Skocz do zawartości

Browar Dziadka


Rekomendowane odpowiedzi

Nareszcie.Po ponad roku od zaplanowania i licznymi perypetiami z wykonawcami mam nowy kocioł zacierno-warzelny/3 w 1/.Kocioł zautomatyzowany z pompą i sterownikiem SPZ-10"Bolecki",grzałki 3x2000W.poj.ok.110l.W sobotę inauguracyjne warzenie.Na razie 3 zdjęcia w galerii,reszta po warzeniu.Jestem cały w "skowronkach".:okey:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 104
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nareszcie.Po ponad roku od zaplanowania i licznymi perypetiami z wykonawcami mam nowy kocioł zacierno-warzelny/3 w 1/.Kocioł zautomatyzowany z pompą i sterownikiem SPZ-10"Bolecki",grzałki 3x2000W.poj.ok.110l.W sobotę inauguracyjne warzenie.Na razie 3 zdjęcia w galerii,reszta po warzeniu.Jestem cały w "skowronkach".:okey:

Piękna maszyna, gratulacje!

 

Jak z wysładzaniem, grzanie wody w osobnym pojemniku?

Po gotowaniu przelewanie do fermentorów będzie za pomocą pompy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warzenie przebiegło w miarę dobrze, trochę problemów w programowaniu,ale już opanowałem,pompa dobrze działa,teraz jest chłodzenie,wydajność zobaczę po przelaniu do fermentorów,zaplanowane ok.80l.wszystko jeszcze nie skalibrowane,koszt energii ok 10 zł. Jestem zadowolony z sprzętu.Temperatura pomieszczenia w czasie warzenia 19 st. a nie parówa 29st jak przy gazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszyscy się zachwycają.... fakt jest czym ;)

a zdradzisz nam ile to cudo pochłonęło złociszy z portfela?

no i najważniejsze...... czy takie pivo przy minimalnym wkładzie/wysiłku od piwowara bedzie smakować?

tosz to prawie koncernowe wyjdzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy będzie smakowało?Tak.Sterownik ułatwia proces zacierania i robi to dokładnie co do ,minuty i stopnia,a ja tam jestem obecny okiem,językiem ,nosem,uchem,ręką itd.tylko że w czasie warzenia mogę więcej czasu poświęcić degustacji tego co uwarzyłem wcześniej.Co do ceny to.....około.........nie przekroczył 4.000 zł ./po cenach hurtowych./

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.