Skocz do zawartości

Witam pierwszy raz (pytanko odnosnie ilosci glukozy)


saltver

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie pierwszy raz.

Mam za sobą pierwsze warzenie a zarazem pierwsza przygodę z domowym piwkiem.Kupiłem zestaw Super start w BA z zestawem mojego pierwszego piwka PaleAle(ciązko było przekonać żonkę do mojego nowego hobbi )Warzenie i wszystkie procesy przebiegły doskonale jak za pierwszym razem.Koncowe Blg 12,5 po burzliwej 6 dni 5 Blg narazie jest na cichej 9 dni 4Blg lekko mętne ale smak super .Mam pytanie ile mam dać glukozy do jednej buteli czy jest wzór do obliczania do ilu musi odfermentować (3Blg).Czy kązde piwo ma okresloną ilość glukozy gdzie to szukać.Dzieki z góry za odpowiedz Saltver- Olkusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy mówi inaczej, bo każdy lubi inne piwo. Najważniejsze żebyś nie przesadził - żebyś nie miał granatów.

Zobacz też ten kalkulator - ja z niego korzystam:

http://hbd.org/cgi-bin/recipator/recipator/carbonation.html?11847779#tag

 

Za pomocą powyższego kalkulatora obliczysz ilość glukozy - uważaj tylko na pszeniczne - wartość nagazowania podana w nim jest przesadzona.

Edytowane przez grzechu_k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja sie podepne z pytaniem zeby nie zakladac nowego watku.

 

W kalkulatorze uzywany jest corn sugar. Czy wyliczona wartosc surowca odpowiada ilosci potrzebnej glukozy czy bialego cukru?

Edytowane przez JakubS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny program ale nie wiem co gdzie wpisac-przepraszam za niewiedzę

Gęstość brzeczki nastawnej i końcowa - wiadomo' date='

potem wpisujesz gęstość rezerwy 0 i podajesz (tak jak na stronie, którą poleciłem) jak chcesz mieć nagazowane, potem klikasz oblicz i podaje ci ilość sacharozy do refermentacji. W ten sposób liczymy jeśli do refermentacji nie wykorzystujemy rezerwy.

 

[i']Edit:[/i]

Oczywiście wybierasz też ilość piwa i temperaturę.

 

Edit2:

Wyszło mi z obliczen 162g na 20l co wy na to?

Możesz tyle dać. Potem stwierdzisz, czy Ci odpowiada i przy następnej warce skorygujesz tę ilość.

Edytowane przez grzechu_k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sacharoza i glukoza to nie jest to samo. Można przyjąć, że 100g sacharozy = 116g glukozy krystalicznej (tej w sklepie).

Inna sprawa - oba kalkulatory mogą troszkę inaczej liczyć. Możesz wziąć wartość pomiędzy nimi lub na początku nie zawracaj sobie tym głowy - weźmiesz 160 czy 170 g nie ma dużej różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja sie podepne z pytaniem zeby nie zakladac nowego watku.

 

W kalkulatorze uzywany jest corn sugar. Czy wyliczona wartosc surowca odpowiada ilosci potrzebnej glukozy czy bialego cukru?

Corn sugar to glukoza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisał Grzechu, w uproszczeniu można przyjąć, że wagowo cukier i glukoza są sobie równe. Problem zaczyna się jak przyjmiesz, że cukier jest równy glukozie objętościowo, np. stosując miarkę do cukru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.