Skocz do zawartości

2011.06.24/25 - V Pomorski...


Kanclerz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 187
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Koźkaki i pszenice byly takie słabe czy jury surowe?
Już wyżej został podany link do mojego komentarza na b.biz, więc tę kwestię mamy wyjaśnioną :)

Wypada mi potwierdzić i współczuć oceniającym piwa pszeniczne.

Podejrzewam że piwa na miarę konkursu zrobił kolomar :beer: , ale trudno mi ocenić piwa kolejne do miejsca 5.

Moje piwo znalazło się na miejscu 6 i to sukces :) ale realnie rzecz biorąc to wiosna upłynęła mi pod znakiem "apteki" i ogólnie to piwa wszelkie /łącznie z tym wysłanym na konkurs/ nie wydaje mi się pijalne. Poza tym "doświadczenie" i pamięć konkursów piw pszenicznych w Poznaniu pozwala mi stwierdzić że to wymagający i trudny styl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz czekać na narzekania na pogięte dyplomy :)

Będą dyplomy ? :beer:

W ub. roku były dla wszystkich.

A! I prawem serii czekam na oczekiwania na nagrody :)

Wybaczcie, ale z gorąca i od aparatu, który robi pip w sąsiedniej sali dostaję w głowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz czekać na narzekania na pogięte dyplomy :)

Będą dyplomy ? :)

W ub. roku były dla wszystkich.

A! I prawem serii czekam na oczekiwania na nagrody :)

Wybaczcie' date=' ale z gorąca i od aparatu, który robi pip w sąsiedniej sali dostaję w głowę.[/quote']

A w tym roku cisza o nagrodach , dyplomach :rolleyes:

Tomek trzymajcie sie :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały czas myśle o zarejestrowaniu się jako dawcy :rolleyes:

Dobrze to przemyśl, bo jak już pisałem jest to, wbrew pozorom, diabelnie poważna decyzja. Ludzie przeżywają dramaty, gdy jedyny dawca wykrusza się z jakiegoś powodu.

Z drugiej strony ból przy oddawaniu szpiku jest niczym w porównaniu do efektów leczenia. Biorcy niemalże stają się nowymi ludźmi - bardzo często zmienia im się grupa krwi, bo akurat w przeszczepie szpiku jest ona nieistotna. Dla mnie to wszystko jest kosmiczną rzeczą.

Idę spać.

(i przepraszamy za pisanie nie na temat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jak co, ale dyplomy na Pomorskim zawsze były, co się bardzo chwali.

Jednak zastanawiam się nad sensownością dyplomów za uczestnictwo. Wiem, że to fajne podziękowanie za udział w konkursie, ale mija się to jako z celem (kurde, nie mam gdzie tego wieszać :beer:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym "doświadczenie" i pamięć konkursów piw pszenicznych w Poznaniu pozwala mi stwierdzić że to wymagający i trudny styl.

Spokojnie! Ja bym o pszenicznych na V PKPD nie mówił źle. One były różne. Na b.biz opisałem swe zachwyty nad pszenicą zwycięską. Wpadła mi po konkursie w ręce tylko dlatego, że było ich 4 sztuki nadesłane na konkurs. Ponadto, po zwiezieniu "resztek z pańskiego stołu" do Parpar okazało się, że połowa to pojedyncze pszeniczniaki. Raczej z grupy tych "odpadniętych" w eliminacjach. No, muszę powiedzieć, że... jedno nawet podkarmiło bakterie w moje przydomowej oczyszczalni. Bynajmniej nie z powodu skiśnięcia. Z powodu beznadziejnej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym "doświadczenie" i pamięć konkursów piw pszenicznych w Poznaniu pozwala mi stwierdzić że to wymagający i trudny styl.

Spokojnie! Ja bym o pszenicznych na V PKPD nie mówił źle. One były różne. .

Kategoria jest trudna, wszyscy wiedzą, że zrobić idealną pszenicę jest bardzo trudno i nawet starym wyjadaczom piwowarskim nie zawsze się to udaje :)

 

Kanclerzu, z całym szacunkiem, Ty sobie te pszeniczki teraz sączysz w zaciszu domowym nie poddając tak dogłębnej analizie, jak czyniliśmy to my na eliminacjach - wtedy zupełnie inaczej się pije, a raczej wącha. Poziom był kiepski, właściwie jedynie 4 spełniały wszystkie pożądane parametry, ale też nie były idealne. Jakby były przyjmowane piwa po 1 w każdej kategorii, co mam nadzieję, w końcu nastąpi, to byłyby w całym konkursie tylko 2 pszenice godne tego miana.

 

Josefik, widzę, że zasilasz kategorię konkursowiczów ulubionych przez jurorów - niedobre jest, ale wyślę, niech się pomęczą - no ładnie :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Josefik' date=' widzę, że zasilasz kategorię konkursowiczów ulubionych przez jurorów - niedobre jest, ale wyślę, niech się pomęczą - no ładnie :beer:[/quote']

Sprawdzam czujność :)

Właśnie dotarły do mnie formularze zgłoszeniowe, zatem będę mogła zabrać się za metryczki. Z ciekawości zerknęłam Josefik na ocenę Twojego piwa i widzę, że na eliminacjach było wysoko ocenione, bo dostało 2 punty na 5 - a to było dużo, zapewniam Cię :) Jednakowoż możesz sobie odzwierciedlić na tej podstawie poziom :)

 

Mi niestety pierwsza pszenica tego roku też nie wyszła zbyt dobra - może to nie jest dobry rok dla weizenów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zerknęłam Josefik na ocenę Twojego piwa i widzę, że na eliminacjach było wysoko ocenione, bo dostało 2 punty na 5 - a to było dużo, zapewniam Cię :beer: Jednakowoż możesz sobie odzwierciedlić na tej podstawie poziom :)

W zasadzie zaczyna mnie ciekawić jak według Ciebie wygląda wzorzec piwa pszenicznego, a drugie pytanie jakie mi się nasuwa, to jakie najbardziej częste wady były w tych piwach które nie przeszły eliminacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie zaczyna mnie ciekawić jak według Ciebie wygląda wzorzec piwa pszenicznego

Wg mnie tak samo, jak wg BJCP :beer:

 

 

a drugie pytanie jakie mi się nasuwa, to jakie najbardziej częste wady były w tych piwach które nie przeszły eliminacji.

Oprócz objawów zepsucia piwa na którymś z etapów produkcji najczęstszymi wadami stylistycznymi była zbyt duża goryczka i zbyt duża kwaśność/cierpkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtedy zupełnie inaczej się pije, a raczej wącha.

Jak dla mnie, wychowywanego na monachijskich weizen'ach to aromat ma mniejsze znaczenie od pyska pełnego piany. A także - od czasu do czasu z - z beknięciem rubasznym. Piwo fantastyczne na lato, o ile do nieprzytomności schłodzone. Takie było zwycięskie z PKPD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie zaczyna mnie ciekawić jak według Ciebie wygląda wzorzec piwa pszenicznego

Wg mnie tak samo' date=' jak wg BJCP :okey:

 

 

a drugie pytanie jakie mi się nasuwa, to jakie najbardziej częste wady były w tych piwach które nie przeszły eliminacji.

Oprócz objawów zepsucia piwa na którymś z etapów produkcji najczęstszymi wadami stylistycznymi była zbyt duża goryczka i zbyt duża kwaśność/cierpkość.

No to się metryczki doczekać nie mogę, by porównać swoje odczucia i moja ocenę z tym co mi przyślesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrodą GP jest grawerowany puchar ufundowany przez AMBER-a. AMBER ponadto do każdego zwycięzcy kategoryjnego wyśle kistę swych piw. Dyplomy będą wysłane, jak tylko uda sie ustalić technologię uadparniającą te kilkadziesiąt w końcu przesyłek na Pocztę Polską.

A jest coś przewidziane dla miejsc 2-3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.