Skocz do zawartości

Piwo wielozbożowe


bulipunk

Rekomendowane odpowiedzi

Monach 1 i 2 na stanie, owies pojawi się na dniach zatem pytań część kolejna.

 

Owies niesłodowany - czy 0,25 kg wystarczy do poprawy filtracji, czy iść w 0,5kg?

 

Monachijski daję zamiast karmelu i zastępuję 0,5 pilzneńskiego i uzyskuję zasyp:

 

Optima - pilzneński 1,0 kg

Optima - pszeniczny 1,0 kg

Strzegom - monachijski 1,0 kg

Słód Żytni 0,5 kg

Słód Orkiszowy 0,5 kg

Słód Owsiany 0,5 kg

Słód Gryczany 0,5 kg

owies niesłodowany 0,25 / 0,5

 

Wiem, że optymalna odpowiedź brzmi - rób jak chcesz ;) ale jeśli macie doświadczenia w tym zakresie to chętnie poczytam, wezmę pod uwagę, pokieruję się nimi, bezczelnie skopiuję (niepotrzebne skreślić).

Qbrew nie pozwala mi wyliczyć nic sensownie, w mieszkaniu jeszcze wrzucę do BT i policzę-popatrzę co i jak.

Edytowane przez zasada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monach 1 i 2 na stanie, owies pojawi się na dniach zatem pytań część kolejna.

 

Owies niesłodowany - czy 0,25 kg wystarczy do poprawy filtracji, czy iść w 0,5kg?

Monach - zamienić nim 0,5 pilzneńskiego czy dodać osobno?

 

 

Spokojnie możesz iść w te 0,5 kg

Ja u siebie dałem teraz więcej niż 0,5 kg i problemów żadnych z tego powodu nie miałem. Do stoutu dałem 0,8 kg i prawie go nie widziałem :)

Poprzednio 0,25 kg to stanowczo za mało jak dla mnie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W jaki sposób postępujecie z kaszami? Jak rozumiem gryczaną należy ześrutować, a co z manną i jaglaną? Wczoraj robiłem piwo "7 zbóż" i wyszedł mi 1BLG za mało, podejrzewam właśnie brak śrutowania kaszy. Po części także własną niewiedzę, zamiast płatków orkiszowych dałem otręby, później dopiero doczytałem, że ten produkt do naszych zastosowań się nie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I tak sobie myślę, czytając różne niepochlebne opinie o T-58, i szykując się do ciężkiego szkota - co by było, gdybym Wyeast 1728 użył do wielozbożowego (żeby podkreślić jego słodowy charakter), a na gęstwę nalać szkota.

Nie mam wtedy problemu dwóch niechcianych - obowiązkowych piw pośrednich (z gęstwy T-58 i na rozbujanie Wyeastów),

Musze jeszcze zobaczyć jak temperatura w pudle na balkonie się kształtuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.