Skocz do zawartości

zużycie propan-butanu na warkę


Wiktor

Rekomendowane odpowiedzi

Warząc w nowym kotle odpisałem stan licznika.W czasie warzenia zużyłem 23 KW. z tym ,że dwie rodziny na jednym liczniku,gdzie w sobotę jet duże zużycie prądu/mamy wszystko na prąd/przyjąłem że zużyłem 10KW.Zapomniałem napisać że grzanie wody do wysładzania 46L było na gazie.U nas taryfa to 0,47 zł/Kwh.Jak grzałem na gazie to kupowałem gaz propan-bardziej wydajniejszy ale tylko do taboretu.Po zastosowaniu sterownika są oszczędności w zużyciu prądu ponieważ on steruje czasem i mocą grzałek.

Edytowane przez dziadek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak grzałem na gazie to kupowałem gaz propan-bardziej wydajniejszy ale tylko do taboretu.Po zastosowaniu sterownika są oszczędności w zużyciu prądu ponieważ on steruje czasem i mocą grzałek.

to prawda, moja maszynka podczas przerwy pobiera niedużo więcej prądu niż komputer :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem, w starych notatkach, że też sobie kiedyś zanotowałem stan licznika przed i po warzeniu.

Niestety u mnie nie wyglądało to zbyt dobrze: 18kWh. Przez 7 godzin. 25l brzeczki. Zużyłem prawie dwa razy więcej niż dziadek, a brzeczki 4x mniej. :)

Ale ja nie mam gazu, więc wszystko "jechało" na prądzie. A w międzyczasie oczywiście chodził też komputer, radio, świeciło światło itp...

Edytowane przez Stasiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jesteś za tępy?

A to nie było zbyt miłe. Ja nie miałem nic złego na myśli...

 

Zakładam' date=' że Ci się wymsknęło, bo czytając Twoje różne posty nigdy nie zauważyłem takiego typu tekstu.

 

Ja po prostu podzieliłem się moją małą radością. Są jakieś plusy mieszkania w takim bloku przy warzeniu piwa i już. Nie mam garażu, dużej piwnicy czy innych udogodnień, za to mam tani gaz. Cena nie bierze się z tego, że inni płacą za mnie - spójrz na rachunek za gaz i zobacz co jest w nim najdroższe - przesył, abonament i jeszcze nie wiadomo co, a nie samo zużycie. W takiej sytuacji jak w moim bloku, gdzie jest wspólny węzeł, te opłaty rozkładają się na wszystkich. Inna sprawa, że często w domu korzystamy z piekarnika el., takiegoż grilla i mikrofali zamiast kuchenki gazowej. Nie mam poczucia, że kogoś okradam.

 

Pozdrawiam mimo wszystko:)[/quote']

też mieszkałem w takim bloku :smilies: i dodatkowo miałem podzielniki ciepła na grzejnikach. Wszyscy mieli nadpłaty za CO bo ogrzewali mieszkania piekarnikiem i palnikami. Ja niestety 2500 zł niedopłaty :okey::(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie było zbyt miłe. Ja nie miałem nic złego na myśli...

 

Zakładam, że Ci się wymsknęło, bo czytając Twoje różne posty nigdy nie zauważyłem takiego typu tekstu.

 

Ja po prostu podzieliłem się moją małą radością. Są jakieś plusy mieszkania w takim bloku przy warzeniu piwa i już. Nie mam garażu, dużej piwnicy czy innych udogodnień, za to mam tani gaz. Cena nie bierze się z tego, że inni płacą za mnie - spójrz na rachunek za gaz i zobacz co jest w nim najdroższe - przesył, abonament i jeszcze nie wiadomo co, a nie samo zużycie. W takiej sytuacji jak w moim bloku, gdzie jest wspólny węzeł, te opłaty rozkładają się na wszystkich. Inna sprawa, że często w domu korzystamy z piekarnika el., takiegoż grilla i mikrofali zamiast kuchenki gazowej. Nie mam poczucia, że kogoś okradam.

 

Pozdrawiam mimo wszystko:)

Kto w takim razie płaci za ten "dodatkowo" zużyty gaz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Durny offtop się zrobił. Pójde jutro do spółdzielni, zgłoszę, że zacząłem warzyć piwo i że powinienem dostać domiar z tego tytułu. Będzie grało?

Wystarczy, że nie będziesz pisał niemądrych tekstów, że nie rozumiesz co to znaczy płacić za tyle, ile się zużyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Durny offtop się zrobił. Pójde jutro do spółdzielni' date=' zgłoszę, że zacząłem warzyć piwo i że powinienem dostać domiar z tego tytułu. Będzie grało?[/quote']

Wystarczy, że nie będziesz pisał niemądrych tekstów, że nie rozumiesz co to znaczy płacić za tyle, ile się zużyło.

chełek korzysta z dostaw gazu na zasadach, jakie ustalił dostawca i to jest OK. Tak ma połowa Polski, której przyszło mieszkać w starszych blokach...

Mało taktowne jest natomiast popisywanie się tym na forum, gdzie koledzy liczą każdy litr zużytego gazu...

Proponuję już nie ciągnąć tematu. :smilies:...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało taktowne jest natomiast popisywanie się tym na forum, gdzie koledzy liczą każdy litr zużytego gazu...

Proponuję już nie ciągnąć tematu. :smilies:...

Zgadzam się w obu kwestiach i przepraszam. :okey:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Durny offtop się zrobił. Pójde jutro do spółdzielni' date=' zgłoszę, że zacząłem warzyć piwo i że powinienem dostać domiar z tego tytułu. Będzie grało?[/quote']

Wystarczy, że nie będziesz pisał niemądrych tekstów, że nie rozumiesz co to znaczy płacić za tyle, ile się zużyło.

chełek korzysta z dostaw gazu na zasadach, jakie ustalił dostawca i to jest OK. Tak ma połowa Polski, której przyszło mieszkać w starszych blokach...

Mało taktowne jest natomiast popisywanie się tym na forum, gdzie koledzy liczą każdy litr zużytego gazu...

Proponuję już nie ciągnąć tematu. :smilies:...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.