Skocz do zawartości

głupie pytanie o nagazowanie


Wiktor

Rekomendowane odpowiedzi

stwierdziłem ostatnio przy rozlewie że spróbuję zrobić test nagazowania - wleję w plastikowego PETa.

 

No i pomysł by zgoła niezły bo można pomacać, ale robiłem to na żywca i nie przemyślałem pewnej kwestii. Minowicie wlałem 0,5 litra do 1,5 litrowej butelki i zgniotłem butelkę tak żeby nie było powietrza w środku. Nagazowałem do 2.5 vol

 

I teraz zaczynają się moje wątpliwości: jeśli mamy normalną butelkę to czy nad płynem jest 5 czy 20 ml wolnego miejsca nie robi różnicy, ale jak mamy dwa razy więcej potencjalnego miejsca zaczynają się jaja.

 

Piwo przy rozlewie miało 16C czyli w piwie rozpuszczone było 1 vol CO2. Mamy nagazowanie 2,5 vol z czego 1 vol był w piwie czyli podczas fermentacji przybędzie 1,5 vol CO2, w naszym przypadku 750 ml CO2, co znaczy że moja butelka po nagazowaniu nie będzie nawet w pełni wypełniona...

 

Refermantacja jest w 22°C co wg kalkulatora daje 0.8 vol w piwie, a 1,7 nad piwem i to nadal daje 850 ml CO2 czyli nawet w 22°C moja butelka nie będzie w pełni wypełniona.

 

Powiedzcie, dobrze ja myślę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje piwo na pewno będzie mniej nagazowane niż piwo w standardowej butelce, bo plastikowa butelka zacznie się powiększać i CO2 nie będzie się rozpuszczało.

Tam na prawdę objętość przestrzeni nad piwem w butelce ma wpływ na nagazowanie, bo CO2 zawsze dąży do równowagi. Dlatego do kegów daje się mniej cukru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem, twój plan zawiódł. Tak czy inaczej testu na twardość butelki nie wykonasz, więc nie ma czego liczyć. Następnym razem nalej jak do normalnej butelki, czyli zostawiając kilka cm poniżej górnej krawędzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się zastanowiłem, to teraz przez pomiar objętości butelki można obliczyć nagazowanie. No to miała być próba kontrolna jak się piwo nagazowało, więc myślę że plan nie jest taki zły, jak butelka wróci do swojego kształtu to znaczy że się nagazowało. Chyba ocena tego jak się powiększa butelka jest bardziej miarodajna niż pomiar twardości. Przyrost objętości mogę zmierzyć w ml zanurzając butelkę w wodzie i mierzyć ile się podniesie poziom. A co mi po twardości? twarde jak jajo co się gotowało 5? 10? 15 minut? jak dla mnie to taka butelka pełna w części jest lepszym wskaźnikiem nagazowania można dokłądnie zmierzyć z dokładnością poniżej 0,1 vol jakie jest nagazowanie piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.