Skocz do zawartości

Butelkowac?


JakubS

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro mija tydzien od startu fermentacji. Pszenica zeszla z 12.2 do 3.6°Blg i od dwoch dni nie chce zejsc nizej.

Czy jesli jutro pokaze tyle samo to butelkowac? Jesli butelkowac to czy bezpieczniej nagazowac do 2.5 vol (118g glukozy) czy 2.0 vol (82g)?

(liczone dla 18L w 20°C)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ,na cichą na tydzień lub dwa , a jeśli nie ma możliwości , to jak potrzymasz jeszcze kilka dni w tym samym fermentatorze nic się nie stanie. Jeśli nie zejdzie niżej ,to butelkowałbym raczej bezpieczniej czyli na 2.0 vol , lepiej mieć troszke słabiej nagazowane piwko , niż takie które wyjdzie samo z butelki , albo ( odpukać ) porozsadza butelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pszenice na tydzień cichej ? chyba szkoda czasu bo za tydzień to już można się delektować

 

Ja wychodzę z założenia , że pszenica ma być wypita szybko bo traci na swojej świeżości (potwierdzają to wypowiedzi kolegów).

W związku z tym proponuję do butelek, nagazować koło 3vol i za kilka dni można pić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się podłącze pod wątek bo też jestem w trakcie robienia pszenicy. Nastawiłem 7 dni temu brzeczkę 13,5 Blg, fermentacja burzliwa była "wyjątkowo burzliwa", od 3 dni praktycznie nie ma już piany a pomiar stopnia odfermentowania wyniósł dzis 3,8 Blg. Jak długo jeszcze trzymać w fermentorze (rezygnuje z przelewania na cichą) i czy mogę butelkować w poniedziałek (wtedy mam czas), to będzie 10 dzień od zadania drożdży. Wiem że może głupie pytanie ale to moja druga warka więc jeszcze nie mam takiego wyczucia.

Edytowane przez ukko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 dni powinno wystarczyć. Zrób prosty test - zatrzaśnij fermentor na głucho, jeżeli po kilku godzinach wybrzuszy pokrywę to znaczy że fermentacja, choć powoli, ale jeszcze przebiega. No chyba że masz rurkę :/ (kolejny powód dlaczego rurka jest zła).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.