Skocz do zawartości

Stopień odfermentowania, a style piwa


tomuso

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Xardas napisał:

Witam, 

Czytając ten temat nabrałem pewnych obaw co do mojego ostatniego piwa. 

Uwarzylem żytnia aipa z ekstraktów z samodzielnym chmieleniem 13,5-14°blg.

Po 10 dniach piwko zeszło do 6 Blg i tak już zostalo, robiłem jeszcze pomiar po kolejnych 3 dniach i w dzień rozlewu czyli 21 dnia od uwarzenia. Na teście FFT również pokazało taki wynik i z tego co wyczytałem na tym forum do tej pory myślałem że to wystarczające argumenty do butelkowania. Czy mam obawiać się granatów? Jesli Tak to po jakim czasie?

 

Podniosłeś trochę temperaturę pod koniec fermentacji? Jeśli nie to zrób to jeszcze na kilka dni. Jeśli tak to fermentacja się skończyła więc w butelkach nie powinna być również kontynuowana (poza tym co dodasz do refermentacji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

3 minuty temu, Jancewicz napisał:

Jeśli tak to fermentacja się skończyła więc w butelkach nie powinna być również kontynuowana

Teoria o tyle ciekawa o ile nie dotycz niektórych szczepów drożdży :(

(np. Danstar Windsor, London Ale)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Jancewicz napisał:

 

Podniosłeś trochę temperaturę pod koniec fermentacji? Jeśli nie to zrób to jeszcze na kilka dni. Jeśli tak to fermentacja się skończyła więc w butelkach nie powinna być również kontynuowana (poza tym co dodasz do refermentacji)

Przez 10 dni było fermentowane w jakichś 16 stopniach potem podnioslem do 19-20 a na ostatnie 3 dni obnizylem w celu wyklarowania na 13 stopni i poszło w butelki z dodatkiem 100G cukru w postaci roztworu.

A dodam że drożdże to us-05

Edytowane przez Xardas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.