Skocz do zawartości

Koncentrat chmielowy


coder

Rekomendowane odpowiedzi

w TB jest dostępny koncentrat chmielowy, chyba izomeryzowany:

 

http://twojbrowar.pl/prestashop/418-ekstrakt-chmielowy-6-30ml.html

 

Ile go trzeba użyć, żeby nachmielić piwo tak do 50-100 IBU?

Na stronie piszą tylko, że ma 6% a-kwasów, mam go odmierzyć wagowo, jak chmiel 6% a-a?

 

A może ktoś widział w sprzedaży koncentrat zwykły, nieizomeryzowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę, to IBU to zawartość alfa kwasów w miligramach na litr, tak więc łatwo to przeliczysz. Pytanie, czy TB podaje zawartość w procentach masowych czy objętościowych (ja bym założył, że m/m).

Edytowane przez darko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chmelový extrakt - PHA HERBAL IN PG -

 

Aroma může být aplikováno přímo do hotového piva.

Aromat może być dodawany bezpośrednio do gotowego piwa.

Dávkování 1-2 kapky /0,5l piva

Dawkowanie 1-2 krople na 0,5l piwa

Jedno balení umožní úpravu až 250l piva

Jedno opakowanie umożliwia doprawienie aż 250l piwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że koncentrat może znaleźć swoje miejsce w piwowarstwie domowym, w piwach supergoryczkowych jak Imperial IPA. Dzięki niemu mam nadzieję ograniczyć ilość materii roślinnej w kotle, a co za tym idzie ekstrakcję tanin.

A następny krok to kukurydza i syrop ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Odgrzeje trochę temat, bo w paczce z Piwodzieja znalazłem nieoczekiwany bonus w postaci tego ekstraktu ( http://piwodziej.pl/pl/p/Aromatyczny-ekstrakt-chmielowy-10ml/450 ), co prawda jakoś nigdy do chmielu w płynie przekonany nie byłem, jednak darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda. Zastanawiam się czy można by go użyć do czegoś w stylu IPA bez szkody dla smaku piwa? Ktoś korzystał może z tego konkretnego i jest w stanie powiedzieć do jakich piw najbardziej się nada, oraz jak to dawkować? W środku jest zakraplacz z zaznaczonym poziomem 0,5 ml, więc w miarę dokładne dawkowanie nie będzie problematyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przy IPA jak pomyślałem, to chyba sobie odpuszczę. Eksperymentalnie wlałem 0,5 ml do 20l wiadra piwa na 100% zasypie monachijskiego. Na konkurs to na bank nie pójdzie. Więc po prostu przy rozlewie który będzie jutro lub pojutrze sprawdzę jak wpłynął on na smak, jak będzie dobry to super, jak nie to też raczej nie będę miał problemu z chętnymi do wypicia :D

Edytowane przez Marmur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.