Skocz do zawartości

Browar Kopyra, warka nr 60, RIS


jacer

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem spróbować, bo uwarze takowe.

 

26Blg

 

piana: brak, co nie dziwi przy takim blg,

kolor: czorne, nieprzejrzyste,

zapach: kawowy, chmielowy,

smak: oleiste, gęste, kawowy i przyjemnie goryczkowy od chmielu Amarillo, goryczka wyraźna ale nie duża, dodam jeszcze, że alkohol nie wyczuwalny, przypomina mi bardzo piwa z amerykańskich browarów :)

wysycenie małe, pasuje.

 

Bardzo dobre piwo, jedno z najlepszych kopyrowych.

Edytowane przez jacer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piana: brak, co nie dziwi przy takim blg,

Bo nalewać, to trzeba umić. :D

 

Trochę jeszcze mogłoby się nagazować, to fakt, ale umiejętnie lejąc (czyli na chama z góry :D) można zbudować 5mm drobniuteńką pianę z bąbelkami na górze, które zaraz pękają i już jest git.

 

smak: oleiste, gęste, kawowy i przyjemnie goryczkowy od chmielu Amarillo, goryczka wyraźna ale nie duża, dodam jeszcze, że alkohol nie wyczuwalny, przypomina mi bardzo piwa z amerykańskich browarów :D

wysycenie małe, pasuje.

Dobrze, że nie za słodkie, bo tego bym się trochę obawiał. Ładnie to się balansuje i tej słodyczy nie czuć.

 

Bardzo dobre piwo, jedno z najlepszych kopyrowych.

Piłem wczoraj i też uważam, że to najlepsze co uwarzyłem. Choć to chyba tak jak z porterami w małych polskich browarach. Inne piwa mogą nie wychodzić, a te mocarne zawsze są conajmniej ok.

 

PS: piwo na cześć mojego przyjaciela Opala, zostanie nazwane Czarny Opal, choć wcześniej miało się nazywać Boris the Blade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.