, wtedy elenent pod tą białą koszulką się przepala i odcina dopływ prądu do grzałki.

Na zdjęciu admiro widać termostat poniżej czerwonej obwódki. Przywiąż go drutem tam, gdzie teraz masz bezpiecznik i będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Admiro się myli?:

"To białe w plastiku to zabezpieczenie termiczne, wystarczy je przymocować (np. paskiem) do samego dołu obudowy koło dziurek, jest tam niższa temperatura i będzie ok.

Sam termostat trzeba mocniej przycisnąć do dna (rozciągnąć sprężynę) i dać pastę - jest zadziwiająco dokładny jak na bimetal."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy się myli. Wiem za to, że "od zawsze" garnki z Lidla przerabiało się w sposób, który opisałem. Jest on zgodny z logiką i zasadzami bezpiezceństwa, czego o przekładaniu bezpiecznika termicznego powiedzieć nie można.

Edytowane przez darko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Ale ten bezpiecznik nie jest od tego. To jest zabezpieczenie ostateczne gdy awarii ulegnie termostat, wtedy elenent pod tą białą koszulką się przepala i odcina dopływ prądu do grzałki.

Na zdjęciu admiro widać termostat poniżej czerwonej obwódki. Przywiąż go drutem tam, gdzie teraz masz bezpiecznik i będzie OK.

witam z Gdańska,

a jak sie to zabezpieczenie termiczne nazywa? Termistor?

Pytam, bo w moim nowym garze przy drugiej warce chyba się to przepaliło. Coś w trakcie grzania syknęło i gar przestał grzać. Omomierz pokazuje brak przepływu prądu. Czy mogę to zabezpieczenie zmostkować (dopóki nie kupię zamiennika)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak sie to zabezpieczenie termiczne nazywa? Termistor?

Pytam, bo w moim nowym garze przy drugiej warce chyba się to przepaliło. Coś w trakcie grzania syknęło i gar przestał grzać. Omomierz pokazuje brak przepływu prądu. Czy mogę to zabezpieczenie zmostkować (dopóki nie kupię zamiennika)?

Termik, zmostkuj i nawet nie wymieniaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.