Skocz do zawartości

Pojemniki po chemii


Bartkii

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie.

Mam ze dwa takie pojemniki kanistry ~ 22 l z plastiku białego(jeden po płynie do naczyń a drugi po płynie do naczyń do zmywarki) ten drugi z tego co na etykiecie przeczytałem zawierał wodorotlenek sodu. I moje pytanie to czy można tego użyć do fermentacji np. a ogólnie czy mogą być do kontaktu z żywnością? opłukałem płynem i gorącą wodą i mam zamiar jeszcze przepłukać clo2. czy to wystarczy?

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli ma wytłoczony symbol widelca i łyżki to znaczy że jest przeznaczony do kontaktu z żywnością. Jeśli takiego nie ma to może być wykonany z materiału gorszej jakości, zanieczyszczonego kadmem na przykład. Nie umrzesz, ale nie służy to zdrowiu i lepiej unikać.

Z drugiej strony obejrzałem mój pojemnik fermentacyjny (w tym celu produkowany) i symbolu tam nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh poszperałem i znalazłem

PEHD oznacza:

polietylen dużej gęstości

polietylen niskociśnieniowy

ang. high density polyethylene

 

Inne oznaczenia: ( HD-PE, HDPE)

I jeszcze jedno:

Oznaczenia tworzyw sztucznych

 

1. PET - politereftalan etylenu: butelki na napoje i wodę o obj. 1,5 i 2 litry, a ostatnio także 0,33 l, czasem jednolitrowe na tłuszcze.

2. HDPE (PE-HD) - gęsty (sztywny) polietylen: butelki na domowe chemikalia, nakrętki na butelki, zazwyczaj cienkie woreczki i folia \"szeleszcząca\".

3. PVC (V) - polichlorek winylu, winyl (pcw): butelki na tłuszcze (czasem też na wodę), opakowania na żywność (np. sałatki), opakowania zabawek.

4. LDPE (PE-LD) - rzadki (miękki) polietylen: plastykowe torby, woreczki (\"nieszeleszczące), butelki do zgniatania (np. z ketchupem).

5. PP - polipropylen: podobnie do polietylenu.

6. PS - polistyren: tacki, foremki na jajka, kubki - najczęściej spotykany w formie styropianu (polistyren spieniony) i dzięki temu łatwy do rozpoznania.

 

A tu jeszcze link do ciekawej stronki: Charakterystyka tworzyw sztucznych i zastosowania

Edytowane przez Bartkii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.