Skocz do zawartości

o piwie w tv..


gagarin

Rekomendowane odpowiedzi

calkiem fajny program ogladalem wczoraj na BBC lifestyle o angielskich ale'ach glownie.. leci o 21:30.. jestem wlasnie w trakcie nastepnego odcinka :).. tytul: oz and james drink to britain.. moze kogos zainteresuje..

pozdrawiam

 

 

 

edit: skusil sie ktos? przewinal sie nawet watek, ze prowadzacy mieli warzyc swoje piwo, szkoda ze byla to tylko wzmianka a nie przedstawienie ich umiejetnosci (ktore raczej nie sa imponujace :))..

Edytowane przez gagarin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Browar tour (Brew Masters)

 

niedziela, 27 lutego - 18:00 | Discovery

 

dokument | 60 minut

 

Sam Calagione, założyciel browaru Dogfish Head Brewery, wyrusza w podróż po świecie w poszukiwaniu egzotycznych składników do produkcji piwa. Uczy się nowych technik warzenia tego trunku, z ciekawością odkrywa oryginalne procesy jego produkcji. Bohater razem z wytwórnią Sony Records stworzą nowy gatunek piwa w hołdzie Milesowi Daviesowi. W Nowej Zelandii uwarzy piwo na doroczny konkurs piwowarski Beervana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie się skończył program na polskim discovery historia - hop po szklankę piwa. Ni nowego się nie dowiedziałem, ale był fragment jak Marusia warzy piwo i oglądając z rodzicami padały komentarze "o taki sam młynek jak twój" "o takie same wiadra" "o taki sam taboret" ale i tak najlepsze było na koniec "no nie nawet takie same drzwiczki w kuchni" :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak patrzyłem na tą szklankę warki i stwierdziłem że to nie jest piana (bo na warce to niemożliwe) i że to nadruk na szklance widziany "od tyłu" ale widać że moje podejrzenia co do piany były słuszne :mad:

 

no ja nie warzę nawet w kuchni więc drzwiczki u mnie są mało piwowarskie. Mnie nachodzi tu refleksja że kiedyś wszyscy mieli taką samą meblościankę, malucha itd. Teraz niby jest kapitalizm i można mieć co się chce, ale i tak wszyscy mają to samo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam meble po poprzednich właścicielach, lipa straszna, ale póki nie uzbieramy na remont całej kuchni (nowe meble i kafle na podłodze) to tak sobie będą tam stać. Jako, że kuchnia duża, a i wymagania spore, to pewnie jeszcze długo postoją :mad: Niestety, mamy również w kuchni łuk jak w "40-latku", ale przebudowywać to już nie zamierzamy :(

 

A wracając do tematu: panowie siedzieli u mnie 6 godzin, wszystkie ruchy były kilkukrotnie powtarzane, żeby ujęcia można było z różnych stron zrobić, a materiał taki krótki - no cóż, na szczęście ten "wideoklip" w procesu warzenia piwa w domu wyszedł całkiem fajnie.

 

P.S. Piwo uwarzone w trakcie kręcenia, nazwane przeze mnie Discovery Koelsch, wyszło, niestety, takie sobie - zupełnie jak ten film.

Edytowane przez Marusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie oglądając ten film można odnieść wrażenie, że nigdy nie powstało nic lepszego niż browar w Warce i ich piwo. Natomiast w części poświęconej piwowarstwu domowemu można usłyszeć takie słowa jak ścieki i niepowodzenia :tort:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja tam przed sekundą słyszałem Browarzyciela :)

 

A faktycznie: teraz Coder

Edytowane przez admiro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrywa może ktoś? U mnie chyba blokują w pracy takie transmisje bo w/w zgłasza mi błąd "Server not found: rtmpt://streamvideo.polskieradio.pl:80/video". :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.