Skocz do zawartości

2011.06.24/25 - V Pomorski...


Kanclerz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 187
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pszeniczniaki dla pewności pójdą do lodówek z racji ich potencjalnej niestabilności' date=' która dała się we znaki rok temu. ;)[/quote']

A koźlaki nie pójdą do lodówki? :o

jasne dolniaki też nie??

Z ciekawości zapytam - czy w Żywcu wszystkie piwa po odbiorze przesyłki lądują w lodówce? Pamiętam fotki skrzynek stojących sobie luzem w konkursowym namiocie (o ile pamięć mnie nie zawodzi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że koźlaka w butelkach 0,33 l (dodam że zabutelkowanego sporo przed pojawieniem się szczegółowego regulaminu konkursu) mam nie przysyłać?

Można, ale przy jednoczesnej deklaracji zgody na to, że piwo będzie przelane do butelek 0,5 bezpośrednio przed konkursem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem' date=' że koźlaka w butelkach 0,33 l (dodam że zabutelkowanego sporo przed pojawieniem się szczegółowego regulaminu konkursu) mam nie przysyłać?[/quote']

Można, ale przy jednoczesnej deklaracji zgody na to, że piwo będzie przelane do butelek 0,5 bezpośrednio przed konkursem.

Mógłbyś to opisać, nie bardzo sobie wyobrażam jak to można wykonać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie. Przelewając, skoro należy się spodziewać, że będziemy mieli do czynienia z cieczą. Dewastacja trunku - jak dla mnie - będzie oczywista, ale kiedy ktoś nadsyła piwa w niezgodnych z regulaminem flaszkach - musi wybrać pomiędzy rezygnacją, a "rozlewem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na konkurs mogą być nadsyłane wyłącznie flaszki 0' date='5ltr.[/quote']

Dlaczego ? We wszystkich chyba konkursach w Polsce jest możliwość nadsyłanie piw o poj 0' date='33. A przynajmniej w kategoriach piw mocnych np.koźlak . Dlaczego tutaj taka dyskryminacja ?[/quote']

Butelki będą maskowane, niemniej znajdujące się w pomieszczeniu komisji. Sędzia/sędziowie moga zażyczyc sobiue jakąś powtórkęi wtenczas będą widziali no. że jest to 'bączek' 0,33, czy inna flaszka odbiegająca od 0,5ltr. Stąd wymóg regiulaminowy. 3 flaszki sa po to, by jedna była na I etap, druga ew, na II etap konkursu i jedna rezerwowa.

Jasne mogę umówić się z sędziami że tylko moje są w 0,33 i proszę o pozytywne rozpatrzenie . Proponuje tez zakazać przesyłania w butelkach z porcelanką lub PETach bo mogą być rozpoznane ;)

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anteks, potrafiłbyś mi wskazać w dotąd opublikowanych przez organizatorów jakikolwiek ZAKAZ? Piszesz bowiem o jakimś zakazywaniu.

A czy ja pisałem że gdzieś są zakazy ? Raczej we wszystkich dopuszcza się przesłanie w butelkach 0,33 (a przynajmniej piw mocnych ) w jednym zaznaczono też że butelki mają być szklane .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje tez zakazać

A to napisał Mikołaj Kopernik' date=' jak rozumiem. Przepraszam, widać źle się doczytałem autora tej frazy.[/quote']

Nie pisałem że organizatorzy coś zakazują tyko

Proponuje tez, zakazać przesyłania w butelkach z porcelanką lub PETach bo mogą być rozpoznane
Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że cała sprawa rozchodzi się o to że jak będzie bączek będzie widoczny dla sędziego to będzie się sugerować co jest zrozumiałe. Ale:

-jeśli będzie dużo bączków to czy będzie to robić dużą różnicę?

-czy nie można odwrócić komisji plecami do stanowiska gdzie będzie rozlewane piwo lub postawić parawan, tak aby sędziowie nie widzieli rozlewania tylko tacę z próbkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ironizujmy nadmiernie. Niech przemyślą i napiszą co dalej. Trzymam kciuki za 0,33.

Trzymaj jak najbardziej. Wydaje się że jeśli 0,33l to był by to ukłon w stronę piwowarów (tu nie można mieć za złe i piwowarom i organizatorom, wszak każdy ma swoje wizje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawy Kanclerza są może trochę na wyrost, ale słuszne, może rozwiązanie które zaproponowałem wcześniej pozwoli wziąć bączkom udział. Ja np do Żywca wysyłam RISa w bączkach, wypicie 0,5 litra 24°Blg potwora jest trochę za dużą ilością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawy Kanclerza są może trochę na wyrost, ale słuszne, może rozwiązanie które zaproponowałem wcześniej pozwoli wziąć bączkom udział. Ja np do Żywca wysyłam RISa w bączkach, wypicie 0,5 litra 24°Blg potwora jest trochę za dużą ilością.

Dla Ciebie to może tak :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Ciebie to może tak ;)
No tak na taką chudzinkę jak Ty to faktycznie za dużo. ;)

Za to Wy pewnie byście mogli po beczce wypić ;) bardziej chodzi o to że trzymam je prawie rok i przez ten czas jakby było w 0,5 (których byłoby mniej) to by się już rozeszło. Po za tym powiedzmy sobie szczerze RIS nie jest pijalnym piwem i po półlitrze człowiek by się kompletnie zasłodził - mój ma tyle ekstraktu pozornego, co grodziskie nastawnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.