Skocz do zawartości

kasza do piwa?


Merv

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przeglądając różne fora, strony o piwowarstwie etc w kilku miejscach znalazłem wzmianki o stosowaniu kaszy jako niesłodowego dodatku. Informacje te troszkę mnie zaskoczyły. Od kilku dni próbuję znaleźć informacje, jakie efekty daje użycie kaszy (najchętniej - gryczanej) oraz jak ją najlepiej dodawać, jednak póki co nie udało mi się. Wiecie może coś w tym temacie? Czy kasza (pozostańmy przy gryczanej) daje takie same efekty jak np płatki gryczane błyskawiczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję, kilka przydatnych informacji tam znalazłem:)

 

Po przeczytaniu powyższego, podlinkowanego wątku nasuwa mi się pytanie (znowu): co z kaszą gryczaną? Pytam, bo mam ja akurat "pod ręką" w dość dużej ilości (ok. 10kg). Czy ma sens proste skleikowanie jej i dodanie do zacieru? Czy może wymaga ona jakiś wcześniejszych zabiegów, by zwiększyć jej ekstraktywność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety moja wiedza na ten temat żadna, ale poszukaj w wyszukiwarce. Wiem że niektórzy na tym forum warzyli piwa z kaszą gryczaną wiec powinny być jakieś informacje na ten temat .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiłem piwa gryczane- różne efekty daje kasza gryczana biała i kasza gryczana palona. Biała (u mnie 50%) jest bardzo łagodna, przypomina niesłodowaną pszenicę, palona (u mnie 20%) jest ostra w smaku wyrazista i dominująca.

 

Kasza nie powinna być kleikowana w całych ziarnach, tylko łamana.

Edytowane przez Mimazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w obrocie handlowym występuje pod nazwą kasza gryczana łamana. Jeśli nie ma takiej (z reguły tańsza) to trzeba całe ziarna ześrutować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam bardzo - skoro już wiem jak używać kaszy gryczanej, jutro dodam ją do słodu pilzneńskiego i odrobiny pszenicznego i zobaczę, czym się to będzie różniło od mojego zwykłego koelsha (prócz -mam nadzieję- wyłącznie koloru).

Edytowane przez Merv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.